Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sln

Monitor FullHD z G-Sync do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój BenQ XL2411T umarł i potrzebuje nowego monitora do gamingu.

Moje wymagania to: Full HD, 144Hz, G-Sync, jak najniższy input lag. Jestem w stanie wydać max 2000zł. Nie obchodzą mnie kąty widzenia, idealne odwzorowanie kolorów itd. Monitor będzie tylko do grania w dynamiczne gry FPS i ścigałki :)

Na rynku jest już kilka monitorów, które spełniają te wymagania, potrzebuje tylko opinii kogoś, kto już ich używał - nie chcę wtopić kasy, wiadomo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to co w innym temacie:

 

Olej G-sync ja bym brał FG2421 jak ci tak zależy na odświerzaniu i lepszej jakości obrazu niż w TN.

 

G-SYNC można na nowszych kartach graficznych uzyskać na każdym niemal monitorze. G-sync w monitorach to malutki śmieć, który mówi sterownikom, że jest i sterowniki włączają g-sync. Da się to spokojnie obejść. (Tak, funkcja g-sync jest w karcie graficznej i sterownikach, a nie monitorze! Jak monitor nie zgłosi, że jest sygnowany nvidią, to po prostu sterowniki blokują tą funkcję, ale ludzie to spokojnie obchodzą i na laptopach mają g-sync, gdzie nikt o tym nie marzył nawet). :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań pisać te głupoty.

 

Eizo FG2421 to bardzo nieudany monitor tej firmy, ogromny input lag 15 milisekund na samej elektronice i maksymalny response time piksela na poziomie 44 milisekundy. Założyłeś 3 dni temu konto, jeszcze sam nie wiesz nic o tym monitorze, a zaczynasz go polecać na lewo i prawo.

 

G-Sync na monitorach desktopowych za pomocą jakiegoś tam magicznego sterownika to też bujda, która została już obalona. Nikomu nie zadziałał G-Sync na zewnętrznym monitorze z tym "magicznym" driverem, a to dlatego, bo ten "magiczny driver" był tak naprawdę stworzony do laptopów Asusa i służy do uruchomienia okrojonej wersji G-synca na mobilkach. Driver o którym mówisz może działać tylko na mobilkach bo właśnie tam jest interfejs eDP. Więcej info: http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/Mobile-G-Sync-Confirmed-and-Tested-Leaked-Alpha-Driver

 

Ogółem: jak będziesz przeklejał te głupoty tak natarczywie dalej to odpoczniesz od forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań pisać te głupoty.

 

Eizo FG2421 to bardzo nieudany monitor tej firmy, ogromny input lag 15 milisekund na samej elektronice i maksymalny response time piksela na poziomie 44 milisekundy. Założyłeś 3 dni temu konto, jeszcze sam nie wiesz nic o tym monitorze, a zaczynasz go polecać na lewo i prawo.

 

Ok, czekam w takim razie dalej na rzeczową pomoc. Co do 2000zł 24" FullHD nie będące matrycą TN da mi te 120Hz i malutkie opóźnienia.

 

Nie chcę się kłócić, ale w takim razie podyskutować o FG2421, który wiem, że idealny nie jest. Input lag faktycznie jest duży, mierzony w testach faktyczny 12,5ms, przy turbo 240Hz (opcji wcale tak nie potrzebnej) 15ms, biorąc pod uwagę jednak 120Hz i właśnie response time, który jest bardzo mały niweluje input lag. Kąty mogłyby być lepsze, ale i tak są ok, a nie mamy srebrzenia za to, jak w IPSie. No i do tego świetny kontrast i czerń, co bardzo ciężko znaleźć w innych monitorach do takich zastosowań. Z reakcji ludzi wynika, że są bardzo zadowoleni i nie potrafią kryć podziwu jak to wygląda w 120HZ i przy tym kontraście. Monitor ma wady i zalety, ale w porównaniu do TN, nie tracimy na jakości samego obrazu i jesdnak jest spora róznica, jeśli obok dobrą TN'ke postawimy. Chętnie zobaczyłbym nową wersję tego monitora, bo jest co poprawić, a wtedy powinien być niezłym wyborem, no ale mamy FG2421 na razie.

 

Sam szukam od paru miesięcy monitora i jeśli nie ten to odpuszczam sobie bajery jak 120Hz i kupię, coś co powinno ok dać radę w pracy i jednocześnie w grach dawać trochę jakości, moim typem jest: FS2434.

 

Czekam na konwersację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zadowoleni ? Czytałeś tematy na Overclocu zagranicznym o FG2421? Wada matrycy "siatka" jest tak częsta, że naprawdę nawet oficjalnie potwierdził to dystrybutor UK i Eizo tego nie wymienia;) Ja bym w ten monitor nie szedł jak nie mamy opcji zrobić selekcji...

 

I tak G_Sync działa... działa!!! I nie NIE DA SIĘ GO URUCHOPMIĆ inaczej ... i jak mam mieć 120 hz monitor, i grafę co wyświetli mi 40 fps w grze to wiesz co będzie? Bedę miał dwa obrazy na monitorze, z wyraźną linią je dzielące, dla nie wtajemnoczonych tak zwany Tearing ;) Nie dziękuje... A jak ktoś ma 2000 zł na monitor, to raczej na 5000 zł SLI nie znajdzie kasy ;P W każdym razie ja mam 970-tkę i to MAX na jaki mnie było stać ;)

 

Do 2000 zł według mnie Acer XB270HA (bardzo ważne A!!!). Niestety nie jest to monitor idealny, ale do tych 2000 zł sam długooo szukałem i chyba nic ciekawszego nie ma ;P Matryca 8bit, dosyć jasny, FullHd, 27', G-sync itp. itd. Wiadomo ma wady TNki (podświetlenie nie-równe, kąty , kolory jednak mimo matrycy lepszej TN nadal nie zachwycają...), ale do gier nadaje sie super, i do reszty całkiem OK (nawet filmy są OK, chodź takie mocno "ciemne" jednak wyglądając gorzej niż na dobrej klasy monitorze/telewizorze;P) . \\

 

Jedyne alternatywy to monitory za 3000 zł , jak Asus ROG, czy XB28 - które już mają rozdzielczości wyższe, co dla mnie przy 1x970 nie było do zaakceptowania ;) Za 4000 zł jest już też Acer na IPS/G-Sync/144 hz pierwszy taki monitor w sprzedaży, ale cena przekroczy w Polsce pewnie 4000 zł  (albo będzie coś jak 3999 zł;P) - fakt monitor w testach wręcz wymiata, ale taka cena to jednak poza moim zasięgiem też ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne alternatywy to monitory za 3000 zł , jak Asus ROG, czy XB28 - które już mają rozdzielczości wyższe, co dla mnie przy 1x970 nie było do zaakceptowania ;) Za 4000 zł jest już też Acer na IPS/G-Sync/144 hz pierwszy taki monitor w sprzedaży, ale cena przekroczy w Polsce pewnie 4000 zł  (albo będzie coś jak 3999 zł;P) - fakt monitor w testach wręcz wymiata, ale taka cena to jednak poza moim zasięgiem też ;)

 

A tak z ciekawości są jakieś takie wypasione monitory do tych 4000zł, ale na 24", bo faktycznie już powoli FullHD, a 2560 x 1440, daje sporą różnicę w klatkach i konieczność obniżania detali. Nawet GTX980 przy nadchodzących grach nie daje tak rady i wyciągać będzie pewnie na high 50fpsów. Poza tym jak pracuję to 24" już jest blisko granicy, nie ogarniania takiej powierzchni, a pracuję i tak na 2 monitorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to powiedzmy, ze odpuscilbym sobie ten g-sync narazie.. jaki waszym zdaniem bedzie najlepszy monitor do grania w CS/QL itp w tej cenie (<2000)? niecierpliwie sie powoli, siedze obecnie na starym monitorze 60Hz i nie moge już na niego patrzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to powiedzmy, ze odpuscilbym sobie ten g-sync narazie.. jaki waszym zdaniem bedzie najlepszy monitor do grania w CS/QL itp w tej cenie (<2000)? niecierpliwie sie powoli, siedze obecnie na starym monitorze 60Hz i nie moge już na niego patrzeć :)

 

Kolega ci już polecił: Acer XB270HA. Z tym że to monitor to grania TN, czyli kolory takie sobie, kontrast nie najlepszy. Ale chcesz do gier więc zależy ci na 144Hz, malutkich opóźnieniach. Grafiki na tym przecież podziwiać nie chcesz, tylko mieć najszybszą reakcję.

 

I nie narezkaj tak na 60Hz :D To całkiem wporządku do grania rozdzielczość, bo większości osób 60fpsow jak ma w grze przy takim monitorze, tylko z małym opónieniem, żeby nie było smużenia wystarcza w zupełności. Po prostu twój stary monitor, jest obecnie cały do kitu, a nie 60Hz. Za to nie musisz na TN się decydować, a masz lepszą jakość obrazu do pracy, filmów itd. Ale jak jesteś full profeska na granie dynamiczne nastawiony to faktycznie musisz mieć 100fpsów i 144Hz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ Dzięki, jeden z tych, które wcześniej brałem pod uwagę. Tak, zależy mi tylko i wylącznie na jak najpłynniejszym obrazie. Kolory, kąty widzenia itp jak już wspomniałem mnie zupełnie nie obchodzą. Do 60Hz juz nie wróce, po 2 latach grania w 144hz powrót do 60 jest po prostu niemozliwy :)

A np. ten? AOC G2460PG http://allegro.pl/aoc-g2460pg-144hz-nvidia-g-sync-monitor-24-i5118894494.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOC jest OK, ale jest dosyć " ciemny " ;)

 

Acer jak an TN ma właśnie dobre kolory, bo to 8-bit matryca - tak jak Asus-a ROG ;)

 

I tak 60Hz to słaba sprawa po prostu to czuć, że jest wolno ;) Ja już nie wrócę do moniotra 60 hz , różnica jest za duża... I gram dla zabawy, i uważam, że warto w 144 hz inwestować. Już samo ULMB daje bardzo dużo, tak samo G-Sync ;) A co do kontrastu to ten Acer potrafwi przekroczyć 1000:1 realnie w testach, co jest naprawdę dobrym wynikiem na TN (i naprawdę wystarczy dla 99% ludzi) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do kontrastu to ten Acer potrafwi przekroczyć 1000:1 realnie w testach, co jest naprawdę dobrym wynikiem na TN (i naprawdę wystarczy dla 99% ludzi) ;)

 

Mam inne wymagania po prostu. Dla mnie to brzmi jak: "dobrze to auto wygląda jak na multiple".

 

Ja znowu widziałem porównanie u kolegi kilku monitorów, gdzie wystarczyło faktyczne 5000:1 robiło na mnie wrażenie i monitor nie świecił przy czarnym ekranie jak na reszcie. W nocy wyglądało to naprawdę dobrze, a przy słońcu dużo więcej widać. No i jest zdecydowana różnica w grach ciemnych, gdzie widać ładnie lokację, a na monitorach obok po rozjaśnieniu i zwiększeniu kontrastu zaczęło być widać coś w kątach pomieszczeń, ale obraz wyblakły wyglądał okropnie.

 

Niestety mającej te wszystkie zalety matrycy jeszcze nie wynaleziono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy Acer wygląda naprawdę dobrze, nie ma najmniejszego problemu ;) I trzeba zaznaczyć, że ja jestem dosyć wymagający, bo obok stoi mój Panaosnic ST-60E i naprawdę widzę różnicę, ale na co dzień id o gier Acer jest więcej niż dobry ;)

 

I sorry 5000:1... nie skomentuje tego nawet ;P

 

W teorii Acer wypuścił też XB240HA - ale nigdzie go w Polsce nie widziałem, za granicą kosztuje tyle ile AOC, a wypada od niego min. lepiej w testach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...