Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Problem z AMD FX-6100? Nie startuje po zmianie chlodzenia. Prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Płytę: ASUS M5A78L-M LX V2

Grafikę: Club3D Radeon R7 260X 2GB

Procek: AMD FX-6100

Zasilacz: Corsair VS450

 

Witajcie. Wymienilem dzis swoje chłodzenie z aab p4 na fere oraz zasilke chiefteca na corsaira i mam duzy problem. Komputer sie nie uruchamia, brak jakiegokolwiek pikniecia, ale wenty chodza. Probowalem odlaczac wszystkie komponentny i nad brak sygnalu.speaker na pewno jest dobry. Obawiam sie usterki procesora, ktory ma ok 3 miesiace. Dodam że po założeniu aab p4 miałem taki sam problem, w końcu samo siw naprawilo. Karta graficzna dziwnie stuka a wentylator w niej kreci sie i zatrzymuje i tak na zmiane. Probowalem inna karte graficzna i to samo. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj resetu biosu. Sprawdz na starej zasiłce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zresetowałem - nic. Dysk startuje, 4 pinówka też działa. Poprzednio jak miałem taki problem to pomogło włożenie starego procesora, a następnie nowego. Niestety obecnie nie posiadam starej zasiłki i starego procesora, bedę musiał sobie skombinować. Czy jest możliwość usterki płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przekładanie procesora pomagało to wyciągnij i włóż(za każdym razem zapinając go w gnieździe) obecny procesor, być może gdzieś jest jakiś nie styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Próbowałem. Dodam, iż po odpięciu zasilanai procesora wentylator na grafice się kręci jednostajnie, natomiast po podłączeniu grafika dziwnie pika i wentyaltor ma przycinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd w ogóle pomysł że to procesor? Bo procesory to sie naprawde rzadko psują.

Ja bym na płyte główną postawił w takim przypadku.

 

Spróbuj pamięci poprzekładać w różnej kolejności, czasem to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciagales procesora przypadkiem przy zmianie chlodzenia? U mnie byl identyczny objaw,okazalo sie ze mialem zagiete dwa piny przez nie odpowiednie wkladanie procka w gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie, sprawdzilem procesor pod innym komputerem z tym samym socketem i nie dziala. 3 miesieczny procesor, no ja pitole. On w sumie od początku miał dziwne jazdy. Czy jest możliwe że go uszkodzilem wycierajac paste? Sa na nim drobne przetarcia i nic poza tym. Bolce sa proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jednak problem jest innego typu. Procesor w pod inną płytą główną działa, natomiast inny procesor działa u mnie. Płyta główna jest zgodna z tym procesorem. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizowałeś bios??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bios akutalny. Komp po wymianie procka pracował przez 3 miesiace bez problemu. Dopiero teraz po 3 dniacb nie użytku już nie wstał. Aktualnie już płyta nie działa pod żadnym procesorem wiec jest do wymiany. Boje sie tylko ze to procesor mi ja uszkodzil i nadal będzie z nim problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta po prostu niewytrzymała bo to płyta do athlona nie FX. kup lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No cóż, dziwne to bo była kompatybilna. Jako, iż nie mam funduszy zamówiłem MSI 970a g43.będzie to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że płyta jest kompatybilna nie oznacza że jest dobra do danego proca. Twoja stara płyta ma bardzo słabą sekcje zasilania 3+1.

 

MSI będzie odpowiednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...