Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stpn

Czy mój Forton 350-60 HLN jest zepsuty ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w ostatnich dniach założyłem temat dotyczący problemu z uśpieniem komputera po wymianie zasilacza i procesora. Procesor który włożyłem do kompa to C2D e7500, a zasilacz to Forton 350-60 HLN. Problem polega na tym, iż po włożeniu nowego zasilacza komputer usypia się, ale przy próbie jego wybudzenia już się nie włącza. Dodatkowe problemy to także to że czasami komputer nie reaguje od razu na przycisk power, tylko trzeba go wcisnąć kilka razy dla reakcji.Próbowałem rozwiązać problemy na różne sposoby, wraz z radami użytkowników na tym forum, aktualizacja BIOS, zmiany ustawień BIOS, zmiany w systemie Windows itd. wszystko bez skutku. Po włożeniu starego zasilacza firmy Modcam czy jakoś tak (Feel coś tam) komputer UWAGA działa normalnie tzn usypia się normalnie, reaguje od razu na przycisk power.

Piszę to gdyż chcę się dowiedzieć, iż może to jednak wina zasilacza jest a nie ustawień lub innych podzespołów ? i czy w takim razie mam go wysyłać na gwarancję do sklepu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz multimetr i umiesz się nim posługiwać? Jak tak to wsadź nowy zasilacz i zmierz w uśpieniu oraz przy wyłączonym komputerze napięcie na fioletowym przewodzie w wtyczce ATX i je podaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie posiadam, tak samo jak nie mam możliwości umieszczenia zasilacza w innym kompie by go sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z twoich znajomych ma multimetr i pomierzyłby Tobie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam, a czy w jakimś serwisie jakbym im zaniósł to by mi tego nie sprawdzili i ile mogliby sobie zazyczyć za taki manewr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam, a czy w jakimś serwisie jakbym im zaniósł to by mi tego nie sprawdzili i ile mogliby sobie zazyczyć za taki manewr ?

Dużo za dużo. Zasilaczy o małej mocy nie opłaca się dawać do serwisu. Pewnie kondensatory do wymiany.

Jak wiesz co to kondensator, to zajrzyj do środka. Jak nie to kup uzywanego chiefteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli jest możliwość że kondensatory poszły w zasilaczu ? Zasilacz jest na gwarancji to szkoda kupować nowy jak ten mogą naprawić (albo wymienić na nowy/podobny).

 

PS wiem co to kondensatory, wiem jak wyglądają mniej więcej ale jak niby mają teraz wyglądać ? co ma wskazywac że coś im sie stało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z wybudzeniem oraz włączeniem. Stawiam, że coś jest nie z napięciem na +5VSB czyli tam gdzie napięcie jest nawet mimo wyłączonego komputera. Służy właśnie ono do zasilania mobo przed włączeniem oraz do podtrzymania pamięci w stanie uśpienia komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki ! wysyłam go w takim razie do serwisu, zobaczę co mi odpiszą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

piszę jak sprawa się zakończyła: otóż zasilacz był zepsuty, został mi wymieniony w ramach gwarancji na nowy. Teraz jest wszystko z nim ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...