Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

die_hard

Nowy Komputer-> Monitor Nie Wlacza Sie(no Signal)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Mam maly problem z nowym komputerem (przeszukalem forum i nie znalazlem odpowiedzi):

Zakupilem wszystkie czesci oddzielnie i zlozylem je sam (robilem to po raz pierwszy).

 

Po dokladnym przestudiowaniu intrukcji zabralem sie za skladanie(troche mi to zajelo ) calosc udalo sie zlozyc do kupy ale mimo najszczerszych checi zeby wszystko ladnie gralo, monitor nie wlacza sie(jest na 100% sprawny i dobrze podlaczony do karty graficznej) , komputer sie uruchamia,wiatraki chodza(na karcie graficznej rowniez-jest napewno dobrze docisnieta) zadnych sygnalow z pc-speak'era itd...

Wiec male pytanko o czyms zapomnialem skladajac komputer? reset biosu moze pomoc? Dopiero zaczynam przygode ze sprzetem i przepraszam jezeli moje pytania sa glupkowate

 

P.S. Facet w sklepie powiedzial ze przy dyskach SATA nie potrzebny jest naped FDD...moze jednak jest potrzebny?

 

Prosze o pomoc bo krew mnie zalewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam...

 

Mam maly problem z nowym komputerem (przeszukalem forum i nie znalazlem odpowiedzi):

Zakupilem wszystkie czesci oddzielnie i zlozylem je sam (robilem to po raz pierwszy).

 

Po dokladnym przestudiowaniu intrukcji zabralem sie za skladanie(troche mi to zajelo ) calosc udalo sie zlozyc do kupy ale mimo najszczerszych checi zeby wszystko ladnie gralo, monitor nie wlacza sie(jest na 100% sprawny i dobrze podlaczony do karty graficznej) , komputer sie uruchamia,wiatraki chodza(na karcie graficznej rowniez-jest napewno dobrze docisnieta) zadnych sygnalow z pc-speak'era itd...

Wiec male pytanko o czyms zapomnialem skladajac komputer? reset biosu moze pomoc? Dopiero zaczynam przygode ze sprzetem i przepraszam jezeli moje pytania sa glupkowate

 

P.S. Facet w sklepie powiedzial ze przy dyskach SATA nie potrzebny jest naped FDD...moze jednak jest potrzebny?

 

Prosze o pomoc bo krew mnie zalewa

Jeśli monitor jest sprawny, to znaczy że z karty graficznej nie dochodzi do monitora sygnał obrazu. Nasuwa mi się jedna sprawa, jeśli masz na płycie głównej zintegrowaną kartę graficzną, to może przez nią idzie sygnał. Podłącz monitor pod tą kartę zintegrowaną i przestaw w biosie aby obraz był wysyłany przez kartę wpiętą do AGP.

 

Jeśli nie masz zintegrowanej karty graficznej, to spróbuj zresetować bios. Być może procesor nie jest dokładnie zamontowany, lub kostki pamięci. Chociaż płyta główna w tym przypadku powinna wysyłać jakieś sygnały dźwiękowe lub świetlne.

 

Dyski SATA nie mają nic wspólnego z FDD. Jeśli potrzebny Ci jest napęd dyskietek, będziesz coś nagrywał na dyskietkach to kup napęd FDD, jeśli nie to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli monitor jest sprawny, to znaczy że z karty graficznej nie dochodzi do monitora sygnał obrazu. Nasuwa mi się jedna sprawa, jeśli masz na płycie głównej zintegrowaną kartę graficzną, to może przez nią idzie sygnał. Podłącz monitor pod tą kartę zintegrowaną i przestaw w biosie aby obraz był wysyłany przez kartę wpiętą do AGP.

 

Jeśli nie masz zintegrowanej karty graficznej, to spróbuj zresetować bios. Być może procesor nie jest dokładnie zamontowany, lub kostki pamięci. Chociaż płyta główna w tym przypadku powinna wysyłać jakieś sygnały dźwiękowe lub świetlne.

 

Dyski SATA nie mają nic wspólnego z FDD. Jeśli potrzebny Ci jest napęd dyskietek, będziesz coś nagrywał na dyskietkach to kup napęd FDD, jeśli nie to nie.

 

 

dziekuje za szybka odpowiedz... monitor dziala bo po podlaczeniu do drugiego komputera sygnal jest.

plyta glowna to dfi LAnparty i nie ma zintegrowanej grafiki...

w jaki sposob zresetowac bios tzn baterie trzeba wyjac na jakis okreslony czas? mam mozliwosc resetu przez zworke tylko nie bardzo wiem jak to sie robi... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za szybka odpowiedz... monitor dziala bo po podlaczeniu do drugiego komputera sygnal jest.

plyta glowna to dfi LAnparty i nie ma zintegrowanej grafiki...

w jaki sposob zresetowac bios tzn baterie trzeba wyjac na jakis okreslony czas? mam mozliwosc resetu przez zworke tylko nie bardzo wiem jak to sie robi... :hmm:

Wiem co przeżywasz...Mam w tej chwili dokładnie to samo :mad2: Komp chodził elegancko parę miesięcy aż nagle się zawiesił i mam to samo co ty...wszystko działa ale monitor miga i nic się nie dzieje :kwasny:

http://forum.pclab.pl/t102035.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jaka masz karte ?? podlaczyles zasilanie do karty graficznej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie jaka masz karte ?? podlaczyles zasilanie do karty graficznej ??

Ja mam to samo, wszystko jest podłączone ale monitor i tak miga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącza się dysk twardy?

jeśli nie to jest inny problem - rozłóż i złóż wszystko jeszcze raz... jeśli nie pomoże to jakaś częśc jest uszkodzona albo nie ma dobrego styku... najlepiej pójdź do znajomego i potestuj części u niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włącza się dysk twardy?

jeśli nie to jest inny problem - rozłóż i złóż wszystko jeszcze raz... jeśli nie pomoże to jakaś częśc jest uszkodzona albo nie ma dobrego styku... najlepiej pójdź do znajomego i potestuj części u niego...

U mnie to jest dziwne, bo raz na parę godzin komp się uruchamia, i nawet czasem do Windowsa wejdzie ale po chwili się wiesza...A jak zresetuję to znowu monitor miga i nic nie można zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
plyta glowna to dfi LAnparty i nie ma zintegrowanej grafiki...

w jaki sposob zresetowac bios tzn baterie trzeba wyjac na jakis okreslony czas? mam mozliwosc resetu przez zworke tylko nie bardzo wiem jak to sie robi... :hmm:

W książce do płyty głównej powinno być opisane gdzie jest zworka i jak resetować.

Ale ogólnie resetuje się przez zmianę pozycji zworki (w pozycję reset) na kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W książce do płyty głównej powinno być opisane gdzie jest zworka i jak resetować.

Ale ogólnie resetuje się przez zmianę pozycji zworki (w pozycję reset) na kilka sekund.

To nie pomaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

die_hard, jak u Ciebie sytuacja ? Zrobiłeś kompa ? Ja czekam na pensję i zamawiam nowy sprzęt :mad2: Napisz co u Ciebie ;) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...