Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

6pounder

Gry z grafiką malowaną/stylizowaną w oryginalny sposób

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Na potrzeby pracy dyplomowej potrzebuję prześledzić losy kilkunastu gier, które są nietypowe. Chodzi tu mianowicie o grafikę i stylizację stworzoną sposób wyjątkowy, wybijający się ze schematu "ma być jak crysis". Poszukuję gier o grafice malowanej w photoshopie od podstaw (a więc tekstury tworzone za pomocą pędzla, nie fotek prawdziwego świata), komiksowej, ołówkowej nawet. Jeśli ktoś zechciałby mi pomóc to bardzo byłbym wdzięczny za wymienienie jak największej liczby gier tego typu (nie muszą to być hity, jeśli grafika jest nietypowa i ciekawa to może być nawet jakieś indie game :) ).

 

Aby ułatwić, oto jakie gry już "badam" i które w mojej opinii wybijają się oryginalnością z pogoni za pseudorealizmem:

- World of Warcraft

- Diablo 3

- Risen 2 (jest tam dużo detali, ale kolory są bardziej bajkowe, niż realistyczne)

- Torchlight

- Clash of clans

- Minecraft (grafika tragiczna, ale genialnym pomysłem jest ujęcie wszystkiego w klocki)

- wszelkie gry z serii Lego

- Borderlands

- XIII

- Starcraft 2

- Shank

- American McGee's Alice

- Settlers 7

- Heroes 5 i 6

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okami, z grafiką wzorowaną na japońskim stylu malunku zwącym się ukiyo-e.

Apotheon, czyli stylizacja na greckie freski.

Tengami, w której oprawa została tak zaprojektowana, aby przypominała książkę z otwierającymi się tekturowymi obrazkami.

 

Z gier dopiero zapowiedzianych, ciekawą stylizacją wyróżnia się Drawn to Death - długopisowe malunki z zeszytu, powstałe na nudnej lekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

And Yet It Moves

Antichamber

Darwinia

Limbo

Machinarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Walking Dead Season 1/2

Call Of Juarez: Gunslinger

The Vanishing Of Ethan Carter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Vanishing Of Ethan Carter

Przecież to idealny przykład gry z oprawą, która chce być maksymalnie realistyczna. Do tego autor tematu zażyczył sobie, ze nie chce tekstur jako fotek prawdziwego świata, a przecież wszystkie tekstury w Carterze to fotki prawdziwego świata. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość, która wpadła mi do głowy została już wymieniona, ale jak najbardziej pasują jeszcze:

 

Albion Online

Homeworld Remastered Collection

Bioshock Infinite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koncepcyjnie to DMC

a taki styl to Life is strange ma bardzo ciekawe podejście graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję gier o grafice malowanej w photoshopie od podstaw (a więc tekstury tworzone za pomocą pędzla, nie fotek prawdziwego świata), komiksowej, ołówkowej nawet.

tysiace gier z lat 80. i 90., z wyjatkiem niektorych przygodowek i tzw. rail shooterow.

 

edit @down

 

serio, kolego? mam podac tysiace tytulow gier z lat 80., 90.? krolowal wtedy po prostu pixel art (i programy typu paint shop, deluxe paint), a graficy byli artystami-rzemieslnikami...

 

loc-04.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Przykłady kolego. Jakby pytał o ładne dziewczyny to tez byś napisał "tysiące"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! Bardzo dużo nieznanych mi pozycji podesłaliście, super :) Będę ogarniał i na bank się czegoś ciekawego nauczę.

 

Co do gier z lat 90 to niestety wtedy nie grałem za wiele i brak mi doświadczenia z czymkolwiek poza starcraftem 1 czy diablo 1 i pegasusem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerywniki filmowe z wspomnianego już Homeworlda są doskonałe, podobnie jak sama gra. Kilka dni temu wyszedł HW Remastered. Mogę udostępnić na Steamie.

Homeworld Remastered - Intro Cutscene & Mothership Launch in 4K Max Grap...:

 

O ile pamiętam w Syberii występuje jedna duża grafika (nie renderowana) będąca tłem w danej scenie, a porusza się jedynie postać, inne osoby i niektóre elementy otoczenia. Art nouveau, nakręcane mechanizmy... Fajnie to wygląda.

http://upload.wikime...7_-_Aralbad.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warsow

Tym screenem przypomniałeś mi o pewnej gierce z "99 roku - Nerf Arena Blast. Wtedy niemal wszyscy dążyli do stworzenia realistycznej grafiki w fps'ach, a tu proszę, taki rodzynek. Nawet fajnie się pykało, chociaż miałem tylko demo z cda.

 

Z gier z niestandardową grafiką jest np. Tearaway (świat z papieru) na PS Vita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darksiders - nie ma tam chyba nic ręcznie tworzonego ale grafika ma swój unikalny styl. Trochę komiksowy z bardzo stonowaną kolorystyką i miejscami dość mroczne lokacje. Mnie się bardzo podoba :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mark of Ninja jest fajnym, komiksowym 2d platformerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prince of Persia z 2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...