Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Majnax

[3000 +/-] Laptop programy + rozrywka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym prosić o rade przy wyborze laptopa. Ma być on używany do programów projektowych takich jak autoCad jak również i do rozrywki (gry). Podejrzewam więc że musi mieć dobry procesor i ram. Nie ukrywam że jestem strasznie zainteresowany firmą MSI ze względu na design i niektóre przejrzane top listy. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z myślą o grach najwydajniejsza opcja w tej cenie to Lenovo Y50 z i5m + 8GB RAM + GTX860. Procesor wysoko taktowany sprawdzi się w oprogramowaniu CAD, do tego sporo pamieci ram i najwydajniejsza mobilna karta graficzna w lapkach aż do ~5 tys. Posiada matową matrycę FullHD, na której wygodniej się pracuje w cadzie, do tego niezła obudowa, podświetlana klawiatura i ponadprzeciętne audio firmy JBL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum trafiłem na taki post:

 

Chciałbym zmienić laptopa. W tej chwili używam lenovo y50-70[i5,4GB Ram]. Nie jestem specjalnie z niego zadowolony i chce go zwrócić. Przeszkadza mi throttling, głośna praca pod obciążeniem i dosyć wysokie temperatury w czasie gry. Wygląd laptopa również budzi zastrzeżenia. Błyszczący plastik strasznie łapie kurz i odciski. Przeszkadza mi też umiejscowienie portów USB 3.0[zbyt blisko siebie]. Brak gniazda VGA jest kolejny problemem. Brak napędu nie jest wielką wadą, ale dobrze żeby on był[niekoniecznie]. W y50-70 denerwuje mnie też brak klapki serwisowej oraz bateria schowana wewnątrz obudowy. Czy w podobnej cenie[do 3200 z systemem] znajdę inny wydajny laptop, dobrze wykonany, z dużą ilością portów i sprawdzający się w grach? Przydałoby się minimum 8GB RAM, dobry dysk i niezła karta graficzna. Gram w CS:GO, LOLa i kilka innych gierek, jednak nie zależy mi na full detalach, dlatego karta może być słabsza niż GTX 860M. Szukam komputera na 3, 4 lata. Jeżeli jest taka możliwość to chciałbym żeby laptop mógł działać jako hotspot.

 

Nie wiem czy Lenovo Y50 to taki dobry wybór ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoka wydajność jest okupiona temperaturą czy głośnością. Tak czy siak jest to najwydajniejszy laptop za te pieniądze.

 

Dopłacając dostaniesz Acera Vn7-591G z i5m + GTX860. Posiada matrycę o niższej rozdzielczości HD względem y50 ale za to ma prawie 2x więcej FPS w natywnej rozdzielczości. Posiada podświetlaną klawiature, smukłą obudowe oraz miejsce do zamontowania wewnątrz dodatkowego dysku SSD bez zabawy w zewnętrzne obudowy! Laptop nie ma problemów z temperaturami i throttlingiem jak y50 przez co nie obniża taktowania w grach i pracuje z wysokim zegarem.\

 

Tutaj masz testy tego modelu z matrycą FHD gdzie potrafi przegonić jednostki z i7 właśnie dzięki wysokiemu zegarowi w grach

http://pclab.pl/art60549-5.html

 

Model z matrycą HD będzie miał jeszcze wyższą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym prosić o rade przy wyborze laptopa. Ma być on używany do programów projektowych takich jak autoCad jak również i do rozrywki (gry). Podejrzewam więc że musi mieć dobry procesor i ram. Nie ukrywam że jestem strasznie zainteresowany firmą MSI ze względu na design i niektóre przejrzane top listy. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam :)

 

Z myślą o MSI , najtańszy sensowny model to MSI ge60 apache z i5 + gtx850

 

gtx850 gddr5 to to samo w zasadzie co gtx860, tylko niżej taktowane

Sam laptop to całkiem niezły sprzęt multimedialno/gamingowy

MA klawiature steelseries z modułowym podświetleniem.

MA karte sieciową killer gaming Lan

Złącze msata pod dyski SSD msata jest.

Matryca pod względem jakości obrazu prezentuje wysoki poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...