Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EnX

Wybór telefonu - Walka 3 modeli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłem wymienić mojego wysłużonego LG L9 na coś nowszego, wstępnie wybór padł na: Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z3, Nokia Lumia 930. Teraz nie mogę się zdecydować który model będzie dla mnie najbardziej odpowiedni. Może opisze moje wymagania odnośnie sprzętu:

- Dobry aparat, który robi ładne zdjęcia na automacie,

- Dobra i długo trzymająca bateria,

- Aktualizacje,

- Wytrzymałość,

- Płynność systemu.

 

No i co wybrać? Chciałbym, aby telefon działał płynnie, aby nie było lagów, które w moim LG czasami doprowadzają mnie do szału. Myślałem także nad HTC One M8, ale jego ceny odstraszają.

Mam nadzieje że uzyskam pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje wymagania odpowiedź nasuwa się jedna - L930.

 

Ewentualnie możesz s5 też będzie dobrym wyborem - kwestia preferencji co do systemu.

 

Z3 sobie daruj ponieważ: wytrzymałość to istna kpina, automatyka przy sztucznym oświetleniu ssie, niepewna jest przyszłość sony mobile, a tym samym aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem niedawno na Galaxy s5 - robi dużo mniej zaszumione zdjęcia niż Xperia Z1 (tylko z tym mam porównanie). System działa ogólnie szybko i płynnie na 5.0 Lolipop, choć jak w każdym adnroidzie - drobne lagi zdażają się.

Ale nic takiego jak w LG L9 (miałem). Jak wychodzę z gry np. Asphalt 8, to od razu wszystko mogę robic, a nie czekać 30 sekund nim się system odmuli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazje pobawić się S5, no nie powiem fajny telefon, działa zdecydowanie lepiej niż mój LG. Z kolei mam ochotę skosztować Windows Phone, ale nie miałem z nim nigdy do czynienia, więc nie bardzo wiem czego mogę się spodziewać.

Nie wiem, chyba zrobię losowanie, na kogo wypadnie na tego bęc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzisz ja celowałem dokładnie w te same modele, i zamówiłem wszystkie trzy telefony robiłem testy przez 3 tygodnie i chciałem sprzedać dwoje przegranych i zostawić sobie debeściaka, ale tak się nie stało, telefony te są kompletnie różne

 

 

L930, to jest świetny telefon, doskonała jakość rozmów, całkiem niezłe fotki (1020/808 to to nie jest), genialny ekran deklasujący cokolwiek innego, świetnie wygląda przy czym ma dość solidną obudowę, doby głośny głośniczek po prostu jedne wiele WOW a następnie zimny prysznic na głowę, w telefonie niema żadnych użytecznych aplikacji i o ile bardzo lubię interface WP to telefon sprawdza się tragicznie źle jako klient pocztowy czy kompan treningów na siłowni a jego jakość wyjścia słuchawkowego po prostu rozczarowuje i szczerze mówiąc spodziewałem się że będzie grał przynajmniej równie dobrze co inne modele na tych procesorach (pod względem dźwięku na słuchawkach jestem bardzo wymagający) ale niestety tak nie jest.

 

 

Z3, po wyciągnięciu z pudełka jakoś dziwnie się uśmiechnąłem, w pozytywnym znaczeniu! Cholera telefon wygląda świetnie będę miał problem... frontowe głośniki bardzo rozczarowują graja przeciętnie i daleko im do rozwiązania z HTC nawet nie wiem czy nie gorzej jak jeden głośniczek z L930, ekran też jest gorszy od L930 głównie ze względu na kąty widzenia no ale 930 postawił poprzeczkę bardzo wysoko tutaj, więc ekran w Z3 można uznać za bardzo dobry i ostry, od Amoleda z L930 to w zasadzie każdy telefon odstaje. Jakość zdjęć jest dobra ale znów nie jest to 808/1020, a porównując go do L930 powiedziałbym że jest minimalnie gorsza. Dźwięk na słuchawkach choć bardzo chcico grają (mnie wystarcza) jest zdecydowanie lepszy jak w 930. Przy czym telefon jest bardzo cienki i gorzej IMO trzyma się go w ręku jak L930 a plecki są śliskie, jest bardzo ładnie wykonany ale brakuje mu sztywności/solidności wykonania dlatego preferuje tutaj L930, nie mówię że jest źle pospasowywany bo wykonanie stoi na wysokim poziomie ale czuć go w ręku jak bardzo delikatne urządzenie. Z3 zasługuje na mega pochwałę za system zarządzania energią, telefon potrafi trzymać na baterii tydzień! Czego niestety nie można powiedzieć o L930 bo tu nokia jest przeciętna. Jakość rozmów najsłabsza z porównywanych telefonów.

 

 

S5, telefon środka, nudna słaba jakościowo obudowa samsunga, chociaż o dziwo dość dobrze leży w ręku, to rozwiązanie dawania szkła na plecy w Z3 to chybiony pomysł, przeciętna bateria ale działa dłużej jak L930, genialny ekran Amoled może nie tak dobry jak w L930 ale wciąż ustawia IMO technologię IPS w szeregu, mimo mniejszej ostrości ekranów Amoled względem IPS to jednak kolory, kontrast, kąty mają znacznie lepsze i przyjemniej się z nich korzysta. Dźwięk na słuchawkach w S5 z pośród tych telefonów był najlepszy. Aparat mieszane uczucia, w dobrym świetle potrafi pozytywnie zaskoczyć ale kiedy zaczyna światła brakować efekt końcowy potrafi być tragiczny IMO prezentuje się najgorzej z pośród tych 3 modeli telefonów. Jakość rozmów lepsza jak Z3 i gorsza jak L930.

 

 

 

Więc podsumowując powinienem wybrać S5... ale nie wybrałem... wiec co wybrałem Z3 czy L930? OBA... z L930 czuje się lepiej, lepiej leży w ręku lepiej się z niego telefonuje czy sms'uje ma świetny czytelny ekran i świetnie sprawdza się jako telefon, niestety kiedy muszę zrobić coś więcej sięgam po Z3, bo na L930 brakuje mi oprogramowania... albo to co tam jest nie działa poprawnie... W zasadzie nie wiem dlaczego nie zostawiłem S5 wydaje się to dość oczywiste, że sumując wszystkie za i przeciw jest to najrozsądniejszy wybór łączący gdzieś po środku zalety Z3 i L930, możliwe że genialna bateria Z3 czy mały trothing procesorów lub też lepszy aparat w jakiś sposób wypłynęły na mój "chwilowy" osąd. Rozsądek rozsądkiem a serce swoje ;} Trochę idiotyczna sytuacja żeby używać 2 telefonów na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...