Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

savonir

Problem z płynnością gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z płynnością gier, który pojawił się wręcz nagle. Nie dawno(3 miesiące temu) złożyłem nowy sprzęt, zainstalowałem Wina 7 i wszystko działało jak powinno.

Jakiś niecały tydzień temu wyszła aktualizacja do Smite'a(tylko w tą grę grałem regularnie, więc tutaj mam punkt odniesienia) i po niej gra zaczęła przycinać mi się niemiłosiernie. Po zmienieniu ustawień graficznych nawet na najniższe, problem pozostawał. Stwierdziłem wówczas, że to coś może od ich strony. Sprawdziłem przy innych grach(Jedi Academy, Serious Sam 3) i było wszystko okej.

Wczoraj spróbowałem DA: Inkwizycje, która była pierwszą grą zainstalowaną na tym sprzęcie(wcześniej chodziła bez zarzutu) i teraz również przycinki co sekunda. Od tamtego momentu w reszcie jest tak samo, choć w Jedi Academy jest to mniej dokuczające(występują one rzadziej i nie są takie rażące). Normalna praca komputera jest bez zarzutu, wszystko chodzi płynnie i bez problemu. Problem występuje tylko przy grach komputerowych.

 

Nie mam zielonego pojęcia czym to mogłoby być spowodowane.

Co sam zrobiłem, aby spróbować wykluczyć problemy lub naprawić kompa?

Wyłączyłem zasłonę Wina, wyłączyłem antivira, testowałem wszystko bez procesów w tle(oprócz podstawowych), przywracałem system do punktów sprzed update'u Smite'a i Windowsa(Windows Update ofc), reinstalacja sterów do grafy, reinstalacja directx, skan antivirem i antimalwarem(usunięto wszystko co zostało wykryte).

 

Proszę uprzejmie o pomoc, bo sam już nie wiem do czego sięgnąć, aby uporać się z tym problemem. Format jest dla mnie naprawdę 'ostatnią deską ratunku.'

 

Spec kompa:

Proces Core i5 Intel i5-4460 3.20Hz 6MB BOX

Karta graficzna PCI-E ASUS GeForce GTX760 2048MB 256bit DirectCu II OC

Płyta główna Socket 1150 ASUS B85M-G (B85 PCI-E DDR3)

Pamięć DDRAM3 Kingston 4096MB 1600MHz HyperX Fury Red CL10 x2

Dysk SSD Plextor 128GB 2,5'' SATA SSD M6S Series (Na nim znajduje się partycja systemowa)

Dysk twardy SATA III Seagate 1TB 7200obr. 64MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...