Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

freezer7337

Stary komputer - modernizacja do 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o podsunięcie pomysłów na "ulepszenie" starego komputera. Sprawdzałem mniej więcej jakie podzespoły posiada aktualnie:

Płyta główna - Gigabyte GA-P31-DS3L

Procesor - Intel Celeron D 347, 3066 MHz

Karta graficzna - ATI Radeon X1300

Dysk - TOSHIBA DT01ACA050 (465 GB)

Zasilacz - Colorszit 350W model 330u

RAM - 2GB DDR2 (firmy i taktowania nie sprawdziłem)

Komputer ma problemy z płynnym odtwarzaniem filmików na youtube, gdy włączone są inne karty przeglądarki. Myślę, że to przez archaiczny procesor. Kuzyn dysponuje kwotą max. ~300zł.

Komputer ma nadawać się do przeglądania neta no i może jakby mu tam poszło CS 1.6 ten stary chyba to by się cieszył :) Obstawiam, że do wymiany nadaje się oprócz procesora, karta graficzna i zasilacz. Procki widziałem jakieś 2-rdzeniówki za ~100zł Intel Core2Duo. Niestety nie wiem czy podejdzie do tej płyty głównej. Podobnie z grafiką, pci-e chyba już tam jest i nie trzeba starego agp. Nie chcę mu wybrać jakiejś niekompatybilnej rzeczy, więc proszę Was starych wyjadaczy (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) o pomoc :) Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta na pewno podejdzie do tej płyty? Chyba sprzęt ograniczy jej moc. Jakie macie doświadczenia w kupowaniu używek przez allegro? Pod nazwą "nowe" widać, że są używki z odzysku to przynajmniej jest ta rozruchowa gwarancja, gdyby grafika sypała artefaktami, ale u osoby prywatnej może być gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta podejdzie i raczej reszta jej nie będzie spowalniać o ile dokupisz jeszcze dodatkowe 1-2 GB RAM-u, wtedy pograsz w większość nawet nowszych gier co najmniej w niskich lub średnich ustawieniach jakości. Sam miałem Celerona D na s478, P4 2.66GHz oraz E8400, a teraz siedzę na E5450. W porównaniu do Celerona D nawet Pentium 4 był znacznie szybszy, E8400 to wręcz demon szybkości, niebo a ziemia. Youtube do rozdzielczości 1080p bez problemu uciągnie. E8400 był wydany 7 lat temu a mimo to w większości zastosowań najnowsze topowe procesory 2 rdzeniowe nie są nawet dwukrotnie szybsze od niego.

 

Bez dodatkowego ramu też będzie ogromna poprawa ale z większą ilością kart w przeglądarce czy co bardziej wymagającymi grami nadal mogą być problemy.

 

P.S. Leży mi obecnie w szufladzie E8400, mogę odstąpić za 60zł już z wysyłką po alledrogo, zawsze dycha do przodu. Kiepsko się podkręca (max 3,3-3,4Ghz) bo to rewizja C0 oraz nie ma jednego pola stykowego (w chwili kupna zaoszczędziłem przez tą drobną niedoskonałość ponad 200zł :D) ale działał u mnie w takim stanie bezproblemowo przez bite 3 lata. Daj znać jeżeli jesteś zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej

 

e8400 kupi za 50zl

gpu typu 5770-6770 150

do tego psu 50 jakis

ram dodatkowe 2gb za 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...