Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Viking

Rozwiązanie umowy na internet

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanko, może ktoś mi podpowie. Stara umowa na internet była do końca lutego. Nowe przedłużenie zawarte telefonicznie na odległość, obowiązuje od 1 marca. Gdybym teraz wypowiedział nową umowę (telefonicznie więc mogę to zrobić) to co powinno się stać? Całkowite rozwiązanie umowy z firmą bez konsekwencji czy zostałbym na starym pakiecie tylko już bez warunków promocyjnych? Czy może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że telefonicznie zmieniłeś warunki umowy na nowe nie znaczy, że możesz ją telefonicznie wypowiedzieć informacja o wypowiedzeniu zawarta jest w Regulaminie świadczenia Usług Telekomunikacyjnych Twojego operatora. Telefonicznie zapewne będziesz mógł anulować zmiany wprowadzone w rozmowie, a wypowiedzenie wysłać pisemnie. Bez nazwy Operatora nic więcej nie jestem w stanie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multimedia. Według rozmowy mam 10 dni na odstąpienie. Swoją drogą jak tam jakość Netii ostatnimi czasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paragraf 10 pkt 1.http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/f566d483b2a2ee23b38c775de234db82

Teraz powinieneś zadzwonić i anulować wprowadzone nowe warunki, po zmianach w ustawie konsumenckiej od 25 grudnia masz na to co najmniej 14 dni kalendarzowe, następnie wypowiadasz pisemnie umowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w trakcie rozmowy zwróciłem uwagę dlaczego 10 dni a nie 14. Osoba z którą rozmawiałem powiedziała że 14 dni dotyczy nowych umów, 10 dni w przypadku przedłużenia. Nie wysłali mi jeszcze umowy nowej stąd nie znam jej regulaminu. Generalnie Multimedia miewa problemy z UOKiK i zapisami w swoich umowach niezgodnymi z prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 14 dni od dnia rozmowy na wycofanie warunków, jeśli chodzi o Umowę to prawdopodobnie dostaniesz tylko papierek z podziekowaniami za przedłużenie umowy, a regulaminy na @ o ile wskazałes i jest to umowa bezterminalowa.

Pracuję u jednego z operatorów komórkowych, nie w obsłudze klienta, ale uczestniczyłem w projekcie zmian w ustawie konsumenckiej i jej wdrożeniu więc jestem 100 % pewny swoich odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie jestem pewien w jakiej formie to zostało wprowadzone. Czy aneks do umowy (czyli zmiana warunków istniejącej) czy jako nowa umowa po zakończeniu starej. Czytam odpowiedź rzecznika UKE w podobnej sprawie i ma to znaczenie bo wynika z tego że jeśli aneks to odstąpienie nie przysługuje. Umowę poprosiłem w formie pisemnej na adres domowy,jutro będę miał wymieniany terminal w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak z urządzeniem, proponuję odstąpić od zmiany warunków umowy już dzisiaj jeśli jesteś tego pewny tak jak pisałem to możesz zrobić dowolnym wybranym przez Ciebie sposobem również telefonicznie. Po przyjściu montera sprawa się trochę skomplikuje bo będziesz musiał oddać nowy sprzęt bez wyraźnych śladów użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...