Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kertoip007

Słuchawki wokółuszne do ~250zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie posiadam Philips'y SHL 3300BK i chciałbym zmienić na coś innego, ponieważ są dla mnie niewygodne. Noszę okulary i dociskają ucho do zausznika okularów co powoduje dyskomfort po jakiś 30 minutach słuchania muzyki, są zbyt twarde i ciasne (jeśli ktoś jest chętny to mam je na sprzedaż, atrakcyjna cena).

Moim źródłem jest telefon HTC One X wraz z Viper4Android (ogromne możliwości konfiguracyjne).

Słucham różnych gatunków muzyki, głównie rock, rap.

 

Moje wymagania:

- dobra izolacja (głównie słucham w mieście, czasem do gier: w PC Gigabyte Z97-HD3 z zintegrowaną płytą dźwiękową)

- wygodne nauszniki, miękkie (zależy mi na komforcie)

- najlepsza możliwa jakość dźwięku w tej cenie

 

Budżet to około 250zł.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takstar HD6000. Ale postaraj się przymierzyć przed zakupem, bo wygoda/komfort to kwestia indywidualna. Z okularami tym bardziej sprawa się komplikuje, bo każdy ma inne, do tego jeszcze budowa czaszki, uszu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś tańsze propozycje?

Nie wiem jeszcze czy będę mógł sobie pozwolić naciągnąć budżet aż tak, dlatego chciałbym mieć wybór też z tych tańszych słuchawek.

Przy Takstarach HD6000 może być problem z wygodą, wyczytałem w necie, że dosyć mocno przylegają do głowy, lecz jeśli mój budżet pozwoli na ich zakup to postaram się je gdzieś przymierzyć i rozważyć zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jako okularnik bardzo chwalę pod tym względem Superlux HD669 (119 zł). Dodatkowo taką mają zaletę (poza ceną), że dorównują dźwiękiem znacznie droższym słuchawkom (dźwiękiem podobnie jak Sennheiser HD280 Pro - 500 zł), i niesamowicie izolują. Ale na miasto to tak średnio pewnie się nadają. Choć regulować nacisk można poprzez rozciąganie pałąka (jest z metalu)

 

PS. sprawdź też polecane modele w przyklejonym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podklejonym temacie jest bardzo mało wokółusznych słuchawek.

Myślałem o sprowadzeniu z Niemiec Philips SHP9500, wychodzi wtedy jakieś 300zł.

No nic, poszukam jeszcze, może znajdę coś odpowiedniego.

Wszelkie propozycje mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shp9500 są otwarte, nie nadają się do miasta. Typowo do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, nie doczytałem. Dzięki za wskazówkę.

Jest coś polecanego w tym przedziale cenowym pomiędzy Superlux HD669 a Takstar HD6000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że większosc słuchawek "na miasto" ma dość małe pady...a w takich to juz okularnicy nie za bardzo...dlatego dobrze przed zakupem takie przenośne przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie chce kupować typowo przenośnych.

Chcę kupić duże słuchawki z dużymi padami z dobrą izolacją. Małych nie lubię, są niewygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podklejonym temacie jest bardzo mało wokółusznych słuchawek.

Są wszystkie godne polecenia. Cóż zrobić, że jest ich tylko tyle? Osobiście dla mnie i tak jest ich dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba modele godne polecenia, różniące się charakterystyką brzmienia. Jakie brzmienie preferujesz, takie słuchawki wybierz. Nie ma lepszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim dźwiękiem gra każdy z tych modeli?

 

A może lepszym rozwiązaniem byłyby doki?

Dźwięk i tłumienie byłoby lepsze w Takstar Pro80/HD6000 czy może w dokach podobnych cenowo z piankami?

Co sądzicie?

 

EDIT: Albo tak:

Kupiłbym słuchawki nauszne do 250zł, ewentualnie bym dorzucił do http://www.x-kom.pl/p/190028-sluchawki-kingston-hyperx-cloud-headset-czarne.html

I dokupiłbym dodatkowe miękkie pady (np. hm5 od brainwavz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja HyperX Cloud z X-kom nie wymaga padów. Te dodawane do tych słuchawek są sporo lepsze od Pro80. Z tymi padami od Kingstona brzmią lepiej niż z padami HM5, które wpływały ujemnie na dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki polecicie do 200 zł? (210 zł też akceptowalna cena a nawet 220) +-

 

Generalnie słucham na nich muzyki i gram... ważne jest dla mnie to aby miały dobre walnięcie basem aby był głęboki fajny.

 

Nie wiem czy kierować się firmami PCetowych części np. kingston czy iść w stronę philipsa, sony , panasonic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...