Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artur513

PHANTEKS Enthoo Pro vs IN-WIN 707 vs Nzxt H440

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zakupić którąś z tych obudów :

 

-PHANTEKS Enthoo Pro

-IN-WIN 707

-Nzxt H440

 

 

Teraz nie wiem którą wybrać, wszystkie moim zdaniem spełniają moje wymagania a są to takie :

 

1) Żeby zmieściło się to chłodzenie : http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-ereboss-0p105250-602806/

2) Aby były filtry przeciwkurzowe

3) Dobre chłodzenie

4) Dość cicha

 

Teraz mam dylemat, najbardziej mi się podoba Nzxt H440, potem jest IN WIN 707 i na końcu Phanteks.

 

Piszcie która lepsza i dlaczego, będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzi ktoś? Bo o tym IN WIN złe opinie są, a wyglądowo ten H440 mi sie podoba najbardziej, jak nie ma wejścia na nagrywarke to troche problem bedzie z systemem bo musze zrobić format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wydajności (najlepszy przepływ powietrza) Phanteks najlepszy (+ świetny system zarządzania kablami, więcej miejsca). Zależy co jest dla Ciebie ważniejsze - cisza (wtedy H440) czy niskie temperatury (Phanteks). Też rozważam zakup tego ostatniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w H440 dużo wyższe temperatury będą ? Aktualnie mam Aerocool Sixth Element i temperatury nie są wysokie aż tak bardzo.

Mam dylemat bo ten H440 jest piękny jak na bude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 100 zł kupisz sobie napęd cd na usb. To nie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz...Wyciszona obudowa ale ma być tam montowany Ereboss? Obowiązkowa zmiana na HR-02 Macho 120 rev. A lub HR-02 Macho rev. B :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;)

t.luk ma racje. Hałas EreBoss nawet po mocnym skręceniu jego RPM będzie Ci doskwierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w tej H440 bedzie dużo wyższa temperatura ? Chciałbym uwzględnić też to że nagrywam na yt( np taki Far Cry 4 w hd)

Która lepiej się sprawdzi ? H440 bedzie kozacko wyglądać ale czy na pewno temperatury nie będą duże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, to jest obudowa, a nie piekarnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sie jeszcze wypowie ? Bo nie wiem na którą się zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 707 i jest wszystko ok :) w miare cicho przy 7 wiatrakach w budzie ( mozna zamontować wiecej) i srodku ik 4690k h100i i r9 290x od msi wszystko dziala tak jak powinno, bdb cable managment i bardzo duzo miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godzinka grania w assassin's creed unity na maxa i na grafice max 86c wiec nie jest zle

 

 

dm-3JEF.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam H440 i w idle na CPU mam 31C. Jako chłodzenia używam Corsair H105.

Cicha? To głównie i tak zależy od tego w jaki sposób tą cichość zapewnisz.

 

W idle działają mi tylko wentylatory na H105, a obroty poniżej 400RPM. Pompa też automatycznie zmniejsza wtedy obroty do max 1400RPM. Przy takiej konfiguracji za dnia komputera w ogóle nie słychać. Absolutnie nic.

 

W nocy słychać jakieś tam buczenie, ale jak się na nim skupisz. Tylko że szum otoczenia w nocy spada do 30dBa i żeby wyciągnąć z komputera coś poniżej, musiałbym wyłączyć wentylatory kompletnie. Mógłbym to spokojnie zrobić używając AI Suite III, tylko po co skoro i tak jest niewyobrażalnie cicho.

 

Jak pierwszy raz złożyłem swój system to byłem zaskoczony i pomyślałem "jeszcze tak cichego komputera 'nie słyszałem' ".

 

Czy zmiana obudowy na inną miałaby wpływ na poziom hałasu? Na pewno, w końcu H440 ma okno, ale czy miałoby to zauważalne znaczenie? Zdecydowanie nie. Tym bardziej, że jak napisałem na początku, będzie to głównie zależało od ustawień wentylatorów i zastosowanych komponentów (zasilacz półpasywny Corsair AX760i, ASUS GTX970 STRIX, jeden dysk mechaniczny służący jedynie do przechowywania danych, a systemowy SSD).

 

Mógłbym pewnie zrobić jeszcze jakieś kilka dBa ciszej przez zmianę standardowych wentyli na jakieś Corsair Quiet Edition, szczególnie podczas grania, ale jak mam słuchawki na uszach to jaką to mi będzie robiło różnicę, jak i tak wtedy komputera nie słyszę?

 

Temperatury? Nie wiem. Wystarczy potestować programami żeby sprawdzić stabilność podczas obciążenia, ale przy tytułach takich jak Crysis 3 czy Planetary Annihilation nie było żadnych problemów. O League of Legends już nawet nie wspominam. Chyba mi wtedy wiatraki chodzą jak przy idle.

 

 

Przy wyborze obudowy duże różnice w temperaturze będą tylko jak wybierasz między obudową cichą a przewiewną. Jak wybierasz między H440 a Define R5 to różnice nie mają praktycznego znaczenia. Zdecydowanie kieruj się wyglądem. Ja wybrałem H440 Razer Edition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś mógł dla mnie zobaczyć jakie masz temperatury podczas grania to byłbym wdzięczny.

2x up. 86 to jest bardzo dużo, ja teraz w swojej starej mam na procku 62-68 max a na karcie 65.( i mam tylko 3 wentyle i na procku tylko boxowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś powie moze o tym Phanteksie ? Duzo lepszy bedzie pod względem chłodzenia od pozostałych dwóch ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał NZXT, wygląda świetnie, najbardziej poukładana z tych obudów i do tego świetnie można w niej kable schować. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem 2-3 godziny Planetary Annihilation oraz Crysis 3 i temperatura na GPU była poniżej 70C. Procka nie patrzyłem, ale raczej jeszcze niższa bo wentylatory jakoś specjalnie głośno nie chodziły.

 

Ktoś coś powie moze o tym Phanteksie ? Duzo lepszy bedzie pod względem chłodzenia od pozostałych dwóch ?

Tak jak napisałem w poprzednim swoim poście. Nie będzie "dużej" różnicy w chłodzeniu. Ta różnica będzie jedynie wynikała z możliwości obudowy do instalacji większych lub mniejszych radiatorów. Różnicę zobaczysz jak zainstalujesz Alphacool w push-pull vs Corsair H100i.

 

Jak zainstalujesz jeden wentylator z tyłu vs jeden z tyłu plus dwa u góry to różnica też jakaś będzie. Ale obudowy jako takie nie będą się różniły, w końcu te z których wybierasz to solidna średnia-wyższa półka.

 

Kieruj się wyglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś mógł dla mnie zobaczyć jakie masz temperatury podczas grania to byłbym wdzięczny.

2x up. 86 to jest bardzo dużo, ja teraz w swojej starej mam na procku 62-68 max a na karcie 65.( i mam tylko 3 wentyle i na procku tylko boxowe)

bierz pod uwage ze jest to r9 290x, ktora zjada wiecej pradu niz 970 i luuubi sie grzac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...