Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zgredol

Asus 990fx Sabertooth niesprawny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Podczas normalnego użytkowania z komputera bez obciążenia, ekrany nagle zgasły. Muzyka nadal działała w tle, choć klawisze na klawiaturze nie reagowały - zostałem zmuszony wyłączyć komputer ręcznie poprzez guzik na jednostce centralnej. Korzystając z okazji, zmieniłem pastę termoprzewodzącą na cpu, bo temperatury czasami sięgały ~65 stopni w stresie. Wszystko pozmieniałem, posprawdzałem poprzyciskałem jak się dało i po jakimś czasie ponownie uruchomiłem komputer. Ten jednak nie pokazał niczego na ekranie, jedynie było słychać dźwięk głośnika który opcjolanie podłączyłem pod płytę główną (1 długi, 2 krótkie). Szybko sprawdziłem, że zależnie od typu płyty, może być to błąd karty graficznej (co by się zgadzało z wcześniejszym wyłączeniem ekranów) a pamięcią RAM. Powoli weryfikowałem problem, choć żaden nie wydał jednoznaczych rezultatów. Zmieniłem kartę graficzną na 100% sprawną (GTX 560), choć wydawane dźwięki były identyczne. Mieszałem także kartą i wsuwałem ją do różnych wejść pci, ale zawsze to samo. Mam dwie kości pamięci RAM, mieszałem nimi ile się dało, raz jedna, raz druga w różne sloty - to samo. Zmieniłem zasilacz, który jest sprawy (OCZ 700) dzieje się to samo. Diody na płycie są raczej standardowe, jednak dioda od memok albo miga, albo pali się światłem ciągłym. Po uruchomieni komputera bez kości ram, nie ma tego irytującego dźwięku, jednak na ekranie także nic się nie dzieje. Stawiam na płytę główną, choć do końca pewien nie jestem.

 

Zestaw

 

CPU: AMD 8350 + Be quiet! Dark Rock 3

MOBO: asus 990fx

RAM: Corsair Vengeance 2x 8gb ddr3

GPU: MSI r9 290

PS: Be quiet! Power Zone 650W

 

Procesora jako tako nigdy mocno nie kręciłem, bo nigdy się jakoś nie dało. Stabilnie ciężko było go ustawić nawet przy 4,3ghz. Jestem świeżo po zmianie zasilacza, który nie trzymał mocy i podczas obciążenia wyłączał komputer (bez bluescreena, tak, jakby był za słaby OCZ 700W). Nie wiem, będę wdzięczny za pomoc, baterię wyciągałem kilka razy resetując tym samym bios, ale rezultat zawsze był podobny bądź taki sam.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

@Edit

Jest dioda na płycie od GPU, tzw. VGA_LED - która nie daje znaku życia, tak powinno być?

 

DRAM_LED - miga, bądź pali się ciągle.

CPU_LED - dwa razy mignie przy włączeniu, potem gaśnie i się nie odzywa.

VGA_LED - umarł, nie daje oznak życia.

BOOT_DEVICE_LED - nie odzywa się.

SB_PWR - Pali się przez cały czas na zielono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Odświeżam

 

Chętnie dowiem się, czy mam bądź nie rację co do mojej diagnozy. Dla zabawy tematów nie tworzę, liczę na pomoc. Znalazłem gwarancję do płyty głównej, tylko warto mieć pewność że to ona spowodowała awarię by nie tracić czasu.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...