Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QubaGames

Steelseries Siberia v2 + karta dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy jeśli dołożę kartę dźwiękową do moich Siberii v2 to jakość dźwięku znacznie się polepszy czy raczej jest to gra niewarta świeczki bo te słuchawki same w sobie podobno nie są zbyt dobre.

Aktualnie mam tą kartę dedykowaną pod te słuchawki (taka mala zewnętrzna). Warto zainwestować w jakąś kartę na przyszłość do innych słuchawek?

Mam te słuchawki już kilka lat (z 3-4) i jestem bardzo zadowolony, ale to pewnie przez to że nigdy nie miałem na uszach czegoś dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W muzyce wiele się nie poprawi, w grach może nieco pozycjonowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie warto.

2. Zmień słuchawki na inne.

3. Jak będzie słabo grać na integrze to wtedy myśl nad kartą.

 

Temat wyczerpany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie, lepiej kupić najpierw dźwiękówkę a potem ewentualnie jakieś superluxy/hyperxy/qpady czy najpierw słuchawki i do nich dobrać kartę? (Z tego co czytałem w tym dziale te rzeczy muszą też być jakoś odpowiednio dobrane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj budżet, bo bez tego ani rusz, a widzę że po sygnaturce możesz trochę wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem w niedalekiej przyszłości o AIM SC808 lub coś w tym przedziale cenowym + jakieś słuchawki 300-500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli max 1000 na wszystko? Proponuję zostawić sobie Siberie jako headset do rozmów/gier, i dobrać dodatkowo źródło oraz słuchawki do reszty zastosowań.

Przeczytaj polecany temat i podaj, co cię interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to słuchawek do niczego innego niż gry nie potrzebuje, muzyki jak słucham to tylko cicho jako tło do rozmowy na TeamSpeaku. Czyli wychodzi na to, że potrzebuję tylko karty dźwiękowej.

Pisałeś o tym temacie? http://forum.pclab.pl/topic/1014644-Co-z-czym-si%C4%99-je-a-wi%C4%99c-poradnik-o-s%C5%82uchawkach-i-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82ach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siberie V2 to są słabe słuchawki. Nie zamieniłbym moich HD668B na żadne tego typu wynalazki, nawet jeśli kosztują po 300-400zł (chyba, że na sprzedaż :)) Jeśli jesteś z Syberii zadowolony, to nie ma sensu kupować do nich karty, bo one nie specjalnie skalują się wraz ze źródłem i będzie bardzo podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw kupujesz słuchawki a potem do nich źródło. Ta sama zasada dotyczy kolumn.

 

Ponownie.

TEMAT WYCZERPANY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, to w takim razie proszę o doradzenie jakie słuchawki do grania w przedziale 300-500zł i jaka karta do nich do 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapytam inaczej...czego ci brakuje/co ci się nie podoba w obecnych? :) Będzie prościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłyby mieć lepsze pozycjonowanie, nie da się do końca określić gdzie się znajduje przeciwnik słysząc go.

Głównie o to mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same słuchawki niewiele dadzą w pozycjonowaniu, potrzeba tutaj karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki np. Sound Blaster Z OEM powinien dobrze zrobić, a dla graczy/rozmów ta karta nadaje się idealnie. Integry często mają problem z poprawnym pozycjonowaniem, lub nawet jego brakiem.

Nie wydasz za dużo (ok. 200 zł) a powinieneś być zadowolony w mojej opinii.

Akurat może Siberie w muzyce mogą nie być za ciekawe, bo taka opinia panuje, ale często słyszę, że w pozycjonowaniu w grach aż takie złe nie są i ponoć mają całkiem znośną przestrzeń (niestety nie mogę tego potwierdzić, bo nie słuchałem Siberii).

 

Jaka to gra tak wogóle? Bo niektórym grom często i nawet najlepsze słuchawki nie pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje wśród znajomych którzy mieli Siberie i teraz mają inne słuchawki (nie dla graczy :D) to da się odczuć różnicę.

Gra to CS:GO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CS:GO na ustawieniu "Headphones" jest tak sobie. Lepiej mi się grało na SBZ przy ustawieniu "5.1" i włączonym SBX Pro Studio Surround.

I w sumie to nawet niewiem jaki headset ci polecić, skoro wymagasz headsetu, bo HyperX czy Qpady jakiejs fajnej tej przestrzeni nie mają a Sennheisery oklepane strasznie i za bardzo się nie opłacają. Na Superluxach HMC631 po przejściu z megawygodnych Siberii będziesz cierpiał. Najbliżej co mi przychodzi do łba to Audio Technica ATH-ADG1 ale to jest też średnio opłacalna opcja i nie ma jej w PL chyba nawet.

 

Najlepszą relację jakość cena będziesz miał kupując osobno słuchawki, kartę i mikrofon.

 

A jak chcesz zachować słuchawki, to kup tylko kartę i oddaj Siberie @plopki na modyfikacje i rekabling, bo wg niego te słuchawki są bardzo dobre po takich operacjach. IMO ta opcja będzie najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to jest kolejny aspekt, jeśli zdecydowałbym się na taką opcję to co polecasz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromna scena nie jest niezbędna, aby słuchawki dobrze pozycjonowały. Karta wszystko generuje i to od niej zależy, jak będzie o wyglądać w praktyce. Dla mnie posiadane Pro80 były w zupełności wystarczające (Audigy 2 ZS + CMSS 3D), a HyperX mają poprawione niektóre wady w wykonaniu Takstarów Pro80. Za 269zł w x-kom to naprawdę okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siberie V2 to są słabe słuchawki. Nie zamieniłbym moich HD668B na żadne tego typu wynalazki, nawet jeśli kosztują po 300-400zł (chyba, że na sprzedaż :)) Jeśli jesteś z Syberii zadowolony, to nie ma sensu kupować do nich karty, bo one nie specjalnie skalują się wraz ze źródłem i będzie bardzo podobnie.

Bullshit. Jakościowo to akurat HD668B i Siberia V2 są podobne [jeśli chodzi o jakość muzyki, nie piszę o charakterze] - miałem i te i te. Oczywiście osobną kwestią pozostaje cena - Siberie v2 są kompletnie nieopłacalne jeśli kosztują więcej niż 100-120 pln :cool:

Ale nie piszcie że gamingowe słuchawki są bardzo złe. One są po prostu średnie i 3-4 razy za drogie w stosunku do możliwości... Dla mnie główną wadą Sibieri są gorące pady na ucho [łatwo się w nich spocić] i psujący się pilot na kablu.

 

Co do tematu - kup porządne słuchawki stereo w kwocie jaką masz. Do tego dołóż - 30 pln na mikro na klipsie, albo 50 pln ma mikrofon wolno-stojący przed tobą. Przesłuchaj zestaw - przyzwyczaj się do niego. Jeśli wtedy stwierdzi że coś nie halo, albo czegoś Ci brakuję to wtedy ewentualnie dokup kartę [pod te konkretne słuchawki które kupisz].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli porównujesz HD668B do Syberii to już w tym momencie możemy przestać dyskutować. Naprawdę są dla Ciebie podobne? Widocznie porównywałeś je na jakiejś integrze, albo innym słabej jakości źródle. Nie mam innego wytłumaczenia. Syberia gra gorzej od Superluxa HD681, który to można kupić za 80zł.

 

Po za tym wytłumacz mi jedno. Jeśli słuchawki kosztują 300-400zł to aspirują do walki właśnie w tym przedziale cenowym, jaki jest sens mówić że grałyby dobrze, jakby kosztowały 100-120zł?

 

Po za tym Superluxy grają zwyczajnie lepiej w porównaniu do tych Syberii. Jeśli w życiu miałeś 2 pary słuchawek, to jest to zrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli porównujesz HD668B do Syberii to już w tym momencie możemy przestać dyskutować. Naprawdę są dla Ciebie podobne? Widocznie porównywałeś je na jakiejś integrze, albo innym słabej jakości źródle. Nie mam innego wytłumaczenia. Syberia gra gorzej od Superluxa HD681, który to można kupić za 80zł.

Na Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer [moja poprzednia karta], może nie cudo, ale chyba jednak nie aż tak słabe?

 

edit - do edita :)

 

Jeśli słuchawki kosztują 300-400zł to aspirują do walki właśnie w tym przedziale cenowym, jaki jest sens mówić że grałyby dobrze, jakby kosztowały 100-120zł?

 

Po za tym Superluxy grają zwyczajnie lepiej w porównaniu do tych Syberii. Jeśli w życiu miałeś 2 pary słuchawek, to jest to zrozumiałe.

Grałyby tak samo bez względu na cenę - po prostu są beznadziejnie wycenione - i to jest ich główna wada.

A słuchawki [jak widać w sygnaturce] zmieniłem na ATH-TAD400. Superluksów nadal używam jako drugich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztują tyle ile kosztują, ja bym ich nawet za 80-100zł nie kupił. Syberie V2 według mnie to w ogóle gejmerska pomyłka, bo bazują na basowym brzmieniu, bez detali/szczegółów. Do pewnych niewymagających gatunków muzycznych były jeszcze ok, ale do gier to porażka. Najważniejsza w grach jest właśnie odwrotna charakterystyka czyli analityczność, rozjaśnione brzmienie, możliwość usłyszenia wszelkich niezbędnych dźwięków. Syberia tego nie ma, nie ujmuję im za to wygody, bo nosi się je fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...