Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Avender

Reklamacja R9 280X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam niemały problem z reklamacją Radeona R9 280X od MSI. Zepsuło mi się w niej chłodzenie. Po prostu wiatraczki się nie kręcą.

Jeszcze przed samym zepsuciem czasami w wymagających grach zaczynała szaleć i buczeć po osiągnięciu RPM powyżej 2.5k i musiałem obniżać prędkość chłodzenia w MSI Afterburnerze.

Podczas jednego z takich ataków odłamało się jedno śmigiełko z wiatraka...

Kartę 28 dni temu wysłałem na gwarancje. Wróciła dopiero dzisiaj... Dostałem oświadczenie, że karta jest uszkodzona mechanicznie co oznacza, że nie podlega gwarancji.

Musiałem czekać prawie miesiąc by dowiedzieć się, że moja karta nie podlega gwarancji przez to, że się zepsuła. Dzięki MSI. Chłodzenie nie działa ale oczywiście wszystkiemu winne jest brakujące śmigiełko... Był ktoś może w podobnej sytuacji? Jakieś rady co mam teraz robić? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłacz wentylatory pod sterownik elektroniczny albo zdejmujesz góre i dajesz dwie 12 tki na opsaki i zasilanie do płyty głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest za krótki. Nie da się go podłączyć pod sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, śmigło samo odpadło od zużytego łożyska. A ja mam na imię Mary Poppins. Gdyby nie to że szczerze wątpię w twoje zdolności manualne to sugerowałbym zdemontowanie chłodzenia i montaż 2x120mm slim na opaskach samozaciskowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mary za odpowiedź ;D. Ile taka operacja by kosztowała? Zakładam, że jeszcze przed tym trzeba będzie zdjąć obecne chłodzenie. Mógłbyś jakieś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz tylko plaskik .Leci do kosza i bierzesz 2 dwunasto centymetrowe wentylatory z min 1200 rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrych wiatrach nie będziesz musiał demontować całego chłodzenia - śruby od wentylatorów + ramka wyglądają na łatwo dostępne przy chłodzeniu MSI. Co do polecania to ciężko mi powiedzieć co będzie dla Ciebie ciche ( masz jakieś regulatory w obudowie? ).

Chyba że chce Ci się polować na uszkodzoną GPU ze sprawnymi wentylatorami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym tak naprawdę są te regulatory ale wydaje mi się, że nic takiego nie mam. Chłodzenie najlepiej, żeby było jak najcichsze ale nie podoba mi się pomysł z szukaniem uszkodzonej karty ze sprawnymi wentylatorami. Ile kosztuje takie lepsze chłodzenie, które by pasowało? Niuniek napisał, że dwa zwyczajne wentylatory 120mm wystarczą. Są jakieś diametralne różnice między takimi wentylatorkami czy po prostu jak już brać to te najtańsze? Korzystając z komputera niemal zawsze mam włączoną w tle muzykę albo jakąś grę więc lekkie buczenie wydobywające się z obudowy aż tak bardzo mi nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtansze nie bierz .Tak jak pisałem z duzym przepływem min 1200rpm ale jakie to nie doradze dokładnie ,Tu masz filmik pogladowy .koledze jaks czas temu wysiadło sterowanie went i pracowały na 100% i takie cos zrobił

 

vs

 

Było cicho i chłodno ;)

 

Do tego musza byc aby pracowały w poziomie a te najtansze to masakrycznie pracuja w poziomie oraz słaby przepływ maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niuniek to karta od xfx ??? nie zła szczota wiatraki to chyba smalcem posmarowane oczywiście piszę tutaj o oryginalnym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, śmigło samo odpadło od zużytego łożyska. A ja mam na imię Mary Poppins.

 

Miło poznać... tu Harry Potter...

 

W swojej serwisowej 'karierze' pogubiłem się już dawno zliczając przypadki rozpadających się wentylatorów. Wiele obecnych (i produkowanych wcześniej) wentylatorów niestety miewa tendencje do wypadania z osi. Zabezpieczenia często ograniczają się do plastikowego pierścienia, który pod wpływem zwiększonego tarcia, temperatury czy też zwykłego 'wyślizgania' może po prostu puścić. Zresztą awarie modułów chłodzenia jeszcze na gwarancji też nie należą do rzadkości. Z pewną rezerwą podchodzę do grafik XFX czy Powercolor gdzie wentylatory bywają wyraźnie bardziej zawodne od konkurencji (choć może to subiektywna opinia - może być uzależniona np. od jakiejś wadliwej partii która wypłynęła na rynek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można wymontować ułamanego wiatraka przeczytać od spodu producenta (jak nie ma doczytać na zagranicznych forach jaki będzie pasować) zmierzyć wielkość i zakupić taki sam wiatrak na ebayu? zrobiłęm tak kiedyś z Gigabytem i wiatraki działały jak w nowej karcie + dodatkowo u Ciebie powinna wrócić gwarancja na produkt bo przecież już nie ma uszkodzenia mechanicznego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI mistrzowie, koszt takiego wentylatorka to grosze, jak nie uznali to mogli chociaż zaproponować odpłatnie wymianę tego uszkodzonego . Najłatwiej jednak olać klienta i kazać czekać na nic, wiem że procedury uszk. mechaniczne, ehh tragedia. Mogłeś już skleić superglutem, chińczyk może by nie zauważył, dali by nowe chłodzenie i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze: czy to odpowiedział serwis MSI...czy pośrednicy po drodze. Jeśli faktycznie serwis...mam powód do omijania firmy bo tego typu odmowa naprawy to żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne nowe chłodzenie na ebayu wraz z wysyłka kosztuje 250zł. Za taka cenę mam normalne chłodzenie innego producenta z normalna gwarancja a w dodatku nie jestem pewny czy gwarancja by mi wróciła. Przeciez maja zdjęcia urwanego śmigielka. Teraz żałuje, że nie pomyślałem o tym super glue przed wysłaniem. Zastanawiam się czy jest sens kupować podrobki z chin. Mam zamiar kupić dzisiaj randomowy Cooler 120mm bo jeden juz mam i zamontować je na GPU jako rozwiązanie tymczasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sklepie kupiłeś kartę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w Icod.pl Tyle tylko że sklep juz nie istnieje. Mam ich numer i maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy się tak śmiejecie z tej urwanej łopatki a u mnie w moim 280X od MSI powyżej 70% RPM wiatraki chałasują jak w łożysku kulkowym bez kulek. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w Icod.pl Tyle tylko że sklep juz nie istnieje. Mam ich numer i maila.

Czyli sam wysłałeś do MSI ? Strona sklepu niby jest.

 

Wy się tak śmiejecie z tej urwanej łopatki a u mnie w moim 280X od MSI powyżej 70% RPM wiatraki chałasują jak w łożysku kulkowym bez kulek. :E

 

Zdejmi wentylator, przedmuchaj i jeśli mają z tyłu taką naklejkę to ją można odkleić tak do połowy i tam wlać jakieś mazidło smarujące, najtańsza jest oliwa do maszyny szczerbaty.gif, tak uciszyłem moje pro wentyle za dyche na chłodnicy :) Lepszy by był jakiś smar ale oliwa załatwiła sprawę na jakiś czas i była na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja byla przeprowadzana przez sklep. Dodalem do mojej listy zakupów jakiś płyn pokroju tego który jest w tym poradniku http://m.imgur.com/a/7dwYs. Majsterkowanie zaczne jak wrócę do domu czyli cos kolo 17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to zrób, dobry poradnik, nawet pipetkę sobie kupił szczerbaty.gif. Co do płynu, byleby nie olej z kuchni czy WD40 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wskazać dobry regulator na allegro? Z tego co rozumiem to bez tego wentylatory będą leciały przez cały czas na full speedzie a tego się jednak trochę boję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...