Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kafar610

karta graficzna ati 7870 gigabyte Procek: amd 1090t Co ogranicza moja kartę graficzną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się dowiedzieć co ogranicza moja kartę graficzną bo 3dmarku mam graphic score 6184 przy oc 1145/1240

Gdzie inni mają po 6600 albo jeszcze lepiej

http://www.3dmark.com/3dm11/3118121%3Bjsessionid=x0pu9mdyzp1d1s4rp8wr4oxoo

 

http://www.3dmark.com/3dm11/5679495

 

Mój sprzęt:

karta graficzna ati 7870 gigabyte

Procek: amd 1090t

Zasilacz gx 750 w

Płyta Asus crosshair iv formula

RAM 10 GB cl9 1600 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż GPU-Z.

 

W marku11 masz jakieś dziwne odczyty taktowań.

 

Może karta nie pracuje z pełną szybkością PCI-E :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. stara wersja sterowników graficznych

2. Na platformie AM3, a nawet AM3+ (czyli z FX) karta nie pokaże pełni możliwości.

Raz przez słabą wydajność Phenomów - patrz różne testy w grach, jak zachowują się karty AMD na platformie AMD

Dwa przez źle zoptymalizowane sterowniki, które w znaczący sposób obciążają procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się dowiedzieć co ogranicza moja kartę graficzną bo 3dmarku mam graphic score 6184 przy oc 1145/1240

Gdzie inni mają po 6600 albo jeszcze lepiej

http://www.3dmark.com/3dm11/3118121%3Bjsessionid=x0pu9mdyzp1d1s4rp8wr4oxoo

 

http://www.3dmark.com/3dm11/5679495

Rozumiem iż to nie twoje wyniki? Jak masz nie podkręcony cpu to wynik jest taki jaki jest, tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz inne 3dmarki... tamte do  3dmark11 a Twój Firestrike. odpal ten sam benchmark i porównaj wynik , wtedy będzie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz inne 3dmarki...

:E

Wynik FS w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to jest OK.

 

Co zrobiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie :)

 

Ja mam na 750ti 6200 pkt dla Graphic score :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze, kręciłeś kontroler pamięci Phenoma? Podejrzewam, że nie, a mógłbyś ugrać jeszcze z 700 punktów CPU.

Tutaj mój stary wynik (nawet nie wiem z którego roku) http://www.3dmark.com/3dm11/8543821.

Procesor na 3,875 GHz, kontroler 3,1 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie CPU/NB. Standardowo na 2 GHz, 3 GHz robi większość Phenom-ów X6. Mój robi to taktowanie na 1.28V (napięcie kontrolera). Staraj się nie przekraczać 1,3 V. Poradniki mówią nawet 1,35-1,4 V, ale wtedy już nie będzie się skalował. Moja sztuka potrzebowała do dodatkowych 100 MHz aż 1,37 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko jeszcze, w biosie ustawiam ram na 1600mhz a w systemie odczytuje mi jako 667mhz czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twojego wyniku 3DMark wynika, że masz 4 kości, 2x1 i 2x4 GB, Zgadza się? Może tu jest problem? Do testu wyciągnij 2x1.

Wynik odczytywałeś za pomocą CPU-Z? Ten program pokazuję wartość rzeczywistą (667 MHz), natomiast wartość efektywna wynosi 667x2. To i tak za mało, ale chcę się upewnić, że rozumiesz jak działa pamięć DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko jeszcze, w biosie ustawiam ram na 1600mhz a w systemie odczytuje mi jako 667mhz czemu?

 

Co znaczy w sytemie? CPU-Z ci tak pokazuje? Bo jak masz na myśli, że smark tak wyświetla to się nie przejmuj, on tak ma nie wiem czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz taktowanie procesora i jego napięcie? Na ile ustawiłeś CPU/NB? Sądzę, że 7000 punktów jest osiągalne. Sam bym próbował, tylko mam ścianę przy 3,9 GHz (swoją drogą bardzo dziwną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem te testy i chyba tu sie zgadza :P

http://zapodaj.net/1171341b9eaa4.jpg.html

 

3724.4 mhz napięcie 1.320 v

nb ustawione na 3026.1 mhz

pewnie i jest realne ale bardziej będę go katował jak będę miał lepsze chłodzenie :P

 

a u siebie żadnych ścian nie mam :P wiec trochę zabawy będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,7 GHz przy 1,32 V to piękny wynik. Kupuj chłodzenie i kręć. Do 1,45 V powinieneś 4 GHz przebić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
    • Nowy sprzęt dla UA jest już w drodze na front. Było trzymane w tajemnicy, że jest już w Ukrainie.
    • No tak ale wtedy Nvidia pierwszy raz zastosowała myk ze zmianą półek cenowych Mieliśmy 1080ti za 699$  z układem wielkości 471mm^2 w 16nm A w jego miejsce wbili 2080 za 699$ z układem 545mm^2 w 12nm (czyli jak dobrze pamiętam lekko usprawnionym 16) A nad nią wrzucili 2080ti za 999$ z układem wielkości 754nm^2 Czyli realnie to przeskok od Pascala do Turinga nie był za wielki i zamiast wydajności dostaliśmy RT w "gratisie".   Teraz myślę będzie podobnie , nowe gpu będą szybsze ale pewnie będą ciągnąć te 20-30W więcej i być ciut większe niż ich Adowe odpowiedniki.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...