Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

suprafull

gorący r9 290 od wczoraj coś się chyba stało z moj kartą.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od wczoraj coś się chyba stało z moj kartą. Wcześniej chodziła po max 86 stopni pod obciążeniem teraz dochodzi ona do 98 stopni nawet średnio 94-95 stopni. Oddać może an gwarancje czy może nie przejmować się zbytnio? ? w idlu siedzi na 45-50 różnie to bywa

 

 

SAB7WFd.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości się zapytam, na jakich obrotach (w procentach) chodzi karta graficzna przy takim obciążeniu gdzie są 94 stopnie? 72% to wentylator na tym screenie, tak?

Karta graficzna podkręcana z tego co widzę na sygnaturze, próbowałeś wróćić do domyślnych ustawień i wtedy sprawdzić? Może za bardzo podkręciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ją nie podkręcałem ? tą są fabryczne ustawienia wentylator nawet jak wieje na 100% osiąga takie same tempreatury. przy 72% jest to 2500tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłeś pewnie bardziej wymagającą grę/poziom. Karta do chłodnych nie należy, chcesz ją schłodzić to możesz ją rozebrać i wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te typy tak mają, w zimie grzeją, w lato smażą (kiełbaski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za duże temperatury, przykładowo u mnie dzisiaj max 72C, w idle też około 45C przy 20% wentylatorów.

 

Boczek obudowy ściągnięty? przewiew w budzie jakiś jest?

 

U mnie te dwa warunki spełnione i jest spoko.

 

Aha karta podkręcona 1100/1300mhz stock V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w bf4 daying light i nie przekraczało 85 teraz po 95jest. Obudowa jak w opisie dwa z przodu wieja jeden z tyłu wyciąga i jeszcze jeden wciąga obok zasilacza będę dokupował dwa na górę. Chodzi o to że było wszytsko okej 85stopni a teraz o 10wiecej coś musiało się stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zacząć od najprostszej opcji, deinstalacji sterownika i programów monitorujących, użycia DDU i instalacji ich na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę robił niebawem wgrywał na nowo system bo przechodze znów na 8.1 to wtedy zobaczę. Na razie sie nie pali poobserwuje w OSD te temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co chciałym wiedzieć czy takie 94-95 stopni nie jest złe dla tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli teraz jest 95 to pewnie juz wpada w trotling a co dopiero latem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety jest, oddam najwyżej an gwarancje by przed gta 5 mi ją oddali a pewnie wszystko potrwa z miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma plomb a masz podstawowe pojęcie z techniki to bez problemu samemu rozbierzesz kartę aby ją wyczyścić i zaaplikować porządnej jakości pastę na rdzeniu karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie robiłem, nie mam o tym zielonego pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyslij na serwis . Skoro karta przy wiatrakach na 100% ma takie temperatury to sie cos skopalo.

W serwisie Wymienia paste i odeslą ale jak nie umiesz to nie ruszaj. Ruszysz plomby zreszta nawet jak nie slady po srubokrecie na srubach potrafia byc widoczne szkoda tracic gwarancji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię zapewne, póki co przez tydzień popaczam na jej zachowanie i chyba ja wyśle. Nie przekracza tych 94-95 stopni po 2minutach w bf4 juz osiąga takie temperatury

 

Jesli teraz jest 95 to pewnie juz wpada w trotling a co dopiero latem :P

 

 

póki co nic takiego nie zauważyłem odpaliłem specjalnie sobie jeszcze taktowania karty w OSD i nie odczułem spadku wydajności ani zbijania taktowań

 

Proponowałbym zacząć od najprostszej opcji, deinstalacji sterownika i programów monitorujących, użycia DDU i instalacji ich na nowo.

 

co to DDU ? nie kojarzę tego skrótu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

co to DDU ? nie kojarzę tego skrótu

 

Program Display Driver Uninstaller.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdę daying light i wgrywam nowy windows to wtedy zobaczę co i jak. Boli mnie to że tak z d*py te temperatury podskoczyły jak by nic innego do roboty nie miały ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze gornika masz jak piszesz ze od wczoraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe mam pojęcia jak to działa że co ktoś wykorzystuje mój sprzęt do kopania ?niby tak sie da ale jak to działą to ja nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli i na pulpicie masz użycie GPU na poziomie 0 to raczej wszystko jest ok w tym temacie (sprawdź w GPU-z lub CCC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając od najprostszej rzeczy to bym zaczął od zwykłego przedmuchania sprężonym powietrzem radiatora karty. Tam gdzie można się dostać między łopatkami wentylatorów tam dmuchnąć. Zazwyczaj da się przeczyścić prawie całość i zobaczyłbym jak wtedy wyglądają temperatury. Chyba że nie chcesz jej w ogóle dotykać to ślij na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma niecałe dwa tygodnie kupiłem ją używaną no nie miałem wyboru mało kasy a klasę niżej nie chciałem. Nie ma ani grama kurzu chodź i tak ja wyciągnę i przeczyszczę jeszcze.

 

Jeżeli i na pulpicie masz użycie GPU na poziomie 0 to raczej wszystko jest ok w tym temacie (sprawdź w GPU-z lub CCC).

 

 

skacze do 20 procent i tak w kółko jak gram czy cos to w msi wygląda to tak:

 

W3O2yZs.png

 

 

martwi mnie takie skoki 0 i bum 100

 

w tle zminimalizowany bf4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię zapewne, póki co przez tydzień popaczam na jej zachowanie i chyba ja wyśle. Nie przekracza tych 94-95 stopni po 2minutach w bf4 juz osiąga takie temperatury

 

 

 

jezeli po 2 min masz 95 stopni to dziwne ze nie rosnie .Poza tym juz przy 95 powinno zaczac zbijac no moze max 96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...