Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mlex14

LG G3 okiem osoby która wie czego chce od telefonu :)

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie powiem że od telefonu oczekuję przede wszystkim dużego dobrego ekranu, szybkiego działania systemu i znośnych multimediów(muzyka,filmy). W gry nie gram, benchmarki też mnie nie interesują. Nie znoszę jak coś nie działa jak powinno i mogę buszować kilka h w internecie czytając by np. bateria trzymała 1h dłużej. Tak jak 2 dni mi zeszło chyba na doprowadzenie LG G3 do stanu używalności :)

Spis treści

1. Wygląd, wykonanie.

2. Ekran, bateria

3. System, interfejs, aplikacje

4. Wydajność

5. Aparat, multimedia

6. Pozostałe

7. Podsumowanie

AD.1

Zacznę od tego co tygryski lubią najbardziej czyli przód z ekranem. Banałem będzie stwierdzenie że ekran pokrywa ~75% przodu telefonu. To można przeczytać wszędzie, to trzeba poczuć ! Wygląda to świetnie, ale nie tylko to. 5.5 cala udało się projektantom LG upchnąć w stosunkowo niewielkiej obudowie. I to naprawdę robi wrażenie. Widać to przede wszystkim podczas przeglądania internetu, tak duży ekran z tą rozdzielczością naprawdę czyni to nadzwyczaj wygodnym.

Tył urządzenia to plastik imitujący aluminium(wygląda to nie najgorzej), dla mnie trochę za śliski, za szybko się rysuje. Dziadostwo jednym słowem, ale klapki przynajmniej tanie to można zmienić :). Przyciski z tyłu obudowy to rozwiązanie neutralne. Nie jest to rewolucja a tylko coś innego. Idzie się jednak szybko przyzwyczaić.

Co do ogólnego wyglądu to mi się generalnie podoba ten styl. LG tutaj udało się wypracować coś oryginalnego i stonowanego jednocześnie. Całość urządzenia dobrze leży w dłoni, na swoje wymiary jest zaskakująco poręczny(sam mam dość duże dłonie jak ktoś ma mniejsze to może być problem go jedną ręką obsłużyć), aczkolwiek mogli się szarpnąć na jakąś ramkę z aluminium przynajmniej w tej klasy urządzeniu. Spasowanie i jakość plastiku na najwyższym poziomie.

AD.2

O ekranie mogę powiedzieć tylko jedno WOW ! 5.5 cala, QHD potrafi zaczarować (w czysto wizualnym aspekcie ,dlaczego tak piszę wyjdzie dalej. Kolory są dobre, nasycone aczkolwiek niektóre bywają nienajlepiej odwzorowane. Przesiadłem się z SGS3 i AMOLEDA i nie narzekam. Czerń nie ma takiej głębi jak w AMOLEDACH ale daje radę. Kąty widzenia jak na IPS przystało bardzo dobre. Co do jasności mogę napisać że nawet w pełnym słońcu przy jasności 100% praca na telefonie jest komfortowa,a na codzień mam ~50% i jest lepiej niż dobrze.

Bateria to taki trochę dżin z butelki. Jak się ją odpowiednio pogłaszcze to będzie spełniać Twoje życzenia(oczywiście z rozsądkiem). Mianowicie po wyjęciu LG G3 z pudła i uruchomieniu go jak jest bateria wytrzymywała niecały jeden dzień + ~3h podświetlenia ekranu na 50%. Zacząłem zachodzić w głowę co jest nie tak. Okazało się że LG przygotowało takiego smartfona, że jego smart pożerało baterię w tempie ekspresowym. Powyłączałem wszystkie Smartnotice, QuickMemo i resztę pierdół od LG, pogrzebałem w ustawieniach aplikacji, opcjach programistycznych, zmieniłem launchera i włączyłem fast dormancy. Efekt widać poniżej na screenshotcie:

SS

I nie jest to jakieś oszczędne używanie telefonu, kilka telefonów, muzyka, dużo aparat, sporo internetu, trochę nawigacji , WiFi/LTE prawie cały czas włączone. Mi akurat do szczęścia nie potrzeba wszystkich smart funkcji i wole cieszyć się baterią cały dzień niż mieć mało istotne dla mnie funkcje :)

AD.3

System jaki mam to Android 5.0(trochę aplikacji jeszcze się z nim gryzie), po przesiadce z CM 11 można nacieszyć oczy. Ładniej, wygodniej i szybciej(?).

Nakładka jest przyjemna dla oka, nieprzeładowana jak np. Touchwiz. Tutaj nie ma właściwie co dużo komentować.

Co do aplikacji od LG, może komuś się przydają. Ja z nich nie korzystam więc się nie wypowiem.

Jedyne na co moim zdaniem warto zwrócić uwagę to Knock Code. Te pukanie w ekran jest bardzo wygodne i uzależniające, teraz mi się chce pukać we wszystkie telefony jakie mi wpadają w ręce :D

AD.4

Gry działają świetnie, są skalowane do FHD a że G3 ma jeden z najlepszych SOC na rynku to nie ma co się zbytnio nad tym tutaj rozwodzić. Testowałem Asphalt 8 i działa bez zająknięcia na najwyższych.

Wydajność systemu, tutaj musimy pogodzić się z łyżką dziegdziu. Jest średnio. Telefon potrafi zgubić klatki, trochę się zastanowić przy wywołaniu klawiatury czy najnormalniej zamulić i chwilę nie wiedzieć co ma zrobić. Jest to rzadkie ale się zdarza i psuje obraz tego bądź co bądź udanego urządzenia, tutaj pewnie ekran FHD byłby bardziej odpowiedni dla SOC LG G3 . Ja akurat nie jestem onanistą co krzyczy albo Iphone albo czysty Android oenoe11111,więc jestem w stanie się z tym pogodzić biorąc pod uwagę przede wszystkim cenę urządzenia. Nie zauważyłem często wspomnianych w relacjach po premierze zniżania jasności ekranu czy przegrzewania się telefonu, problem chyba odpadł wraz z aktualizacjami.Ramu też teraz nie brakuje bez powodu. Urządzenie w czasie normalnego użytkowania (internet przez 3G/LTE + muzyka, nawigacja czy oglądanie filmów) nie nagrzewa się nadmiernie. W grach owszem ale który smartfon tego nie robi ?

Mała uwaga, nie bawiłem się z innymi romami niż stock. Może jest już jakiś co działa płynniej niż soft od LG.

AD.5

Aparat, tutaj jest rewelacyjnie. Po przesiadce z SGS3 po kilku zdjęciach opadła mi szczena. Telefon błyskawicznie łapię ostrość, zdjęcia wychodzą bardzo dobre nawet robione spontanicznie bez jakiegoś mierzenia. Nie ma problemu jeśli coś się poruszy. Co więcej ich jakość jest bardzo dobra. Dla mnie ten telefon jest dobrym substytutem jakieś gorszej cyfrówki, lustrzanka to nigdy nie będzie wiadomo. W dzień zdjęcia wychodzą świetne, przy gorszych warunkach oświetleniowych są trochę gorsze(wrzuciłem kilka przykładowych). W nocy telefon wiadomo, to nadal tylko telefon więc zdjęcia wychodzą mocno ziarniste. Jednak z odległości tych 2-4 metrów od fotografowanego obiektu wychodzą podobnej jakości jak w dzień, trochę za bardzo lampa świeci przynajmniej jednak dobrze widać(mam akurat tylko same zdjęcia ludzi to nie będę wrzucać :P). Filmować nie filmuję póki co także przykładów jak i opinii brak.

Tutaj zdjęcia

Wszystkie robione LG G3

Pod względem muzyki telefon stoi bardzo dobrze. Gra neutralnie, aczkolwiek w porównaniu do SGS3 brak mi głębi i osobiście lepiej gra dla mnie SGS3. Dodatkowo mała ale istotna rzecz w postaci głośnika, gra głośno i stosunkowo dobrze. Po odpowiedniej zabawie z equalizerem radzi sobie nawet z basami :)

LG dodaje do G3 głośniki Quadbeat2. Grają głośno, mają mikrofon, mini pilota i są za darmo. Tyle zalet, wady to natomiast to że są po prostu kiepskie (słuchawki za 40-50 zł grają podobnie).

Filmy ogląda się świetnie, duży ekran, dobre kolory, zacna czerń :thumbup:

AD.6

Jakość rozmów- bardzo dobra

Zasięg-bardzo dobry

Krokomierz- nie testowałem

AD.7

Nawiązując do nazwy tematu LG G3 to telefon dobry dla osoby która wie czego chce. Trzeba się pogodzić czasem z lagami systemu(z wszystkimi smart funkcjami dosyć dużymi),czasem pracy poniżej oczekiwań i tym że nie wszystko w tym telefonie jest naj a jedynie bardzo dobre za tą cenę :E Dla mnie największym atutem jest ekran i wymiary urządzenia, po odpowiednim ustawieniu telefonu bateria też jest jego mocną stroną. To że czasami go zmuli, zdjęcia czy jakość dźwięku u konkurencji są odrobinę lepsze czy trochę tandetna obudowa nie jest powodem by to urządzenia uznać za nieudane. W swojej cenie to świetna słuchawka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria w G3 akurat jest bardzo dobra i prawidłowo będzie działać po jakichś pierwszych trzech tygodniach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ciekawe możesz wyjaśnić dlaczego? Bateria dobra tylko trzeba odpowiednio telefon ustawić no i wiadomo ekran QHD też swoje robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawka jest super, mam z nią tylko jeden problem: rozłącza co jakiś czas samoczynnie Wi-Fi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy jest sens przechodzenia z G2 na G3? Bo tak analizując parametry, to mają zbliżone, chyba, że czegoś nie dostrzegam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...