Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piiiiio

Podstawka chłodząca - Asus G551

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :)

 

Niedawno kupiłem laptopa Asus G551JM i chcąc przedłużyć jego żywotność oraz zmniejszyć zużycie podzespołów pomyślałem, że dobrym rozwiązaniem będzie podstawka chłodząca. Tutaj nasuwa się pytanie, jaka? Mój spód laptopa wygląda tak jak na zdjęciu:

nlwy1u.png

Czy wystarczy tutaj jeden wielki wentylator jak tutaj:

CoolMaster Notepal

Czy musze mieć kilka jak tutaj, żeby podstawka była wydajna?

AAB Cooling NC77

Powyższe produkty podałem jako przykład i nie brałem ich pod uwagę. Prosiłbym o jakieś propozycje.

Ponad to, chciałbym żeby podstawka miała dodatkowo kilka portów USB, minimum 2-3 dodatkowe porty.

Cena do 150 zł (+/-25 zł)

Dziękuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna... Plastik nie jest materiałem przepuszczalnym powietrze.

Więc podkładka chłodzić będzie plastikowy spód laptopa, a nie podzespoły...

 

Wyjdziesz lepiej kupując specjalne żelowe nóżki, które podniosą tył laptopa o 2-3cm.

 

Ponad to podkładka dostarcza poza powietrzem OGROMNE ilości kurzu do lapotpa co powoduje tworzenie warstw izolacyjnych między wentylatorem a radiatorem oraz zapychania się wlotów i wylotów powietrza.

Więc jeśli już, to trzeba kupić podkładkę z głową, tak by móc zamontować w niej filtr powietrza, nawet własnej roboty z rajstopy :]

 

Z hubem USB widzę tą: http://www.x-kom.pl/p/56371-podstawka-do-notebooka-zalman-chlodzaca-zm-nc3000u-czarna-3x-hub-usb-do-17-3.html#

Na rzut oka da się tak samo łatwo rozkręcić jak moja, więc dodatkowy koszt to rajstopy, igła i nici :P

Ale przy tym co widzę od spodu to nadal uważam to za wyrzucenie kasy w błoto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żadna... Plastik nie jest materiałem przepuszczalnym powietrze.

Więc podkładka chłodzić będzie plastikowy spód laptopa, a nie podzespoły...

 

Wyjdziesz lepiej kupując specjalne żelowe nóżki, które podniosą tył laptopa o 2-3cm.

 

Ponad to podkładka dostarcza poza powietrzem OGROMNE ilości kurzu do lapotpa co powoduje tworzenie warstw izolacyjnych między wentylatorem a radiatorem oraz zapychania się wlotów i wylotów powietrza.

Więc jeśli już, to trzeba kupić podkładkę z głową, tak by móc zamontować w niej filtr powietrza, nawet własnej roboty z rajstopy :]

 

Z hubem USB widzę tą: http://www.x-kom.pl/p/56371-podstawka-do-notebooka-zalman-chlodzaca-zm-nc3000u-czarna-3x-hub-usb-do-17-3.html#

Na rzut oka da się tak samo łatwo rozkręcić jak moja, więc dodatkowy koszt to rajstopy, igła i nici :P

Ale przy tym co widzę od spodu to nadal uważam to za wyrzucenie kasy w błoto ;)

 

 

Tyle z teorii. W praktyce w moim ex-probooku z zabudowanym spodem temperatury znacznie spadły podczas gry po uzyciu podkładki Zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle z teorii. W praktyce w moim ex-probooku z zabudowanym spodem temperatury znacznie spadły podczas gry po uzyciu podkładki Zalmana.
Co mogło być spowodowane podniesieniem laptopa i dopuszczeniem do większego przepływu powietrza pod spodem.... Trolololololo!

 

Ja u siebie czy podkładka jest włączona, czy nie nie zauważyłem różnic w temperaturach komponentów. Spadły szczytowe... Owszem, ale to przez zwiększenie przepływu powietrza.

Jedyne co mi podkładka schłodziła do trzy dyski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co mogło być spowodowane podniesieniem laptopa i dopuszczeniem do większego przepływu powietrza pod spodem.... Trolololololo!

 

Ja u siebie czy podkładka jest włączona, czy nie nie zauważyłem różnic w temperaturach komponentów. Spadły szczytowe... Owszem, ale to przez zwiększenie przepływu powietrza.

Jedyne co mi podkładka schłodziła do trzy dyski :)

 

Sugerujesz, że samo podniesienie tyłu laptopa daje taki sam rezultat jak podniesienie + solidnie naku*wiający, duży wentylator Zalmana ? :hmm:

Nie chcę jakoś tu bronić podkładek, nie robiłem też pomiarów temperatur, tzn pamietam, że nieźle spadły, ale nie pamiętam ile dokładnie bo było to kupę lat temu, a i niczego nie udokumentowałem. Niemniej w moim przypadku efekt był widoczny i ewidentny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
+ solidnie naku*wiający, duży wentylator Zalmana ?
Pytanie brzmi co to znaczy solidnie dmuchający (widzisz... jest inne słowo)?

Małe wentylatory kręcą się szybko, zaś te duże mają zapewnić kosztem większych łopatek większy przepływ powietrza przy niższej prędkości. I tym samym NC-11, które mam mam MAKSYMALNIE 720 obrotów/min. ;)

Np. NotePal U3 z 3 małymi wentylatorami rozpędza je do 1800 obrotów... Kosztem wysokiej głośności :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...