Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

avirel

OC intel core i3 - 530

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym podkręcić ww procesor. Troszkę poszukałem o oc po forach/yt jednak chcąc na mojej płycie ( msi h55-e33) zmienić napięcie, ale jest ono ustawione na stałe i nie widzę gdzie jest opcja aby to zmienić. Próbowałem w BIOSie włączać i wyłączać różne funkcje ale nie działa. Wie ktoś jak to ruszyć ?

 

+ jeżeli komuś się nudzi to mógłby mi trochę opisać co zmieniać na tej płycie, bo wszędzie inne oznaczenia :P

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam inne pytanie. O ile zwiększać napięcia procesora? Jest jakaś reguła na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toja płyta posiada funkcje "Easy OC Switch". VCore najbezpieczniej podnosić o 0,25V-0,5V. Jeśli komp odpali to przetestowac np. OCCT i obserwowac temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale słyszałem, że lepiej samemu wszystko ustawiać niż przez easy oc switch.

 

A jak dla DRAM Voltage i VTT(chyba ze VTT mam zostawic na auto?)

 

Jeżeli tak, to zmieniać napięcie jedynie tych 2 ?

 

@edit, jeżeli Vcore zwiększam o te 0,25 to taktowanie wtedy zwiększać o ile? Jak mam 2,93 fabrycznie to podwyższać o 0,2 a może 0,4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ustawiłem procesor na 4,0 GHz, CPU V 1,24, DRAM 1,5 oraz vtt 1,24. Na początku było wszystko spoko, więc włączyłem w biosie EIST itp. Po tym testowałem przez godzinę OCCT, nie było żadnego błędu ale po kilku godzinach na pulpicie wywaliło bsod. Co w takim przypadku, podbić napięcia czy muszę wyłączyć znowu w BIOSie to co wcześniej włączyłem? Jednak czytałem, że można je włączyć aby zmniejszyć zużycie prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STOP: 0x0000001e + w nawiasie jeszcze 3 inne, nie wiem czy je też podać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten pierwszy wystarczy.

 

Błąd może być powiązany ze sterownikiem graficznym.

 

Podaj całą specyfikację sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i3-530

MSI H55M-E33

RAM 2x2gb (goodram/kingston)

Radeon 4870

OCZ StealthXStream 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ściągnij jeszcze program HD Tune Pro wersja min 5.0 i zrób zdjęcie całej zakładki heath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ściągam, bo miałem w wersji 2.55. + coś mi wywaliło przeglądarkę teraz, a wcześniej przy wyższym taktowaniu szyny zapomniałem zmniejszyć mnożnika pamięci i wywaliło od razu bsod, tylko że nie zrobiłem zdjęcia błędu.

 

@edit

http://scr.hu/4wzq/nm6es

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk, nówka nie śmigana.

 

W takim razie po twoim poście stwierdzam, że warto będzie zrobić memtest, wbijasz na stronę memtest86 i robisz bootowalną płytkę, albo pendrive i z niego odpalasz komputer, najlepiej aby memtest zrobił ze 2 cykle pamięci, jeżeli błędów nie ma jest ok, jeżeli są to, albo kości niestabilne, albo uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, gdzieś mam te memtesty i goldmemory.

 

Czyli to nie jest wina złego napięcia np DRAM? Mam ustawione teraz na sztywno na 1,5 chociaż Auto było na 1.6. Wcześniej problem nie występował, więc może coś z napięciami? Oczywiście dzisiaj puszczę memtesta, tylko póki co nie mogę wyłączać komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz pamięci, jedne działają na napięciu 1.5v a jedne napięciu 1.65v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sprawdzałem w specyfikacji obie pamięci powinny chodzić na 1,5 V.

Przynajmniej tak jest na stronie producentów (niestety są to dwie różne kości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston KVR13N9S6/2

Ale nie mogę znaleźć na pudełku nazwy, na stronie z tego co patrzyłem w specyfikację to jedynie ta się zgadza : GR1600D364L9/2G

DDR3 2GB, 1600MHz CL9 DIMM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw napięcie oczko wyżej od 1.5, taktowanie 1333 MHz, Opóźnienia 9-9-9-27 i Command Rate 2N

 

Kości nie są dobrze dobrane bo Goodram ma taktowanie domyślnie 1600 Mhz a Kingston 1333 więc szybsze pamięci zwalniają do poziomu wolniejszych, po za tym zrób zdjęcie bios z zakładki napięć.

 

Upewnij się też że jest włączone PLL OverVoltage o ile taka opcja jest i Spread Spectrum koniecznie ma być wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia: http://scr.hu/4wzq/qjg8l - przy +0,115 napięcie wychodzi 1,24-1,25 przy pełnym obiążeniu

Opcje biosu: http://scr.hu/4wzq/i8alp - włączyłem teraz EIST C1E

 

+ opóźnienia to są te pierwsze wiersze? http://scr.hu/4wzq/rpze0

 

Taktowania nie mogę ustawić na 1333MHz, mnożnik pozwala mi jedynie na 1090 czy coś koło tego (x3), a przy x4 jest już za dużo(podkręcanie szyną)

 

Tego "PLL OverVoltage" nie mogłem znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie jak ty takie opóźnienia masz to nie dziwne że system się wiesza, po kolei 9-9-9-27 parametr Comand Rate daj na 2N albo 2 w zależności jak bios to interpretuje, a skoro nie możesz dać więcej jak 1090 to daj tyle.

 

Napięcia ok ale ostatnią pozycję zmień z auto na to 1.05 żeby na sztywno wszystko było i testuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie widzę command rate nigdzie, gdzie to mogę znaleźć?

+te dram ustawić na 1,55?

 

Przy manualnych ustawieniach timingów komputer się nie odpala, a poza tym i tak zbija z 27 na 24. A tego comand rate dalej nie widzę :/

 

@edit + w programie CPU-Z znalazłem coś takiego: http://scr.hu/4wzq/0edeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to w CPU-z nie zwracaj uwagi, skoro nie ma CR to nie ustawiaj, napięcie możesz zostawić na 1.5 skoro i tak zegary są niskie a pamięci powinny ruszyć na 9-9-9-27 jak zbija na 24 to zostaw na 24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nawet jak zbije komputer to i tak nie rusza. A jakbym mógł się zapytać co te timingi dają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są opóźnienia pamięci, masz teraz niższe czyli lepsze, ale są ponad specyfikację pamięci, jeżeli komputer nie rusza przetestuj po kolei na 1 kości, jeżeli odpali to podejrzewam że kingstona będziesz musiał sprzedać i dokupić drugi taki sam GoodRAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie. Jutro po/między zajęciami spróbuje się pobawić kośćmi i wtedy napiszę co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...