Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lando_ag

[Zestaw] 3000-3500zł Gry/Filmy/Internet /OC/Moc/

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie proszę o ocenę zestawu. Zestaw będzie wykorzystywany do gier, żadnego renderingu, photoshopów itp. Gry głównie BF4, BF Hardline, GTA V. Poza tym oglądanie filmów w HD i oczywiście internet. Na początku bez OC, jeżeli zacznie brakować mocy, wtedy zamierzam dokupić lepsze chłodzenie i kręcić.

 

Zestaw następujący:

 

Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0 175,00 zł

Zasilacz Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+ 269,00 zł

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache 235,00 zł

Pamięć HyperX Savage 2x4GB 2400MHz DDR3 CL11 314,45 zł

Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB (384Bit) DVI HDMI DP 879,00 zł

Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX 1029,00 zł

Płyta główna Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5, Z97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI D-Sub, ATX (GA-Z97X-Gaming 5) 589,00 zł

 

Razem: 3490,45

 

1. Czy mogę na czymś przyciąć ceny, równocześnie bez zauważalnej w grach utraty wydajności? Od początku zakładałem, że chcę się zmieścić w 3000 zł, ale równocześnie 4690k tak bardzo kusi w komentarzach, a z tym wiąże się od razu lepsza płyta główna i tak zrobiło się 3500 ;/

2. Czy jest wystarczająco zachowana proporcja pomiędzy wydajnością procka a kartą graficzną?

 

Z góry dzięki! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zestawie spokojnie można ciąć. Zasilacz rakietowy nie wiem czy taki potrzebny, płyta wygórowana i zmienić wersję innych części.

Przykładowy zestaw o tej samej wydajności: http://www.morele.net/inventory/info/lElYIX/

- Płyta bardzo dobra i ostatnio ciut staniała. Nawet na SLI się nadaje.

- Tańsza wersja karty

- Zasilacz w sam raz. Tylko nie modularny (o ile to konieczne) ewentualnie Thermaltake 530W ~215zł

- Ramy 1866 ale sporo niższe opóźnienia. Żadnej różnicy w grach nie będzie.

- Buda jest niezła ale możesz zmienić z powrotem na tego Z3 bo mi się też podoba.

 

Co do proporcji między procem a kartą to jednak ma się nijak :E Proc potężny (najlepszy opłacalny do gier) a karta raczej już zaliczana do średniej półki (też dobra ale nieporównywalnie gorsza od np gtx970.

Najlepszy stosunek wydajności to chyba właśnie byłby na zwykłym i5 4460 + gtx970. W cenie by wyszło podobnie ale wydajność w grach na starcie byłaby lepsza. By się obcięła cena na procu i płycie a kasa by poszła na GTXa.

Przykład: http://www.morele.net/inventory/info/pWfaQR/

 

Jeśli jednak wchodzi w grę zmiana karty w przyszłości to zostałbym przy pierwszym pomyśle. Sam jestem zwolennikiem OC i potęgą proców ponad karty. A te można łatwo wymieniać.

Twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź! Mam jednak jeszcze kilka pytań/rozważań.

 

1. Czy da się poznać na płycie ile ma ona sekcji zasilania bez czytania specyfikacji? Czy dobrze rozumiem, że chodzi o te czarne/szare kwadratowe kostki obok procesora obok niebieskich radiatorów? Jeżeli tak to czy nie lepiej dopłacić 15zł do gigabyte z97x gaming 3, bo ona chyba też ma 8 sekcji?

2. W wielu miejscach piszą, że na zasilaczu lepiej nie oszczędzać. A ten jest w zastanawiająco niskiej cenie... czy kruczkiem nie jest tu ukryta słaba jakość "bebechów"? Niby Antec, ale strasznie tani... i tylko 24msc gwarancji. Z drugiej zaś strony ten Cooler Master G550M ma ponoć bardzo dobrą stabilność, linię DC-DC (czymkolwiek jest) i 60msc gwarancji. Ten Thermaltake 530W chyba jest faktycznie dobrym kompromisem. Jak sądzicie?

3. Ram. Wyczytałem, że przy prockach i5, szczególnie pod granie lepiej iść w wyższe taktowanie niż opóźnienia (2400 cl11> 1866 cl9). Czy wg. Ciebie to nieprawda? Różnice mają być oczywiście bardzo niewielkie, ale skoro oba ramy są w porównywalnych cenach to kilka fpsów zawsze ucieszy. Dodam, że akurat ramu nie kupowałbym w morelach, bo mam możliwość kupić je taniej od znajomego za 295zł, więc tylko 10 zł bym dokładał do tych zaproponowanych przez Ciebie.

 

Jeżeli chodzi o te proporcje to tu faktycznie teraz mam twardy orzech do zgryzienia. Byłem przekonany, że ta r9 280 to płyta z górnej półki w sam raz do 4690k. Teraz zastanawiam się nad rozwiązaniem takim: 4690k i na razie wstrzymam się z kartą graficzną, dozbieram kasy, a do tego czasu pojadę na integrze, tylko... czy zagram na niej chociaż w bf3?

 

Od tych wszystkich benchmarków, testów, unboxingów itp. mam kompletny mętlik w głowie, tym bardziej dziękuję za wszelkie rady i pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Teoretycznie tak, w praktyce jednak nie zawsze ilość cewek odpowiada realnemu stanowi sekcji. W przypadku Gaming 3 jest to podwojone 4+0, czyli pewnie tak samo jak w ASrocku. Ale dorzucić można, bo Gigabyte ma lepszą kartę dźwiękową.

 

2. Antec jest ok, ale rzecz jasna w swojej cenie. Rewelacyjna zasiłka to to nie jest. Smart jest trochę lepszy, m.in. ma więcej mocy i wyższą sprawność. G550M to jeszcze lepsza zasiłka - jeszcze wyższa sprawność, stabilniejsze napięcia, lepsze tłumienie tętnień.

 

3. Co do RAM, to nie wiem czemu kolega wciska ci wolniejsze pamiątki przy tak niedużej różnicy cenowej, oczywiście, że będzie różnica pomiędzy 2400 MHz CL11 a 1866 MHz CL9. Nie jakaś ogromna, ale jednak niekiedy nawet kilka klatek.

 

 

Na integrze ciężko będzie z graniem w BF3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile sekcji zasilania ma z97x gaming 5? Czy te podwójne 4+0 z gaming 3 i z asrocka wystarczą do kręcenia 4690k do oporu, w sensie do maximum procesora, czy też mogą ograniczyć to kręcenie? Widzę też, że Gigabyte GA-Z97-HD3 ma dobre opinie na morelach? Co o niej sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą.

 

Z97X-Gaming 5 ma pełne 8+0.

 

 

GA-Z97-HD3 opinie może ma dobre, ale to nie jest płyta do mocnego OC, co najwyżej do lekkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...