Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hius

Słuchawki Superlux HMC631 - przerywanie kabla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , całkiem niedawno zakupiłem wyżej wymienione słuchawki i były jak dla mnie całkiem rozsądnym wyborem , wszystko fajnie działało i nie budziło większych zastrzeżen ( może pomijając fakt , że kabel skręca się niemiłosiernie ) , i wtedy ( jakiś miesiąc później ) nagle prawa słuchawka ( przy lewej jest kabel ) przestała działać , ale jak poruszałem kablem w różnych kierunkach , a potem ustawilem i usztywniłem go w tej pozycji , w której prawa słuchawka działała , problem chwilowo się rozwiązał , lecz po kilkudniowym użytkowaniu słuchawek w ten oto sposób ( co chwilę zmieniajac pozycję kabla , aby słuchawka działała ) , zostałem zmuszony do złożenia reklamacji . Dostałem ( wg. zapewnień sprzedawcy ) nowe słuchawki , lecz teraz problem się ponowił ... Nie mam pojęcia czy to może być wada modelu , lub po prostu źle je traktowałem , mimo wszystko , że za drugim razem obchodziłem się z nimi delikatnie... Wracając do problemu , nie mam ochoty znów wymieniać tych słuchawek i znów płacić za przesyłkę 30 zł , bo jak tak co chwile się będą psuć to niedługo koszt przesyłek przekroczy wartość produktu... Myślałem o tym , aby je rozebrać i przylutować kabel raz na zawszę , tylko nie wiem , czy coś takiego jest możliwe , dlatego proszę Was o poradę w tej sprawie.

 

Z góry dziękuję,

Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , całkiem niedawno zakupiłem wyżej wymienione słuchawki i były jak dla mnie całkiem rozsądnym wyborem , wszystko fajnie działało i nie budziło większych zastrzeżen ( może pomijając fakt , że kabel skręca się niemiłosiernie ) , i wtedy ( jakiś miesiąc później ) nagle prawa słuchawka ( przy lewej jest kabel ) przestała działać , ale jak poruszałem kablem w różnych kierunkach , a potem ustawilem i usztywniłem go w tej pozycji , w której prawa słuchawka działała , problem chwilowo się rozwiązał , lecz po kilkudniowym użytkowaniu słuchawek w ten oto sposób ( co chwilę zmieniajac pozycję kabla , aby słuchawka działała ) , zostałem zmuszony do złożenia reklamacji . Dostałem ( wg. zapewnień sprzedawcy ) nowe słuchawki , lecz teraz problem się ponowił ... Nie mam pojęcia czy to może być wada modelu , lub po prostu źle je traktowałem , mimo wszystko , że za drugim razem obchodziłem się z nimi delikatnie... Wracając do problemu , nie mam ochoty znów wymieniać tych słuchawek i znów płacić za przesyłkę 30 zł , bo jak tak co chwile się będą psuć to niedługo koszt przesyłek przekroczy wartość produktu... Myślałem o tym , aby je rozebrać i przylutować kabel raz na zawszę , tylko nie wiem , czy coś takiego jest możliwe , dlatego proszę Was o poradę w tej sprawie.

 

Z góry dziękuję,

Szymon.

Jak najbardziej jest to możliwe, Chińczycy najwyraźniej lubią oszczędzać na lutach.

Swoją drogą 30zł? W obie strony Ci kazali płacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś na innym komputerze czy jest tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem paczkę kurierem , bo w tamtym czasie bardzo zależało mi na czasie , aby dostać słuchawki ponownie , dlatego tak drogo , właśnie idę sprawdzać czy ten problem wystąpi na innym komputerze , trochę się boję rozkładać te słuchawki na czynniki pierwsze , ale pewnie się do tego wezmę.

 

Ten sam problem na TV oraz laptopie, biorę się do czytania zlinkowanego tematu.

 

Dobra przeczytałem ten temat , teraz chyba wezmę się do roboty :D Mam zacząć rozbiór słuchawek do części nausznej xd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już rozebrane, rzeczywiście oderwany był kabelek od połęki.

 

Dzięki za pomoc , świetne forum , tak szybko odpowiedzieliście na moje pytania :D Jak zlutuje powinno działać , więc temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą pierwszy raz widzę tak durne rozwiązanie.

Zostawmy już kwestię przewodnika,ale lut nigdy nie będzie dobrze trzymał na stali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykam temat z racji, iż problem został rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...