Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mihus708

Kupno GTX 690 warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanwiam się nad kupnem używanej gtx 690 ,chciałbym się was poradzić czy warto po to monstrum sięgnąć w dobie Maxwell'ów i nadchodzącym dx12?

Nie mogę doszukać się aktualnych testów wydajności na grach bf4 Crysis3 na najnowszym sterze, a najbardziej interesuje mnie awaryjność takich układów po takim okresie eksploatacji wkóncu mamy doczynienia z najbardziej zaawansownym laminacie gdzie prawdopodobieństwo awarii chyba się zwiększa co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOmpletnie nie warto. Z opisu wynika że mialeś 970 i chce wymienić na 690? Przeciez 970 to marginalnie słabsza od 690.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co cię skłoniło do zmiany gtx 970 ? piszczące cewki ? Szukaj GTX 780 GHz Edition ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem bo słaba sytuacja finansowa mnie do temu skłoniła, interesuje mnie tylko czy gtx 690 będzie miał dx12 wtedy wszystkie te temperatury i pobór mocy mnie nie będzie interesował ,kto by nie chiał mieć takie potworka pod swoim dachem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie warto, chcesz kupić już "starocia" za 1400zł który jest nie wiele lepszy od nowej i jeszcze długo wspieranej 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

Kompletnie nie warto, chcesz kupić już "starocia" za 1400zł który jest nie wiele lepszy od nowej i jeszcze długo wspieranej 970.

mozesz dokladniej okreslic słowa długo wspieranej skoro tak piszesz to chyba cos o tym wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma za mało vramu w porównaniu do wydajności, dodatkowo w grach w których SLI nie działa masz wydajność 680. Do tej kwoty to szukałbym jakiegoś 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał ale temat :lol2:

LINK

 

Tu masz dobrego MAXWELL .

ZAKŁADASZ TEMAT I CI JAKIS MAGIK GO USTAWI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt mi jeszcze nie odpowiedział czy jest jaka kolowiek szansa na dx12, a to dużo zmienia bo jeśli korzyści z nowego dx były by rzeczywiście tak duże a wszystko na to wskazuje to był by chyba za duży chaos w wyprzedażach starszych konstrukcji.Pomijam już wysłużone Fermi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy windows i pare lat to bedziesz miec gry dx 12 .W miedzy czasie pojawia sie jakies demka lub gra udawadniajaca ze dx 11 to totalny chłam bo bedzie na dx 12 100 fps a dx 11 10 . Narazie nie patrz na to .Po ostatnim tecie na pclaba ( project cars 0 widac ze karty starszej generacji juz nvidie nie interesuja .Chyba ze to fajk z pclaba bo u mnei wyniki na gtx 970 a szczególnie na hd7970 były znacznie lepsze .

Co do dx 12 na serii 6 ma byc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty dwuukładowe są z reguły bardziej awaryjne, to raz.

 

Dwa - miałem kręcone GTX 670 SLI i przesiadłem się najpierw na GTX 970, potem na GTX 970 SLI - uwierz mi, pojedyncza 970-tka jest lepsza od nich w każdym istotnym przypadku :) Nie tam, gdzie jest 120fps na 670 SLI i 100fps na 970, ale np. w AC Unity, gdzie tandem Keplerów nie był w stanie wyrobić w 2560x1440, głównie z powodu braku VRAMu. Pojedyncza 970-tka bez problemu daje minimum 30fps.

 

Jeśli nie chcesz piszczących cewek to polecam Zotaca Omega :) Ewentualnie chyba Asus Strix, też jest dobrze wykonany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję właśnie jak jedna myśl wychodzi na przeciw tej pierwszej ,że gtx970 będzie jednak lepszym wyborem :) w dodatku jest podobno szansa że jutro AMD an konferencji ,może zapowiedzieć serie 3xx to przy odrobinie szczęścia pod koniec miesiąca maxwelle troszkę stanieją.(jeśli oczywiście wejdą już do sprzedaży)

Cholera co jest ze mną, że rok temu chwyciło mnie na gtx 590 chodź z góry był ten pomysł na przegranej pozycji cóż może dlatego teraz najnowszy dual-gpu kosztuje 10k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz dokladniej okreslic słowa długo wspieranej skoro tak piszesz to chyba cos o tym wiesz

Chodzi mi o sterowniki, jeśli dzięki sterownikom seria 7 będzie i już zaczyna coraz bardziej odstawać od 9, to co dopiero od serii 6.

A jeśli chodzi o DX12 to obsłużą wszystkie karty grafiki z serii Fermi, Kepler i Maxwell. Co nie zmienia faktu że GTX 690 za 1400zł jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o sterowniki, jeśli dzięki sterownikom seria 7 będzie i już zaczyna coraz bardziej odstawać od 9, to co dopiero od serii 6.

A jeśli chodzi o DX12 to obsłużą wszystkie karty grafiki z serii Fermi, Kepler i Maxwell. Co nie zmienia faktu że GTX 690 za 1400zł jest bez sensu.

Nvidii tak wygodnie dlatego stopniowo zmniejsza optymalizacje dla keplera , trzeba jakoś sprzedać te maxwelle.

 

Dx12 w pełni sprzętowo to nie wspiera póki co żadne gpu na rynku, od strony softu wszystkie gpu, które wspierają min dx11 feature level 11.0 będą chulać, czyli nawet stare karty oparte na vliw, ale jak kto amd to olało starsze gpu, więc nie ma mowy o takim supporcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...