Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ragern

r9 280X Gigabyte rev 2

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czytałem o innych sztukach i zastanawia mnie czemu moja jest glosna i stosunkowo gorąca. Ludzie mają niby po 45-50 stopni grając w bf4 na ultra a ja w wowa na high mam 55-60 stopni a w dodatku karta jest dosyc glosna. Zrzuce screena z gpu-z.

ez2.png

 

Powinienem sie martwic, ze kupiłem grafę po koparce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki. Wczesniej mialem r9 270 od msi i ona przy wiekszej temperaturza miala mniejsze obroty na wiatraczkach - byla cichsza - Mogę cos zrobic z tym windforcem aby nie byl taka suszarą? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zrobić własny profil wentylatorów w MSI Afterburner i troszeczkę te obroty obniżyć, ale miałem tą kartę i niestety, ale wiele nie zdziałasz, to suszarka. Zorientuj się czy pasuje na to Gelid Icy Vision, jeśli tak, to możesz zmienić chłodzenie na takiego Gelida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz, wymienić pastę termoprzewodzącą i zrobić ręczny profil obrotów wentylatorów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Windforce, to szuszarka. Jedynym rozwiązaniem, to edycja biosu, gdzie na stałe zmienisz sobie ustawienia wentylatorów. Nie wiedzieć czemu Gigabyte ustawia je bardzo agresywnie i nawet na niskich temperaturach wskakują na wysokie obroty. Ja do swojej HD7950 dograłem bios z 280, który wcześniej wyedytowałem i teraz mam błogą ciszę w grach :). Ściągnij sobie jakiś bios i VBE pozmieniasz napięcia(ja porządnie zmniejszyłem), i ustawisz wentyle :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! Nie mogłem znaleźć informacji na temat gwarancji w sensie czy jak zarzucę inne chłodzenie czy wymienie pastę to nie zejdzie mi gwarancje a grafę kupiłem z półtora roczną gwarancją więc nie chciałbym jej stracić. Na grafie nie ma plomb więc chyba mogę zmienić chłodzenie czy pastę ale jeszcze poszukam informacji. Jaką pastę byście polecili ? Szukałem też innych chłodzeń na tego radeona i znalazłem takie - http://www.morele.net/chlodzenie-arctic-cooling-accelero-xtreme-iv-280x-do-radeon-r9-280x-dcaco-v930001-gba01-628108/

http://www.morele.net/chlodzenie-wodne-watercool-heatkiller-gpu-x3-r9-280x-15025-626613/

 

ps. po godzince grania w cs go 65 stopni - to chyba dużo... ;/

 

Troszkę drogie ale jeśli będzie ciszej i chłodniej to mogę się porwać- co zrobić? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! Nie mogłem znaleźć informacji na temat gwarancji w sensie czy jak zarzucę inne chłodzenie czy wymienie pastę to nie zejdzie mi gwarancje a grafę kupiłem z półtora roczną gwarancją więc nie chciałbym jej stracić. Na grafie nie ma plomb więc chyba mogę zmienić chłodzenie czy pastę ale jeszcze poszukam informacji. Jaką pastę byście polecili ? Szukałem też innych chłodzeń na tego radeona i znalazłem takie - http://www.morele.net/chlodzenie-arctic-cooling-accelero-xtreme-iv-280x-do-radeon-r9-280x-dcaco-v930001-gba01-628108/

http://www.morele.net/chlodzenie-wodne-watercool-heatkiller-gpu-x3-r9-280x-15025-626613/

 

ps. po godzince grania w cs go 65 stopni - to chyba dużo... ;/

 

Troszkę drogie ale jeśli będzie ciszej i chłodniej to mogę się porwać- co zrobić? ;)

Poważnie chcesz wydać ponad 250zł do tej karty na chłodzenie? 65 stopni to mało, wręcz bardzo mało jak na taką grzałkę jaką jest 280x więc jak Ci głośno to możesz nawet obniżyć prędkość wentylatorów żeby było ciszej i temperatura nie przekraczała 75 stopni (dużo to 85 stopni, 75 to norma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się dlatego pytam też czy warto ;) Skoro mówisz, że 65 stopni jest okej to się nie będę przejmował ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp masz dobre ja też mam gigabyte r9 280x i też temp 60stopni max 65 w idlu wiadomo że mniej więc jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Windforce, to szuszarka. Jedynym rozwiązaniem, to edycja biosu, gdzie na stałe zmienisz sobie ustawienia wentylatorów.

Fłupoty piszesz może sobie ustawić wentyle w Guru oc lub w steroniksach Amd i nie będą głośno chodziły a ty od razu ze zmianą biosu hahahhaah =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...