Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

minejtor1

[Zamknięty]Jak podłączyć dodatkowe wentylatory ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam obudowę Fractal Define R4 i dokupiłem do niej 3 wentylatory Noctua i chciałbym je podłączyć żeby działały.. Z jednym z nich nie mam problemu bo podpinam do ostatniego miejsca wolnego na płycie i działa. Pozostałe 2 które zamontowałem u góry obudowy nie chcą działać mimo że dokupiłem takie coś http://www.komputronik.pl/product/87202/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/AAB_Cooling_AAB_C12.html?gclid=CN_9zs3gjMQCFSv4cgodV5YATw&gclsrc=aw.ds. W sklepie doradca powiedział mi że podpinam to do zasilacza a wentylatory do tych 2 z czterech do wyboru miejsc i powinno działać. Niestety tak się nie dzieje :( Proszę o informację co robię źle ? Być może to nie taki rozgałęźnik zakupiłem ? Dodam tylko że jak podepnę pod płytę te wentylatory to normalnie działają .. Proszę o pomoc z góry dziękuje

 

Ps. Doczytałem ze mój zasilacz nie posiada złącz molex. To może w tym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile masz w sumie tych wentylatorów, że nie masz gdzie je podłączyć? Do płyty głównej możesz podłączyć chyba 3 wentylatory i 3 do regulatora obrotów obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącznie mam 6 wentylatorów wliczając ten na coolerze CPU. Nie wiem jak też podłączyć ten regulator bo niby tam wpinam wentylatory ale nie startują. Masz może pomysł jak podłączyć ten kontroler i do czego w sumie bo kabelki wystają ale to trzeba gdzieś do płyty podpiąć żeby kontroler działał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z niego nie korzystam, ale wydaje mi się, że były tam trzy kabelki do podpięcia wentylatorów plus jeden do podłączenia zasilania z zasilacza, prawdopodobnie z wtyczka molex.

Tak jak myślałem.

innercablesfan.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki mam , pytanie tylko jak podłączyć to do zasilacza? Mam modularny i mam dwa wolne miejsca na wpiecie kabla do zasilacza to obojętnie w które miejsce mam wpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Doczytałem ze mój zasilacz nie posiada złącz molex. To może w tym tkwi problem?

 

To w takim razie do czego podłączałeś ten rozgałęźnik na wentylatory? ;)

Musisz mieć kabel z molexami z takimi wtyczkami, który podłączasz do zasilacza. Pewnie gdzieś go masz (powinien być w komplecie z zasilaczem), a że nie był ci dotychczas potrzebny to go nie podłączałeś do zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...