Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sheyu

Kabel sieciowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w najbliższym czasie przenoszę się z laptopa na stacjonarkę i przy okazji pomyślałem o rezygnacji z wifi, co za tym idzie - czeka mnie wiercenie w ścianach :E. Mam pewien dylemat, byłem już zdecydowany na ten kabel: http://www.morele.net/digitalbox-patchcord-utp-start-lan-cat5e-25-m-niebieski-stlu5e25mb-530511/ ale zaczęła mnie zastanawiać kategoria - jaka różnica? Z pokoju do pokoju mam kilka metrów, ale wiadomo - kable będą szły po ścianach, więc muszę liczyć na większą długość. Czy jest jakaś różnica między kablem kategorii 5e, a np. 6? Czy prędkość internetu będzie się znacząco różnić? Wiem, że Cat5e osiąga 1 Gb/s i Cat6 również 1Gb/s - ale pytam, bo wolę się upewnić. Kabel będę podłączał pod router.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek
Wiem, że Cat5e osiąga 1 Gb/s i Cat6 również 1Gb/s - ale pytam, bo wolę się upewnić

Tu masz błędne informacje bo cat6 posiada przepustowość nawet do 10Gb/s, oczywiście przy odpowiednim sprzęcie.

Spokojnie wystarczy ci skrętka cat5e,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :). No tak, później się skapnąłem, że strzeliłem gafę, doczytałem, że jednak do 10 Gb/s :D. Czy kabel tej firmy będzie odpowiedni? Bo słyszałem, że dobre są molexy, ale dla mnie cenowo za drogie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Patchcord to raczej linka a do instalacji wykorzystuje się drut i to bez RJ-ek, dopiero na samym końcu instaluje się gniazdo czy wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukać czegoś innego czy do warunków domowych się nadaje? Jeżeli nie, to czy mógłbyś coś polecić? :) Z góry dziękuję :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Jeżeli instalacja nie pójdzie pod tynkiem a tylko przez ściany to się nadaje. Jeżeli pod tynkiem to musisz kupić drut czyli skrętkę "z metra" a nie zakończoną wtyczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel będzie szedł przez ściany i schowam go pod listwą przypodłogową :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Bierz pod uwagę że jak kupisz patchcord-a to otworzy w ścianach będą musiały być też większe aby przepchnąć wtyczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, w sumie może zakupię sam drut na metry jakiejś lepszej firmy i ktoś mi założy te wtyczki :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...