Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pokigo

Przegrzewający się laptop samsung NP730U3E-S01PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam laptopa NP730U3E-S01PL, który w ciągu ostatnich kilku dni napsuł mi sporo nerwów. W środę się bardzo (na prawdę bardzo) nagrzał do tego stopnia, że pin od zasilacza został w środku a drukcik, który wystawał z zasilacza zrobił się miękki i plastyczny. Z zasilacza zaczęły lecieć iskry i było czuć zapach spalenizny. Nagrzany był zarówno laptop jak i bateria zasilacza była tak gorąca, że nie mogłem wziąć jej do ręki. Zaznaczam, że wszystko stało się podczas przeglądania stron www, na laptopie nie ma nawet jednej gry zainteresowanej.

 

Znalazłem serwis samsunga i kupiłem zamiennik zasilacza bo jak się okazuje, oryginalnych zasilaczy nie da się kupić! Nie ma nic na allegro, wszędzie podróbki. Wróciłem ze sklepu, byłem zadowolony bo podróbka działa całkiem OK. Wczoraj laptop znowu się bardzo nagrzał podczas oglądania filmu a zasilacz był jeszcze bardziej gorący niż ostatnim razem. Odpiąłem wszystko, poszedłem spać. Dzisiaj rano podpinam zasilacz i nie działa. Nie świeci się na nim dioda po podpięciu do kontaktu, nic się nie dzieje po podpięciu do komputera.

 

Teraz pytanie, czy to możliwe, że laptop pali te zasilacze? Czemu aż tak się zaczął nagrzewać przy normalnym użytkowaniu? Zasilacz już nie jest na gwarancji, laptop ma jeszcze pół roku chociaż opinie na temat serwisu samsunga - Telemark wystarczająco demotywują mnie do wysłania sprzętu. Czy jest to jednak konieczne?

 

Każde opinie/pomoc mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być po prostu gniazdo zasilania uszkodzone. Iskry mogły iść, i nagrzewanie się przez właśnie gniazdo. Sam w sobie procek/GPU/mosek nie da rady się nagrzać by stopił wtyczkę która jest oddalona od niego. No i oczywiście takich temperatur żaden układ nie wytrzyma. Możliwe że nie potrzebnie kupiłeś zasilacza. W tamtym możliwe że wystarczyło by zmienić cały przewód. Do sprawdzenia gniazdo, bez rozbierania na zwykłym zasilaczu ciężko coś samemu zrobić by bardziej nie popsuć.

 

 

Nie jestem pewien czy gwarancja obejmuje takie uszkodzenia. Oczywiście to są tylko moje przypuszczenia, bo laptopa nie mam przed sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...