Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HouseMD

[Zamknięty]Płyta główna do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Chiałem zmienić sobie komputer w bliskiej przyszłości i szukam jakiejś dobrej płyty głównej jednak im więcej czytam tym bardziej jestem niezdecydowany.

Zastanawiałem się nad zakupem procesora Intel i5-4460 oraz nad jedną z ponższych płyt:

 

Asus Z97-Pro Gamer

Asus H97-Pro Gamer

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3

 

I tutaj moje pytanie. Która z tych płyt jest najlepsza albo którą byście polecili.

Jeżeli są jeszcze jakieś inne w podobnym przedziałe cenowym i w miare dobre jakościowo to też możecie podrzucić.

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszą opcją do tego procesora będzie ten AsRock. Ew. to samo tylko z wyższym chipsetem (większa możliwość OC, ponieważ można również zwiększyć bclk). Ogólnie do tego i5 nada się każda płyta na 1150, jeśli musi być typowa "dla gracza" to pierwsza opcja jest najrozsądniejsza - cena/jakość/możliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tymi AsRockami nie ma problemów ?? Bo nie byłem do nich szczególnie przekonany. Poza tym ten procek chyba słabo się podkręca więc czy warto brać tą droższą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z każdą płytą może być problem ;) Sprzęt kupujesz nowy, więc nie ma się czym martwić. Co do podkręcania wspomnianego przez Ciebie i5, to podkręcisz go tylko na płycie z chipsetem Z (o jakieś 5-6% max.). Dlatego proponuje chipset H97, na nim też można podkręcać, ale tylko procki z K. Jeśli więc kiedyś takowy zakupisz, taka płyta spokojnie go obsłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niezgodnością z regulaminem wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika. Proszę przeczytać Regulamin. Kolejne wypowiedzi wbrew regulaminowi będą karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...