Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

larry.bigl

Czy warto wydać pieniądze na rozpiskę diety?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was drodzy forumowicze,

w ciągu ostatnich 8 miesięcy niestety przybrałem trochę na wadze (praca siedząca) pomimo aktywności fizycznej. Zapewne wina leży w mojej diecie a raczej jej braku. Na siłowni na którą chodzę jeden z trenerów ma w ofercie ułożenie diety pod konkretną osobę, biorąc pod uwagę jej tryb życia. Sądząc po jego budowie ciała wnioskuję, że zna się dobrze na rzeczy. Koszt takiej przyjemności u niego to około 75-100zł.

Chciałem opanować ten niekontrolowany rozrost brzuszka i zbić wagę do takiej jak miałem kilka miesięcy temu (około 10kg mniej). Co prawda w swoim życiu miałem już ubytek blisko 30kg i to bez szczególnej diety ale tym razem chciałbym zrobić to w sposób kontrolowany, przemyślany i z możliwie jak najlepszym efektem. Jednocześnie nie mam za bardzo czasu usiąść, poczytać i samemu coś skonstruować.

 

Oczywiście poza dietą będzie też siłownia tak jak do tej pory + okazjonalnie aeroby.

 

Kwestia czy jest sens wydawać na to pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam z czegoś takiego nie korzystałem i jakoś nie widzę potrzeby, staram się jak najwięcej wiedzy chłonąć z internetu i wdrażać ją w moje życie. Nie jest to wiedza okryta tajemnicą i na prawdę nie wymaga to dużo czasu aby dowiedzieć się co można jeść a czego nie. Trzeba się odżywiać racjonalnie i z głową. A najważniejsze to stosować zasady które się pozna . Jedna z podstawowych to np. 5-6 posiłków dziennie co niestety w moim wypadku ciężko wdrożyć w życie.

 

Z drugiej strony jeżeli nie jest to dla Ciebie duży wydatek i bez żalu możesz sobie wydać na to stówkę to dlaczego nie. Dostaniesz za pewne profesjonalnie rozpisaną dietę bez wysiłku i poświęcania na to czasu (choć imo. wiedza na temat jedzenia jest przydatna i w przyszłości Ci będzie punktowała, zdrowiem jak i wyglądem)

 

 

Co do zbicia masy to ujemny bilans kaloryczny i więcej cardio a waga będzie leciała w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew. ogarnij jakąś książkę o zdrowym odżywianiu z dietami. One nie są drogie, nie są grube (100-200 str), a można wiele się dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość że ta wiedza jest ogólnie dostępna ale niestety właśnie czasowo nie mam możliwośći zrobić tego w swoim zakresie. Już i tak się cieszę, że mam czas na siłownię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość że ta wiedza jest ogólnie dostępna ale niestety właśnie czasowo nie mam możliwośći zrobić tego w swoim zakresie. Już i tak się cieszę, że mam czas na siłownię

 

Wg. mnie powinieneś na trzeźwo ocenić wiarygodność artykułów w internecie, odrzucić te niewiarygodne, które powielane są z pokolenia na pokolenie . Zauważ, że świat idzie do przodu i takie stare rozpiski np. mogą już okazać się nieskuteczne , z tego względu, że jak będziesz robił coś na serio i ktoś z profesjonalistów np. z 30 letnim doświadczeniem rozpisze Tobie dietę to oczywiście ona Ci coś da, jednak w moim przekonaniu będzie ona zacofana i nie wyciśniesz z niej 100 procent . Ja stawiam na młodość i tyle w temacie !! Pozdro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat osoba która mi by to rozpisała to mniej więcej 27-30 latek z doświadczeniem fitness dość bogatym. Dlatego też widząc jego wnioskuję że zna się na tym. Póki co wstrzymałem się - ważniejsze sprawy na głowie niż siłownia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie warto, dobrze jest wiedziec takie rzeczy prosto od lekarza, ma się pewnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dietkę zakupiłem, mija 2,5 tygodnia. Ostro siłownia + aeroby i wagowo stoi niemalże w miejscu ale proporcje ciała zupełnie inne się robią. Jestem bardzo zadowolony z efektu. Mimo redukcji mięśnie nie ucierpiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sensu nie ma, wszystko możesz ułożyć sam, a przy tym nauczysz się czegoś i da Ci to podstawy do poznania własnego ciała. Zwłaszcza początkujące diety i treningi możesz zrobić sam, profesjonaliście dałbym raczej do ułożenia trening w przypadku osiągnięcia max obwodów i ogólnej stagnacji. Forum KFD, SFD z powodzeniem wystarczą, żeby z grubasa zrobić wysportowanego człowieka. Siadasz, czytasz, układasz, są gotowe przykłady, diety, plany treningowe. Kupowanie czegoś takiego to bezsens, jak chcesz być zdrowy to musisz mieć sam wiedzę na ten temat, nie będzie Cie ktoś całe życie za rękę prowadzić. Jeżeli masz nadmiar tłuszczu i ćwiczysz tylko redukcyjnie + aeroby na diecie dla redukcji to waga będzie szła w dół, mięśnie ZAWSZE będą szły w dół (chyba, że masz na tyle małe, że ciało nie widzi takiej potrzeby), można je troche osłaniać np. używając BCAA i będzie w porządku, dla stażu poniżej przynajmniej roku treningu masowego nie widzę takiej potrzeby, szkoda pieniędzy. Nie ma co za bardzo mówić po 2,5 tygodnia o efektach czy czymkolwiek, bo to jest czas, który nawet nie pozwoli ciału na przyzwyczajenie się do diety i ćwiczeń. Po 2 miesiącach można coś powiedzieć wstępnie. Zredukuj się do normalnej wagi, nie zrób z siebie rachityka i przechodź na masę. Nie kieruj się kilogramami za bardzo, to nie jest wyznacznik zdrowia, tężyzny fizycznej czy nadwagi. Współczynnik BMI można o kant d... potłuc co najwyżej. Kilogramy mają iść właśnie w góre, a nie odwrotnie. Jeśli interesuje Cię mocno tłuszcz i jego redukcja to po prostu idź na pomiary i Ci powiedzą ile masz tkanki tłuszczowej. Jak dla mnie im szybciej przejdziesz na mase, tym lepiej. Tłuszczyku możesz mieć troche na brzuchu na mięśniach prostych (tam najciężej schodzi u facetów), a jednocześnie możesz mieć super mocne mięśnie brzucha i być zdecydowanie sprawniejszym od ludzi z 8% tkanki tłuszczowej. Wywalenie wszystkich mięśni na wierzch to kwestia redukcji tłuszczu, że je widać, nie znaczy, że są mocne. Kwestia celu ćwiczeń, jak dla mnie masa + aeroby po treningu to najlepsza opcja zaraz po treningu redukcyjnym, jeśli taki zdecydujesz się robić. Przy mocnej redukcji można zrezygnować z aerobów przy masie, nawet lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaplacilem 100zl za rozpiske diety, treningu + staly kontakt i jestem mega zadowolony, bo facet ma ogromna wiedze i 30lat doswiadczenia, wiec zalezy od ceny, jesli masz placic wiecej niz 100zl to juz lepiej samemu pogrzebac moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...