Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

k4cz0r

Audiotrak Cube - czy pasuje i jak z gitarą?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu długo męczyłem to forum w poszukiwaniu karty i słuchawek. ;) Karta Xonar DS niestety się wykrzaczyła [dziwne zniekształcenia często, i mimo reinstalacji sterownik ciągle wyrzuca BSoD'y]. Poniekąd mi to obojętne, bo i tak planowałem wymianę na coś lepszego. Jednak właśnie miałem Xonara używać do nagrywania gitary (obsługa ASIO, tak więc na pewno byłoby ok). Już długo używałem Xonara ze słuchawkami Superlux HD669 i doceniłem każdy możliwy walor tego połączenia. ;) Wcześniej odradzano chłodny Cube do tych słuchawek, ale teraz niestety większego wyboru nie mam. Co najwyżej mógłbym kombinować z kartami PCI, jednak komputer stoi w takim miejscu, że nie wyobrażam sobie ciągle podłączać i rozłączać gitary/słuchawek/głośników. Musi być USB [opcjonalnie ze slotem na front panel jak Xonar miał, ale chyba w tej półce nic tego nie ma - np. ciekawy Prodigy HD2].

 

Tak więc - chyba jedyny sensowny wybór w tej cenie [+/- 200-300 zł] to właśnie Cube. Tym bardziej, że po Xonarze pozostał mi opek Muses, który akurat wrzucę do Audiotraka. Teraz pytanie - jak to będzie współgrało gdy pod wejście mikrofonowe podłączę gitarę elektryczną? Ta karta nie obsługuje ASIO jak Xonar, na którym z pewnością byłoby ok, więc musiałbym kombinować a ASIO4All, które podobno jakoś działa z tą kartą. Pytanie jak? Czy nie będzie opóźnień, i jakość tego dźwięku będzie przyzwoita jak na tą cenę? Kiedyś używałem tego pod jakąś integrą, to owszem, opóźnień nie było ale jakość...po prostu słaba. ;) Dać się dało, jednak kupując sprzęt za 300 zł chciałbym, aby jakkolwiek było zbliżone do brzmienia z normalnego wzmacniacza gitarowego, bez szumów i masy zniekształceń.

 

Noi drugie pytanie - czy Cube jest 'chłodniejszy' od Xonara? Jak wspomniałem, odradzano mi tej karty do tych słuchawek, jednak Xonar to także podobno chłodna karta, a dobrze daje radę z HD669.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie :)

Wyszedł nowy Cube - Black Edition. Ma lepszego OPAmp - warto się nim zainteresować. Jest w tej samej cenie.

Po drugie - żadna karta na USB nie będzie dobra do nagrywania. Jednakże Cube jest na świetnym chipie Tenora, więc problemy jako tako występować nie powinny, zwłaszcza na standardowych 44,1 kHz nagrywanie/odtwarzanie. Jakby co to w Asio4all można sobie konfigurację włączyć i dopasować opóźnienia do potrzeb, więc jakby jakies problemy się pojawiły to zawsze można się pobawić.

No i tak - do tej ceny raczej nic specjalnie ciekawszego nie ma.

 

Na innym forum gość kupił również HD669 i słuchając ich na integrze stwierdził, że szału nie robią. Potem kupił do nich Fiio E10K, który też podobno niezbyt jest zalecany do tych słuchawek, i mówi, że gęba mu opadła jak je usłyszal na nim. Wg niego zupełnie inne słuchawki. Tak więc... :) dużo tu od gustów zależy i jakości wzmacniacza. Akurat o jakość Cube możesz być spokojny - słuchając na wyjściu 6,3mm przez przejsciówkę masz blisko 0 Ohm na wyjściu Cube, a to jest praktycznie idealny wzmacniacz do wysterowania słuchawek. Do tego masz Muses i kupując Black Edition będziesz miał jeszcze jeden świetny OPAmp (LME49860) to sobie pokombinujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod gitarę elektryczną musisz mieć wejście o wysokiej impedancji, albo będzie Ci obcinać dół w gitarze.

To jest wszystko cyfra, a to oznacza, że opóźnienia będą, choć przy dobrym sprzęcie i sterowniku da się to zjechać do dość niskich wartości - potem pozostaje kwestia opóźnień w programach.

Wejście mikrofonowe to nie rozwiązanie.

ReznoR są interfejsy na USB które nadają się do rejestracji gitar/basów, ale 300złotych to jest troszkę za mało na taki sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, zapomniałem, że przecież to jest zwykłe wejście mikro, do tego jeszcze mono.

Do nagrywania będziesz potrzebował osobną kartę tak czy siak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...