Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MrGadget

"Podręczny " lapek w okolicach 1000zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję lapka do celów "podręcznych" typu: siedzę przed TV i oglądam film a tu trzeba coś komuś odpisać na forum - i nie chce mi się wtedy iść i odpalać dużej maszyny tylko wolę chwycić lapka i szybko coś skrobnąć. W związku z tym:

* lapek nie musi być duży: 12-14" będzie OK,

* nie musi mieć "żadnej" grafiki, jego największym obciążeniem graficznym będzie YouTube,

* dysk nie ma znaczenia bo i tak pójdzie do niego SSD,

* pamięć podobnie, chociaż 4GB nie zaszkodzą,

* wskazana matryca matowa (ale glare też jakoś przeżyję),

* budżet około 1 tysiąca.

 

Zacząłem poszukiwania od używek ThinkPadów X201 na allegro ale większość to straszne rzęchy (no i te teksty "bateria nietestowana"), a potem pomyślałem, że w okolicach 1000 zł (z hakiem) to może da się wynaleźć coś nowego? Co myślicie? Może ktoś widział coś fajnego?

 

PS. Od razu uprzedzam, że nie interesują mnie tablety - pisanie na tablecie więcej niż 3-4 zdań to dla mnie makabra ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie tablet? Do takiego zastosowania w zupełności wystarczający do tego dłużej wytrzyma na baterii jak używany laptop/netbook.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie tablet? Do takiego zastosowania w zupełności wystarczający do tego dłużej wytrzyma na baterii jak używany laptop/netbook.

W zasadzie tak, ale umówmy się, bez wchodzenia w szczegóły, że ma być lapek i koniec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie z nówek Lenovo S210 z Celeronem U, 4GB RAM i dotykowym ekranem o przekątnej 11,6". Używek w tej cenie nie polecam bo same dziadostwo znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chocolate <- dzięki za upewnienie, i za linka. W tym teście ZDECYDOWANIE spodobały mi się dwa zwroty:

 

The system runs smoothly and without any issues

 

The IdeaPad offers a good application performance while running quietly over the entire load range. In addition to that, the notebook is very energy efficient and has a two-year warranty

 

Nic dodać nic ująć. Fajnie że jesteście, bo bez Waszej pomocy pewnie w życiu bym nie trafił na ten model.

 

EDIT: lapek już zamówiony w EuroAGD :D , odbiór w środę, wiadomo że nikogo to nie interesuje :) ale w następny weekend napiszę ze 3 zdania czy było warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...