Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Przems

Laptop do 2500zł z SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić laptopa do 2500 zł, przede wszystkim zależy mi na:

-Dysk SSD (poza zwykłym HDD)

-Matowa Matryca

-Procesor

-Karta graficzna.

Napisałem w tej kolejności, gdyż laptop będzie używany głównie do internetu, filmów w dalszej kolejności do gier.

Dobrze by było gdyby miał 8Gb RAMu ale pewnie w tym przedziale cenowym za dużo wymagam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Probook 450 z i5 i HD8750m. CDysk SSD 128 gb fabryczny, do tego matryca matowa HD. Laptop dobrze wykonany linia biznesowa. Posiada aluminiowe wnętrze. W gratisy Firmowa torba na laptop.

 

Grafika wydajnosc GF740m wiec w gry pograsz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak z tym, że ten laptop ma tylko dysk SSD, co będzie jednak za mało, chciałbym dysk SSD + zwykły HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z matowa matryca nic lepszego nie dostaniesz. Dysk mozesz dokupić zenwętrzny, w tej cenie nie dostaniesz laptopa z dwoma dyskami jednoczesnie w laptopie.

 

Dell insprion 5547 z i5 ulv i r7-m265 + SSD 128 gb + 500 HDD - aluminioniowa obudowa, smukła, lekka obudowa, łatwy dostęp do podzespołów, cicha praca, niezly czas pracy na bateri do 6h na wifi. Laptop posiada dobry serwis i domową gwarancję dell (w razie awarii dzwonisz do serwisu oni wysyłają do Ciebie montera (serwisanta) i laptop jest naprawiany na miejscu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/p/172635-notebook-laptop-15-6-lenovo-thinkpad-e540-i3-4000m-8gb-500-dvd-rw-gt740m.html?partnerid=100276073&sm12=NDc=&ts=1425389670&token=8eeddec6da53cfa1e52f4994b2d1bd1b

E540 i3 4000m 8GB DDR3 500GB HDD GT740 REF 2389

Bardzo dobrze wykonany i solidny sprzęt. Pełnonapięciowy procesor, 8GB ram i dosyć wydajna karta graficzna pozwoli na granie w mniej wymagające gry na wysokich detalach i pewnie w kilka nowszych na średnich lub niskich. Niestety nie posiada SSD, ale jest poniżej budżetu i ma wolne miejsce na dodatkowy dysk, więc będziesz mógł kupić i dołożyć dysk o parametrach, które cię satysfakcjonują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie Acera E5-572G z i5m + GT840. Procesor z wysokim taktowaniem i najmocniejsza karta w tej cenie. Posiada matową matrycę oraz pojemną baterię, która pozwoli na ~6h normalnej pracy. Za resztę dokupujesz sobie dysk SSD. Laptop poradzi sobie z użytkiem domowym (Internet, filmy) jak i z grami - karta o ~15% mocniejsza od GT740

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie Acera E5-572G z i5m + GT840. Procesor z wysokim taktowaniem i najmocniejsza karta w tej cenie. Posiada matową matrycę oraz pojemną baterię, która pozwoli na ~6h normalnej pracy. Za resztę dokupujesz sobie dysk SSD. Laptop poradzi sobie z użytkiem domowym (Internet, filmy) jak i z grami - karta o ~15% mocniejsza od GT740

 

Pytanie jak się w nim temperatury kształtują i głośność układu chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się nie ma za bardzo co grzać, nie jest to laptop gamingowy z prądożerną kartą graficzną. Karta graficzna w architekturze maxwell pobiera niewiele prądu, procesor w max stresie też nie ma problemów z temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się nie ma za bardzo co grzać, nie jest to laptop gamingowy z prądożerną kartą graficzną. Karta graficzna w architekturze maxwell pobiera niewiele prądu, procesor w max stresie też nie ma problemów z temperaturami.

 

Właśnie zastanawiam sie nad tym laptopem obecnie ze względu że padła mi prawdopodobnie grafika w V3-771G. Jeśli jest to podobna praca jeśli chodzi o układ chłodzenia to nie mam najmniejszych zastrzeżeń absolutnie.

Zastanawiam się też nad Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z50 ma słabą obudowę i gorszą matrycę. Bateria tak samo 2x mniej pojemna. Procesor niskonapięciowy o wydajności i3m - W tej cenie Acer E5 to lepsza opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam tematy laptopów do 2,5k pln ale poza tym Acerem to Lenovo Z710 jeszcze występuje, Lenovo Thinkpad . Nie powiem bo ja czasami lubię pograć w tytuły typu Skyrim, Crysis ( pieknie na full detalach chodzil ) ( tych nowych gier typu BF 4 itd jakoś nie jestem zainteresowany nawet instalować ). Stąd nim cokolwiek kupię przekopię internet. Jako że SSD w tej cenie nie dostanę to hdd 500 gb mi wystarczy 5,4k rpm. Grunt by procek z turbo boostem byl i grafika na poziomie gt 630m

 

 

Oczywiście bez systemu , zawsze to 200-300 zł tanszy +/-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Z710 ma matrycę 17,3" o wyższej rozdzielczości gdzie GT840 to za mało. Obniżanie rozdzielczości na takiej matrycy do 1366x768 to pomyłka. i5m + GT840 to najmocniejsza konfiguracja do gier w HD w tym przedziale cenowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inny temat czytam ten temat i straszne rozbieżności widzę , rozumiem prowizja z linkowania. Tylko że tu konkretnej odpowiedzi nie ma jak na laptop nawet za 3k

 

Lenovo Z710 ma matrycę 17,3" o wyższej rozdzielczości gdzie GT840 to za mało. Obniżanie rozdzielczości na takiej matrycy do 1366x768 to pomyłka. i5m + GT840 to najmocniejsza konfiguracja do gier w HD w tym przedziale cenowym

 

Szczerze mówiąc przy takiej matrycy w V3-771G trochę zirytowany wielkością byłem i wagą laptopa ogólną. 6 lat na 15,9" pracowalem i było wygodnie, choć przyznam że matowa przydałaby się :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam rozbieżności nie widzę - za 3k najmocniejsza konfiguracja to i5 + GTX860.

 

17,3" laptop ma sens z matrycą o rozdzielczości FullHD - a jak taka rozdzielczość to i karta minimum gtx860. Z laptopów do 2500zł nie ma nic mocniejszego jak i5 + GT840 do grania w 1366x768.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...