Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bli14

(Modernizacja) >650zł/gry/M-OC/moc/karta graficzna/nie wiem co to podstawka

Rekomendowane odpowiedzi

Mój komputer:

 

Karta graficzna:

AMD Radeon HD 5670

 

Procesor:

AMD Athlon 2 X2 250

 

Ram:

4 Gb 2 kanałowy DDR3 535MHz

 

Płyta główna:

Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H

 

Dysk:

WESTER DIGITAL WDC WD5000AAKS-00UUA0

 

Zasilacz:

Tracer highlander 500w trz-502Typ zasilacza ATX 2.2

 

Monitor:

LG W1942

 

Nic nie podkręcane

 

Standardowe chłodzenie

 

Zamierzam kupić PALIT GeForce 750Ti 2Gb STORMIX DUAL

 

To dobry pomysł czy są jakieś inna lepsza karta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też by się przydała cała zmiana platformy.. jeśli nie a masz zamiar dokładać jakąś kartę to OC proca wymagane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy bez dodatkowego chłodzenia po podkręceniu będzie dorównywał karcie graficznej i czy nie będzie się przegrzewał ? Jeśli tak to do ilu podkręcić trzeba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ciastolina35 Najcichsze, to BQ i Sickleflow. Chyba dobrze zrozumiałem... ustawiasz max rpm wentylatorom obudowy, żeby wentylatory od np. CPU nie wchodziły na większy rpm przy uruchomionej przeglądarce Opera ? Dla czego lepiej kontrolować wentylatory z poziomu np. FanControl zamiast z dołączonego mechanicznego kontrolera obrotów ? Dla tego, że FanControl dynamicznie reguluje poprzez krzywe rpm obrotami wentylatorów z każdego gniazda FAN na płycie głównej. A kontroler mechaniczny działa zawsze z takim samym rpm w zależności od przełącznika rpm. Albo wolno, albo średnio, szybko, itd. Nie ma płynnej regulacji zależnej od temperatury danego czujnika. To bardzo wygodne i darmowe rozwiązanie. Dla przykładu ustawienia FC w moim blaszaku: Teraz oglądam film i piszę na forum. Wentylatory stoją, bo nie ma prawie żadnego obciążenia i można spokojnie spać za to pod obciążeniem zaczyna się taniec, ale nie na maxa, tylko zależny od temperatury grafiki i procesora. Ale jak kto woli, może być kontroler z obudowy.   Nie ma sensu montowania wentylatorów do obudowy powyżej 1k rpm, bo tylko uszy będą boleć. Zrób sobie testy z użyciem monitoringu temperatur CPU i GPU, gdy masz wyłączone wentylatory obudowy, gdy są ustawione na średnie rpm i gdy są ustawione na max rpm. To wszystko wyjaśni  
    • Witam, wrzucilem jak to wyglada, przyszedl mi nowy zasilacz - ten sam problem choc napiecia nieco wzrosly..     zrobilem to, nadal nie moge uzywac rzeczy z podswietleniem
    • Ja ostatnio wrzuciłem 5xfluctusy do swojej budy. Przy niskim obciążeniu są przyjemnie niesłyszalne, ale na maks obciążenia już trochę dają. No i mają fan stop, piękna rzecz  
    • https://store.steampowered.com/news/app/292030/view/5848561962978383311 No to teraz fani będą już w stanie zrobić prawdziwe cuda z tą grą
    • Dostrzegam pewne podobieństwo
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...