Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

buli95

Zabezpieczenie przed nieuziemionym gniazdkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam jakiegoś zabezpieczenia przed nieuziemionym gniazdkiem. Zastanawiam się czy wystarczy jakaś porządna lista, czy może zainwestować w UPS. Do prądu podłączony będzie sprzęt z sygnatury. Co do budżetu to nie wiem ile pieniędzy chce przeznaczyć na ten zakup (pewnie zapłacę tyle ile będzie trzeba). najlepiej by było gdyby podał ktoś propozycje z niskiego (do 100 zł), średniego (200) i wysokiego (do 400) pułapu cenowego. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna listwa, UPS nie zabezpieczy bez działającego uziemienia. Możesz wykonać proste tzw. zerowanie czyli podpięcie bolca do zera, które zapewni uziemienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

ja bym tego nie robił mój papa podłączył tak telewizor który poszedł od razu z dymem.

Lepszym wyjściem było by kupno listwy i poprzez rozkręcenie obudowy listwy lub nacięcie kabla kabel odpowiedzialny za uziemienie (przeważnie żółto zielony) podłączył bym do kaloryfera , piorunochrona przy oknie lub kabla który jest zakopany w ziemi ? zależy w jakim budynku mieszkasz.Zawsze możesz za grosze kupić gniazdko z tak zwanym bolcem które ma uziemienie i ładnie po ścianie czy też listwie podłogowej puścić kabel do uziemienia pół metra w ziemi pręt wystarczy dla pewności 1,5m ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To twój papa źle wykonał to ;) wnioskuje, że zamiast do zera to podpiął uziemienie do fazy ;)

Rada z zrobieniem uziemienia z podpięciem do kaloryfera to jest głupi pomysł zwłaszcza w budynkach wielorodzinnych bo nie wiesz czy ktoś nie wpadł na równie genialny pomysł i przy tym spierdzielił to i na kaloryfer jest podawana faza. Pomysł z piorunochronem jest debilny do kwadratu. Chłopie, jak piorun walnie to nigdy nie masz pewności czy pójdzie one ziemie czy gdzie, a tym gdzieś byłby podpięty komp i o zgrozo jak by akurat ktoś dotknął się odbudowy w tym samym momencie co walnął piorun to może być po tej osobie. Sposób z prętem jest ok choc niepotrzebny. Klasyczna instalacja stosowana w domach TN-C ma to do tego, że przewód neutralny (N) jest tak naprawdę neutralno-ochronnym (PEN) a więc jest też uziemieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam na pewno nie będę tego robić. Jak już to załatwię elektryka i on wtedy zrobi zerowanie w całym mieszkaniu. A jako przejściowe rozwiązanie jakaś listwa albo ups nie sprawdzą się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sprecyzuj przed czym chcesz chronić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to stare budownictwo, w żadnym z gniazdek nie ma uziemienia. Czasami wyłącza się komputer z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie wyłączy się od braku uziemienia tylko jak instalacja niedomaga np kable sproszkowane i już nie mają do końca styku, stopione w ścianach, w puszkach po nadpalane i to powoduje wyłączanie, a nie brak uziemienia. Zamiast kupować UPS to zbieraj pieniądze na remont instalacji elektrycznej w mieszkaniu. Wyjdzie to Tobie bardziej na zdrowie jak i całemu mieszaniu niż kupno ups do komputera.

 

edit.

Co do pytania to ups podtrzyma pracę na czas zaniku napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbieraj pieniądze na remont instalacji elektrycznej w mieszkaniu.

 

Na to raczej nie ma szans, więc może podaj jakieś propozycje UPSów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z propozycjami UPSów to ktoś inny się musi wypowiedzieć bo ja w temacie co jest dobre nie siedzę.

 

Wiesz tu mowa o bezpieczeństwie nie sprzętu tylko mieszkania (i paradoksalnie niższymi rachunkami za prąd :E) ale twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zwykłe zerowanie,jak wspomniano wcześniej,to akurat kwestia bezpieczeństwa.

Woltomierzem zobacz napięcie w sieci,na zabezpieczeniu głównym.

Może być już za niskie samo w sobie,lub spadać przy włączaniu innych odbiorników (słabe styki,mały przekrój)

Instalacja w mieszkaniu niekoniecznie musi być winowajcą.

Obniżone może już przychodzić od strony energetyki,potem kiepska instalacja (pion) na klatce i dalsze spadki.

Dać na flaszkę komuś w temacie i wstępnie rozeznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie wyłączy się od braku uziemienia tylko jak instalacja niedomaga np kable sproszkowane i już nie mają do końca styku, stopione w ścianach, w puszkach po nadpalane i to powoduje wyłączanie, a nie brak uziemienia. Zamiast kupować UPS to zbieraj pieniądze na remont instalacji elektrycznej w mieszkaniu. Wyjdzie to Tobie bardziej na zdrowie jak i całemu mieszaniu niż kupno ups do komputera.

 

edit.

Co do pytania to ups podtrzyma pracę na czas zaniku napięcia.

 

Owszem, wyłączy się. Kiedyś u znajomej miałem taki motyw, że ile razy ona dotykała obudowy blaszaka komp się wyłączał. Jak ja dotykałem nic się nie działo. Na szczęście dość szybko zwróciłem uwagę na jej piękne, futrzane, góralskie kapcie. Jak ściągnęła problem zniknął. Oczywiście winowajcą było niepodłączone uziemienie w gniazdku. Taka to historia z przeszłości ;)

 

Co do instalacji to mam podobny problem (stary dom) i wszędzie zrobione zerowanie. Bez tego komp czy lodówka po prostu kopały. Najlepiej jednak, żeby rzucił okiem na instalację jakiś elektryk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...