Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcin0218

[Zamknięty]Przesiadka z AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam obecnie taki sprzęt:

 

MSI 990FXA-GD65

FX-8320 @ 4.2 Ghz

GIGABYTE GTX 970 WINDFORCE 3 OC

2x4 GB KIGSTON HYPERX DDR3 1600 Mhz

CORSAIR CX550W

Samsung 840 128 GB

WD 1 TB

LCD: IIYAMA PROLITE

 

Zastanawiałem się by przejść na Intela. Ale, że mój budżet to na dzień dzisiejszy jakieś 400-500 zł plus to co dostanę za obecnego procka i płytę główną. I teraz pytanie. Czy jest jakaś warta uwagi przyszłościowa (w takim sensie że będzie do niej pasował obecnie jakiś średni intel a jak będę miał kasę to jakiś kozacki :) no i czy sockety u Intela często się zmieniają? )i nie droga płyta dla intela, w takim sensie by wsadzić bez problemu na nią moją obecną kartę graficzną i na początek jakiegoś słabszego Intela, a w przyszłości jakiegoś dużo lepszego? Płyta nie musi mieć 2x PCIe. Moja obecna to ma i wiem że nigdy z tego nie skorzystam. Obudowę posiadam Chieftec Big Tower więc nie powinno być żadnych problemów z włożeniem nowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się do priemiery Skylake ;)

A tak na marginesie narzekasz na wydajność 8320+970 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma sensu zmieniać na słabego Intela. Jak już, to minimum jakiś tańsza płyta na B85+i7.

 

Przeczekaj lepiej do nowszej generacji intela (choć wiele może się nie zmienić poza drogimi DDR4),

a może jeszcze DX12 w międzyczasie trochę namiesza (optymalizacja pod słabsze 8 rdzeni w XO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się do priemiery Skylake ;)

A tak na marginesie narzekasz na wydajność 8320+970 ??

 

W grach 3D nie koniecznie narzekam. Ale ostatnio włączyłem grę Hearts of iron 3 na laptopie z I7-4710HQ i uruchomiła się ona na zwykłym dysku w dosłownie parę sekund a u mnie czy to na ssd czy na zwykłym uruchamia się co najmniej 6 razy dłużej. NO i do tego szybciej działa. Zapewne ma to wpływ, że korzysta z 1 rdzenia jak się nie mylę w czym intel przoduje. Dlatego tak pomyślałem, że może już czas na zmianę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niezgodnością z regulaminem wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika. Proszę przeczytać Regulamin. Kolejne wypowiedzi wbrew regulaminowi będą karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...