Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

upocony_jaja

Wybory prezydenckie 2015

  

249 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo oddasz głos w wyborach prezydenckich ?

    • Braun Grzegorz
    • Deska Waldemar
    • Duda Andrzej
    • Grodzka Anna
    • Jarubas Adam
    • Komorowski Bronisław
    • Korwin-Mikke Janusz
    • Kowalski Marian
    • Kukiz Paweł
    • Ogórek Magdalena


Rekomendowane odpowiedzi

Kandydaci :

 

- Komorowski Bronisław (63l.)

 

Urzędujący prezydent. Na radzie krajowej Platformy Obywatelskiej, PBK ogłosił się kandydatem ...obywatelskim. Oczywiście nie przeszkadza mu to, że partia PO na jego kampanię przeznaczy 15 MLN, ale ciekawi mnie to, że nie chce się kojarzyć jako kandydat tej partii. Po 5 latach na tym stanowisku nadal nie wiem jakie ma poglądy bardziej pasuje mi łatka Wałęsowska, że jest "za, a nawet przeciw". Ulubieniec mediów głównego nurtu, które nawet jego przesłuchania ws. afery marszałkowej nie transmitują mimo tego, że są tam obecne. Najmniej aktywny od swoich wszystkich poprzedników (inicjatywy ustawodawcze,wizyty zagraniczne). Nie zna języków obcych, ale dużo się uśmiecha i macha ręką do ludzi. Rekordowe poparcie w sondażach dające mu zwycięstwo w I turze.

https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11002664_1024371020909751_3198771468664063673_n.png?oh=8d1c1e9ea765d0b619f6f824e91e84f2&oe=558D9A57

 

- Duda Andrzej (43l.)

 

Kandydat PiS-u. Sporo młodszy od urzędującego prezydenta. Prawnik z wykształcenia znający języki obce. Były członek Trybunału Stanu. Do tej pory niczym szczególnym się nie wyróżniał w przeciwieństwie do nie których swoich partyjnych kolegów przez co jest słabo rozpoznawalny. Sondaże nie dają mu dużych szans, a jedynie powalczenie o II turę. Choć swoim wystąpieniem na konwencji zaskoczył na plus nawet w mediach nie przychylnych swojej partii.

 

FB: https://www.facebook.com/andrzejduda

 

- Ogórek Magdalena (36l.)

 

Kandydatka wyciągnięta z kapelusza przez SLD. Plusem jest to, że jest jedyną kobietą wśród kandydatów dzięki czemu może zawalczyć o głosy kobiet. Jest też najmłodsza z tego grona. Doktor nauk humanistycznych i była dziennikarka TVN24. Chce odebrać telefon od samego Władimira Putina. Wielka niewiadoma choć sondaże dają jej trzecie miejsce.

 

FB: https://www.facebook.com/2MagdalenaOgorek

 

- Korwin-Mikke Janusz (73l.)

 

Weteran wyborów prezydenckich. Najlepszy wynik uzyskał w 2010 roku zajmując 4 miejsce na 10 kandydatów. Obecny europoseł, który w ubiegłym roku zanotował sukces od dawien dawna przekraczając ze swoją partią próg wyborczy. Na pewno doda kolorytu tej kampanii.

 

FB: https://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke

 

- Jarubas Adam (41l.)

 

PSL długo nie mógł się zdecydować czy wystawiać swojego kandydata, czy poprzeć obecnego prezydenta. Koniec końców postawiono na swojego kandydata i wybrano nim marszałka województwa świętokrzyskiego, które jako jedyne w Polsce w 2013 cofało się gospodarczo. Ujemny wskaźnik wzrostu województwa rządzonego od 2006 roku przez Jarubasa nie wpłynął na wysunięcie tej kandydatury.

 

FB: https://www.facebook.com/pages/Adam-Jarubas/140229586049381

 

- Kukiz Paweł (52l.)

 

Polski wokalista, autor tekstów i piosenek, a także aktor. Były lider zespołu Piersi. Od 2012 roku zainicjował wraz z Ruchem Obywatelskim na rzecz JOW-ów akcję Zmieleni.pl, domagając się wprowadzenia w wyborach do Sejmu 460 jednomandatowych okręgów wyborczych. W ostatnich wyborach samorządowych z ramienia komitetu Bezpartyjni Samorządowcy został wybrany na radnego sejmiku województwa dolnośląskiego. Do 2009 roku wspierał PO, która obiecała mu wprowadzenie JOWów, ale w momencie jak od swojego ówczesnego "kolegi" Schetyny usłyszał, że jednak się rozmyślili stał się jednym z głównych jej oponentów.

 

FB: https://www.facebook.com/kukizpawel

 

- Kowalski Marian (51l.)

 

Kandydat Ruchu Narodowego. Typowy Kowalski mówiący prostym językiem. Wszystko o nim, co chce zrobić w tym ostatnim wywiadzie : LINK

 

FB: https://www.facebook.com/Kowalski.Marian

 

- Braun Grzegorz (48l.)

 

Polski reżyser, nauczyciel akademicki, scenarzysta i publicysta, twórca filmów dokumentalnych. Nie chciał startować, ale mnóstwo listów,maili go nakłoniło do startu.

Kto che go posłuchać i się czegoś dowiedzieć:

 

FB: https://www.facebook.com/pages/Grzegorz-Braun/268872956643088

 

----------------------------------------------------------------------------------------

Kandydatami na kandydata są jeszcze : Deska Waldemar i Grodzka Anna, ale nie sądze, aby zebrali 100 tys. głosów, a jeśli się uda to nie namieszają.

 

Najbardziej mnie dziwi, że elektorat młody,antysystemowy itd. ma kilku kandydatów (JKM,Kukiz,Kowalski,Braun) i zamiast postawić na jednego, aby uzyskać dobry wynik to głosy się rozdrobnią na kilku i szału nie zrobią z 2% zamiast jeden z 10%....

 

Według mnie czarnym koniem będzie Paweł Kukiz, a wybory wygra Komorowski w II turze (choć na niego nie zagłosuję)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno dać linka do oficjalnej strony Bronisława Komorowskiego na FB? A zamiast tego jakieś bzdury i infantylny opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ciekawi mnie to, że nie chce się kojarzyć jako kandydat tej partii.

 

Już kiedyś pisałem, że w Polsce jest moda na Prezydenta-autorytet ponad podziałami. Jego poprzednicy też odsuwali się od partii z których się wywodzili, nawet Lech Kaczyński powiedział czasem coś wbrew Jarosławowi kilka razy też wykonywał gesty mediatora z opozycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygra Komorowski:( przez 5 lat trzeba jeszcze się przemęczyć z tym Bronkiem. Chciałbym, zeby wygrała Ogórek niestety jest to niemożliwe. Głosowałbym na Dude,zeby zmiejszyć przepaść Bronka nad kandydatem PiSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie wygra Komorowski. JA tam zagłosuję tak jak zwykle - albo w ogóle albo nieważny. Chociaż zastanawiam się czy dla jaj nie zagłosować na Ogórkową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kandydaci :

 

 

 

Brakuje Jacka Wilka:

 

10959819_938610896179484_7631737817467653457_n.jpg?oh=ff0483dbca8715c1bda15c05781ff266&oe=554BC088&__gda__=1431196642_6f393e5a4d84115cae9ad2ae8ab5d8fc

 

https://www.facebook.com/JacekWilkPL?fref=ts

 

 

Najbardziej mnie dziwi, że elektorat młody,antysystemowy itd. ma kilku kandydatów (JKM,Kukiz,Kowalski,Braun) i zamiast postawić na jednego, aby uzyskać dobry wynik to głosy się rozdrobnią na kilku i szału nie zrobią z 2% zamiast jeden z 10%....

 

1. To i tak co najwyżej by im dało 3 miejsce.

2. Suma głosów na jednego, wspólnego kandydata byłaby na 90% niższa niż na kilku.

3. Kilku kandydatów, to kilka razy więcej czasu antenowego do siania propagandy.

4. Tych kandydatów łączy głównie pewna doza konserwatyzmu, a poza tym mało (a także Korwina z Kowalskim liberalizm gospodarczy, Korwina z Braunem sympatia w stosunku do monarchii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie może wygrać ogórek bo jak by wygrała to by nie było wątpliwości że polska jest tylko do ruchania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Ogórek Magdalena (36l.)

Plusem jest to, że jest jedyną kobietą wśród kandydatów dzięki czemu może zawalczyć o głosy kobiet.

Bzdura.Kobiety niechętnie głosują na kobiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie może wygrać ogórek bo jak by wygrała to by nie było wątpliwości że polska jest tylko do ruchania

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma być lepiej to niech będzie przynajmniej ładnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie może wygrać ogórek bo jak by wygrała to by nie było wątpliwości że polska jest tylko do ruchania

ahahaha :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja głosuje tak aby odsunąć Komorowskiego od władzy. Jeszcze ciało Kaczyńskiego nie ostygło w ruskim błocie a ten już siedział w pałacu prezydenckim i grzebał w papierach szukając haków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zdumiony, że ktokolwiek z labu dał głos w ankiecie na taki polityczny beton, jak Komorowski i Duda. Oni jedyni wręcz gwarantują dotychczasowy stan rzeczy w polityce. Chyba czas na zmiany jeszcze nie nadszedł. Siara.

 

Z wymienionych kandydatów boję się jedynie Kowalskiego (całe szczęście, że porusza się w kategorii planktonu politycznego). Fanatyków (na dodatek pozbawionych szerokiego spojrzenia i wyobraźni) nie trawię w jakiekolwiek postaci.

 

edit

literówki

 

edit

Kukiz na wodza. bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych wyborach wygra Komorowski, nawet jakby powiedział, że ma wszystkich gdzieś. Mnie ciekawi tylko jaką wymówkę wymyślą, że Jarubas znalazł się w II turze. W wyborach samorządowych się udało, tylko aby nie przedobrzyli, bo jeszcze Jarubas wygra w I turze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pushupek i Bielas mają wspólnego kandydata. No nie mogę. :E

 

Jak dla mnie to może wygrać każdy, byleby nie Bronek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zaglosuje na obecnego Prezydenta.

Pomijajac jak go oceniam to i tak nie ma sensownaego kandydata opozycji.

 

Nawet glowna partia opozycyjna wyciaga goscia z odleglej lini. Jakby na cos liczyli startowalby "Prezes" albo chocby ktos z jego zaufanych I liniowych.

Ci mieliby wieksze szanse choc na II ture. Obecnie jest ona watpliwa, choc wciaz mozliwa.

 

SLD to juz poplynelo kompletnie. A dawno dawno temu ich popieralem.

 

PSL wystawilo kandydata byleby kogos wystawic. Rownoczesnie tak by sie nie narazic obecnemu i przyszlemu koalicjantowi oraz obecnemu i przyszlemu Prezydentowi.

 

Reszta to plankton, w tym ostre oszolomy.

Kukiza szkoda, dobra muzyke robiil a teraz mu cos odwalilo na jakas wersje politycznego buntownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zaglosuje na obecnego Prezydenta.

/ciap/

 

Więc otrzymasz tytuł "czeladnik betoniarz". Nie jestem pewien, czy nadal należy utrzymywać istniejący beton polityczny. Samo utrzymywanie status quo przez aktualnych polityków - poza ochroną ich zadów - nie przysporzy dobra ani interesowi państwa, jako całości, ani obywatelom w naszej pojedynczości.

 

Są potrzebne zmiany. Nie rewolucyjne, ale konsekwentne, spójne, powolne, aby niejako samoistnie zespalały się ze zmieniającym się życiem społecznym, a jednocześnie odpowiednio szybko reagowały na te zmiany. Rewolucja to chaos, natomiast mimo tego, że odnajduję się dobrze w chaosie, to jednak więcej z niego szkód niż pożytku.

 

edit

Poza urodą - która z czasem i tak przeminie - Ogórek nie ma nic do zaoferowania. Jest marionetką Millera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...