Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jedrzej13x

Windows 8 Enterprise-sprawdzenie oryginalności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w sprawdzeniu oryginalności Windowsa 8 Enterprise. Komputerem zajął się jakiś czas temu informatyk, wgrał nowy system, nie wiem skąd go miał. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest to może wersja Technical Preview, czy normalna, uzyskana przez informatyka. Nie mogę znaleźć uaktualnienia do 8.1 w sklepie, na stronie Microsoftu napisali, że jest to jedna z nieobsługiwanych wersji. Zainstalował on także M$ Offica Professional Plus 2010, ale bardzo okrojonego, takiego Offica Online, tylko, że offline. Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom wiersz poleceń jako administrator i wpisz (po każdej komendzie enter):

slmgr -dlv

slmgr -dli

slmgr -xpr

 

Zobacz co pisze w polu opis i czy system jest trwale aktywowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zwłokę i dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że jak jest napisane: "błąd:nie można znaleźć klucza produktu", to system jest spiracony, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, inna sprawa to to ile zapłaciłeś za "usługę wgrania systemu operacyjnego", bo życzą sobie za to około 80 złotych.

Nie ma też znaczenia czy wgrywają system piracki czy oryginalny tylko do oryginała trzeba doliczyć koszt zakupu licencji a za Windows 7 czy 8,1 jest to około 400 złotych za wersję Home Premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż właściwości systemu jak na fotce:

 

5613864800_1428765050_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, inna sprawa to to ile zapłaciłeś za "usługę wgrania systemu operacyjnego", bo życzą sobie za to około 80 złotych.

Nie ma też znaczenia czy wgrywają system piracki czy oryginalny tylko do oryginała trzeba doliczyć koszt zakupu licencji a za Windows 7 czy 8,1 jest to około 400 złotych za wersję Home Premium.

 

Usługa na pewno nie kosztowała tyle, ile oryginalny system, ale brałem pod uwagę, że zakupił on coś w rodzaju licencji zbiorowej (czy coś takiego istnieje?) w niższe cenie jednostkowej

 

Pokaż właściwości systemu jak na fotce:

 

5613864800_1428765050_thumb.jpg

 

"Niedostępne". Jak będę miał czas, to zainstaluję ubuntu :)

 

Dziękuję wszystkim za pomoc. Rozwialiście moje wątpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będą.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, niekoniecznie związane z powyższym tematem: jaką wersję 10TP wgrać na pentium D (2x3,00 GHZ)-32BIT, czy 64BIT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, niekoniecznie związane z powyższym tematem: jaką wersję 10TP wgrać na pentium D (2x3,00 GHZ)-32BIT, czy 64BIT?

do 3gb ramu = 32 bit.

4+gb ramu 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...