Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krytykowiec

Core2 Quad czy AMD PHENOM II X3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Spaliła mi się płyta główna w komputerze i zamierzam kupić inny używany zestaw( procesor z płytą główną). Komputera mam zamiar używać do odpalania gierek, więc stąd ten post.

Posiadam kartę Radeon HD 5750 i wcześniej miałem Athlona II x2 250, gdzie często miałem wrażenie, że procesor nie nadąża za kartą.

Mam na oku parę zestawów i proszę Was o pomoc. Szukam w półce cenowej 200-300 zł i nie chciałbym przepłacać, nie kupić zbyt mocnego procka do tej karty, gdyż o większej rozbudowie tego zestawu nie ma mowy.

A oto one:

Core2 Quad Q8200 link do aukcji: http://allegro.pl/acer-q45t-am-core2-quad-q8200-2-33ghz-2-gb-ram-i5031933301.html

http://allegro.pl/quad-q8200-2-33ghz-asus-p5kpl-am-epu-coler-i5038020128.html

 

Intel Core 2 Quad Q6600 link do aukcji: http://allegro.pl/gigabyte-ga-g31m-s2l-intel-core-2-quad-q6600-i5030958122.html

 

I coś od AMD:

Athlon II x3 455 link: http://allegro.pl/asus-m3a-athlon-ii-x3-455-chlodzenie-aab-i5046615141.html

 

AMD PHENOM II X3 720 BE link: http://allegro.pl/show_item.php?item=5049407550

Powiedzcie co o tym sądzicie i co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj cos na 1150. Celek+mobo albo pentjum thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

Lepiej gdybyś szukał czegoś na 1150, jak opisał Klocuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej gdybyś szukał czegoś na 1150, jak opisał Klocuch.

 

Gwarancja, energooszczędne, w przyszłości włozy i3 albo i5. AMd gorące i cięzko odsprzedać kwasny.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, rozumiem. A jak z wydajnością w porównaniu z tymi co podałem?

Przeglądam testy i wypadają podobnie lub trochę gorzej. Nie mylę się ?

 

A i zapomniałem dodać dość istotną rzecz. Posiadam 2x2 GB ram DDR2, a z tych płyt głownych z 1150 co przeglądam wszystkie już mają DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

Dobrze, rozumiem. A jak z wydajnością w porównaniu z tymi co podałem?

Przeglądam testy i wypadają podobnie lub trochę gorzej. Nie mylę się ?

 

A i zapomniałem dodać dość istotną rzecz. Posiadam 2x2 GB ram DDR2, a z tych płyt głownych z 1150 co przeglądam wszystkie już mają DDR3.

Na pewno będzie wydajniej niż na tych, które ty podałeś. W dodatku chłodniej, mniej prądu pociągnie i jak pisał Klocuch w przyszłości możesz wrzucić coś lepszego pokroju i3 czy i5.

Tak, ram również byłby wtedy do zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki. Mam tylko jedno małe spostrzeżenie. Tak patrze i koszt zestawu płyta+cpu+ram przekracza mój budżet, a zależy mi, żeby się jako tako w nim zmieścić.

Orientujecie się ile trzeba będzie dołożyć sprzedając mój ram, a kupując nowy DDR3 ?

Próbuję ciąć wydatki, bo teraz licho z kasą, a na jesień i tak planuje złożyć nowy zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

Ok wielkie dzięki. Mam tylko jedno małe spostrzeżenie. Tak patrze i koszt zestawu płyta+cpu+ram przekracza mój budżet, a zależy mi, żeby się jako tako w nim zmieścić.

Orientujecie się ile trzeba będzie dołożyć sprzedając mój ram, a kupując nowy DDR3 ?

Próbuję ciąć wydatki, bo teraz licho z kasą, a na jesień i tak planuje złożyć nowy zestaw

Myślę, że jak uda ci się dobrze sprzedać ran, to wielkiej dopłaty do ddr3 nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja, energooszczędne, w przyszłości włozy i3 albo i5. AMd gorące i cięzko odsprzedać kwasny.gif

Przyszłość to nie 1150, ale 1151 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]

zamierzam kupić inny używany zestaw( procesor z płytą główną).

[...]

Szukam w półce cenowej 200-300 zł

[ciach!]

 

Ostatnio sam dumałem nad tym i doszedłem do wniosku, że IMHO lepiej wziąć C2D E8400 (z ostatniej serii C2D) - nie wiem co prawda w co zamierzasz grać, ale z reguły starsze gry głównie lecą na jednym rdzeniu, a E8400 poza nowymi instrukcjami SSE 4.1, wydaje się być wydajniejszy w operacjach jedno-rdzeniowych od Q6600 (http://www.cpu-world.com/Compare/704/Intel_Core_2_Duo_E8400_vs_Intel_Core_2_Quad_Q6600.html). Chociaż jeśli chodzi o tego ostatniego to nie ukrywam, że sam kiedyś wybrałem ten procek i piałem z zachwytu - warto wyrwać wersję G0 i podkręcic ją do 3,6GHz na dobrej płycie (pisałem o tym więcej jako inny użytkownik dawno, dawno temu - http://forum.pclab.pl/topic/303900-Q6600-wykaz-temperatur-idlestress-OCno-OC/).

 

E8400 przy dobrych wiatrach dostaniesz za 60-80zł i sensowną płytę na P35-P45 w okolicach 100-200zł - wiem, spory rozstrzał, ale co zrobisz :-) Kilka tygodni temu udało mi się wyrwać prawdziwą perełkę E8400 + MSI na P45 za 210zł z chłodzeniem i przesyłką więc da się, trzeba trochę poszukać :-)

 

Edit. Chociaż wiadomo, że jeśli budżet pozwoliłby to również zachęcam do inwestycji w nowszą podstawkę :E

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupienie E8400 + płyta za 210zł w dzisiejszych czasach to... Bezsens.

W tej cenie dostanie się np G860 + płytę H61.

Ramy DDR2 2x2Gb sprzedasz za 100zł (Sam ostatnio sprzedałem dwa czy trzy komplety)

DDR3 kupisz także w tej okolicy, więc wyjdzie na zero (Nowe 4Gb zaczynają się od 113?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupienie E8400 + płyta za 210zł w dzisiejszych czasach to... Bezsens.

 

Autor wątku nie wspomniał o chęci zmiany pamięci, więc rozumiem, że poruszamy się na LGA775 - inaczej od razu zaproponowałbym najtańszego celka na haswell'u (G1820) z najtańszą płytą :-)

 

E8400 + dobre P45 to rozwiązanie z dolnego zaplanowanego pułapu cenowego, a nawet poniżej bo 210zł to już z przesyłką i płytą z górnej półki z heat-pipe'm na której śmiało wykręci FSB400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

Odpowiadając na pytanie w pierwszym poście autor. Bierz phenom'a większości gier nie starcza 2 rdzenie i 2 wątki nawet jak był by to Pentium g3220 odradził bym. Nie ma co patrzeć jak każdy pisze "upgrade w przyszłości to lepiej poczekać i wcisnąć najtańszego i5 na 1150 ten Pentium jest nieopłacalny 250zł? Pamiętacie premierę Hassell? Celeron g1820 można było kupić za 120zl a teraz? Teraz lepiej starego 4 rdzeniowego AMD i co z tego że bierze 30w więcej taki majątek? Jak drogi prąd to nie korzystaj wcale z komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krytykowiec- za ok. 300zł najlepszą opcją będzie:

procesor: używany Intel i3-2100/2120 za ~200zł

płyta główna: używana H61 za ~100zł

Poza faktem że w Twoim budżecie będzie to najwydajniejsze rozwiązanie ze wszystkich wyżej przedstawionych, to na dodatek będziesz miał opcję wymiany na i5/i7 Sandy/Ivy Bridge (wciąż bardzo mocne CPU) gdybyś w przyszłości jednak chciał upradge'ować.

 

Pamięć oczywiście musiałbyś zmienić- z DDR2 na DDR3, co może stanowić pewien problem.

Ale z drugiej strony nie oszukujmy się- czas DDR2 już minął- sprzedaj je póki są jeszcze coś warte.

 

Dysk i napęd rozumiem że masz na SATA (cienkie taśmy)- nowe platformy nie obsługują już interfejsu IDE ATA (szerokie taśmy).

 

Co do Quadów i Phenoma X3- nie warto ładować w to kasy.

Nie dość że to rozwiązania stare, bardziej prądożerne i mniej wydajne, to jeszcze pozbawione możliwości sensownego upradge'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sprzedać posiadanego procka i za to dołożyć do ramu. Co do ddr2 to ich czas faktycznie minął, ale dodałbym że dawno dawno temu.

Edit

@Paw79 dosłownie 5 minut po Twoim poście pojawił się w dziale sprzedam 2120 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Paw79 dosłownie 5 minut po Twoim poście pojawił się w dziale sprzedam 2120 ;)

2120T- to jest wersja niskonapięciowa, z obniżonym zegarem (2,6Ghz).

Moim zdaniem lepiej kupić zwykłego i3-2100/2120 (3,1/3,3Ghz).

Chociaż do HD5750 to nawet ten 2120T będzie aż nadto, więc pomysł nie jest do końca taki głupi (zawsze to niższe TDP).

Z tym, że więcej niż dokładnie 200zł to bym za niego nie dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zainteresowany mam do sprzedania zestaw g3220 płyta asrock b85m buda mednion dysk 80 gb ram 2 gb corsair z chłodzeniem, co do ceny możemy się dogadać cały zestaw ma około 1 roku, są to części pozostałe po rozbudowie kompa tez przesiadałem sie na 1150 i od czegoś trzeba było zacząć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loesi nie zgadzam się z tobą nie ma co porównywać starego phenom'a do procków intela 4 generacji, faktycznie jest to kosztowne ale jeśli komuś się nie spieszy lepiej zainwestować w nową podstawkę i procek, co do tych 4 rdzeni phenom'a (mówię tu o starszych procesorach tej seri) to nie ma co porównywać do procesorów intela czwartej generacji większość moich znajomych grając w takie gry jak chociaż by popularny batterfild miało około 50-60 fps ja na g3220 2x3ghz 8 gb ramu i hd7970 na najwyższej rozdzielczości i ulra (telewizor 42 cale hd) miałem średnio 75 fps więc o czym mowa. fakt że coraz więcej gier potrzebuje 4 rdzeni ale co mu ze starego procka z koro za rok będzie musiał znowu wymienić bo gry mu nie będą chulać a tak kupi teraz jakiś najtańszy na 1150 widziałem używki po 150 zł (g3220) nowe mobo około 200-250 zł a za jakiś czas zmiana na i3 4160 albo i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeszcze HALO nie widziałem w grach, oczywiście przy teście FALD widoczne bo brakuje stref wygaszania (pewnie przy 1000 byłaby bajka na 27").  Domyślnie nie ma wcale, ustawiłem średni bo na wysokim overshoot srogi. To jednak VA więc jakieś smużenie musi być, ale to nie takie jak miałem na AOC C24G1, tam wszystkie animacje smużyły  
    • Ja uważam inaczej. Samo e-core dużo energii nie pobiera.  W najnowszym CPU Z możesz wskazać które rdzenie przetestować. Mam u siebie e-core na 4.4 Ghz - W singiel Core wynik porównywalny do Core i7 7700K. Jeżeli system dobrze tym zarządza (co testy pokazują że w normalnej pracy Intele pochłaniają mniej energii od AMD) to e-core spisują się bardzo dobrze.  W pracy multi (obróbka audio/video) bardzo fajnie wspomagają główne rdzenie. 
    • Nie doszliśmy do żadnego porozumienia. Twoje ustawienia nie maja żadnego sensu, bo prześwetlają obraz. Więc rozumiem, że zepsuty jest kalibrator windows i zepsute są wszystkie gry. Żeby na Twoich ustawieniach mieć prawidłowo ustawiona jasność, trzeba w grach dać 570 nit jako max jasność. Co powoduje, że nie ma technicznie możliwości aby dało Twoje 1000 nit.  Więc zapraszam do mnie abyś zrobił te pomiary swoje. Ugoszczę Cię chętnie i sprawdzimy kto ma rację
    • Na dzień dzisiejszy nadal plusy przewyższają minusy. A biorąc pod uwagę korelację  plusów i minusów po wyjściu z UE - wygląda to jeszcze bardziej nie opłacalne dla Polski.  Ale to nie tylko wina UE - że wprowadzane są przepisy które nam, Polakom nie pasują  -  nasz rząd sam się do tego przyczyniał (2015-2023): - brak negocjacji, szczególnie w tych rozmowach nie jawnych (tylko narzekanie jaka UE zła) - podpisywanie wszystko jak leci Morawieckiego, a potem narzekanie że UE kazała podpisać a było wiele decyzji gdzie sam Morawiecki w pojedynkę mógł nie dać podpisu = veto. - pieniądze z ETS'ów pozostaje w danym kraju tj. w Polsce i zgodnie z wytycznymi powinniśmy 100% tej kwoty wydać na energetykę, gdzie oficjalnie wydajemy 12%. Ja się pytam, co rząd zrobił z pozostałymi 88% pieniędzmi z ETS'ów? grube miliardy zł..... - zaproponowanie przez polski rząd kamieni milowych do odblokowania KPO, a potem narzekanie że kamienie milowe nie są możliwe do zrealizowania.
    • kurde między 7900XT a 7900 XTX to jest już 1000 zł więcej... Chyba nie chcę aż tak dużo wydawać na kartę która nie będzie eksploatowana w pełni i tak często żeby dopłacać kolejne tysiące
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...