Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Flasheq

Laptop do gier, pracy (3500+-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie - poszukuję laptopa (3200-3700 zł, zdecydowanie bez Windowsa), który służyłby mi w dużej części do grania, ale był też wygodnym i szybkim narzędziem przy podstawowym programowaniu, projektowaniu w CADzie. Gry jakie planuję eksploatować na nowym lapku to głównie Wiedźmin 3, FIFA 15, Risen 3, LOL. Chciałbym być w stanie korzystać z tego komputera parę dobrych lat i grać w tym czasie w nowo powstające tytuły.

Mam niestety wątpliwości co do wielkości ekranu. Aktualnie używam 15.6', ale nie miałem możliwości sprawdzenia go w bardziej wymagających grach, bądź narzędziach. Czy 17' nie byłby lepszy? Nie planuję dużo z nim podróżować, choć czasem by się to zapewne zdarzało. Ciężko mi ocenić, czy mniejszy laptop nie będzie odbierać przyjemności z gry, bądź nawet utrudniać jej ze względu na np. gorszą rozdzielczość, ani nie wiem jakie ma to odniesienie do używania podstawowych narzędzi inżynierskich. Byłbym wdzięczny za jakieś rady w tym temacie.

Przeglądałem różne testy, opinie, ale dalej nie jestem pewny, co kupić. Ciekawy wydaje się artykuł: http://pclab.pl/art56212.html

Zgodnie z nim skłaniałbym się do wybrania pomiędzy:

GE60 2OE-202XPL (Core i5-4200M, GeForce GTX 765M, 15,6', full HD)

GE70 2OE-091XPL (full HD, jaka reszta?)

Acer V3-772G (Core i5-4200M, GTX 760M, 17', full HD, niepotrzebny Windows 8)

ewentualnie: Lenovo y510p (Intel Core i7-4700MQ, GeForce GT 755M, 15,6', 1366x768)

 

Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek rady,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te laptopy są już stare. W tej cenie Acer VN7-591G z i5m + GTX860. Laptop nie ma problemów z temperaturami i throttlingiem przez co w grach utrzymuje wysokie taktowanie, do tego najwydajniejsza karta graficzna w lapkach aż do 5 tyś. Posiada podświetlaną klawiaturę, dobrej jakości matową matrycę FullHD (IPS) oraz miejsce do zamontowania wewnątrz dodatkowego dysku SSD

 

Tak wypada ten sprzęt na tle innych konfiguracji z i7, które łapią throttling i obniżają taktowanie

http://pclab.pl/art60549-5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lenovo y70-70 z i5 i GTX860m. 17 calowy tak jak chciałes. Matryca FULL HD IPS dobrej jakości. Podswietlana klawiatura, dobre wykonanie (przy tym ładny design), głośniki JBL + system dolby, funkcje ekranu dotykowego, wysoka kultura pracy, długie czasy pracy na akumulatorze. Równiez nie masz tutaj żadnych problemów. z przegrzewaniem (throttlingiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer VN7-591G będzie lepszy od Y50-70, dużo lepsza matryca i slot M.2 na dysk SSD do montażu, w Lenovo może być zamontowany tylko jeden dysk HDD lub SSD

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-V15-Nitro-VN7-591G.128982.0.html

 

Tu znajdziesz kody rabatowe do X-KOM-u

 

Czy tam jednak te 17` nie robi znaczącej różnicy? Czy 15.6' nie marnuje się trochę przy full HD?

A masz jakąkolwiek wadę wzroku?

 

Z 17"

17,3" :: MSI :: GE70 Apache Pro i5-4210H/8GB/1000/DVD-RW GTX860M (GE70 2PE-453XPL)

- 2 wolne sloty mSATA dla SSD

- Wbudowane cztery głośniki

- Podświetlana klawiatura

- Aluminiowa obudowa

 

Z minusów nieco wyższe temperatury pod pełnym obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź, rzeczywiście dawno się tym nie interesowałem i trochę zawaliłem przy szukaniu. Acer bardzo ciekawy, skłaniałbym się w jego stronę. Lenovo kuszące, ale szkoda byłoby mi dopłacać za Windowsa i ekran dotykowy, z których nie zamierzam korzystać. Jeśli to możliwe, to prosiłbym o inną alternatywę dla 17'.

Ps. Ktoś mógłby wyrazić opinię, jak wygląda gra w np. bardziej zaawansowane rpgi? Czy tam jednak te 17` nie robi znaczącej różnicy? Czy 15.6' nie marnuje się trochę przy full HD? Niestety nie mam doświadczenia i nie wiem, jak to wygląda w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MSI GE70 z i5 i GTX860m17 calowy FULL HD PLS dobrej jakości. Laptop posiada aluminiowa obudowe, podswietlana klawiature steelseries, miejsce na dysk SSD msata (czyli możliwosc zamontowania dwóch dysków jednoczesnie w laptopa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ciekawe propozycje. Planuję kupić to MSI G70 - matryca 17.3´ będzie dla mnie bardziej odpowiednia. Jeśli to możliwe to prosiłbym o jeszcze jeden laptop z takim ekranem, lekko tańszy, bym mógł z czystym sumieniem zdecydować, czy warto dopłacić do MSI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzej Ci podałem Lenovo y70-70 raczej nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz jak te 2 modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może jak wygląda przegrzewanie w tym MSI? Zależy mi na długim życiu kupionego laptopa, a testy jakie widziałem przy innych konfiguracjach nie wyglądały za ciekawie. Czy podkładka, smarowanie rozwiązałyby częściowo problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety MSI GE ma wysokie temperatury i throttling. Ratunkiem jest wymiana pasty termo. Acer ma niższe temperatury i brakt throttlingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło parę dni, ale zakupu jeszcze niestety nie dokonałem. 17stka wydaje się jednak zbyt mało mobilna jak na moje potrzeby i będę zmuszony do 15.6'. Tylko czy na pewno ten Acer jest najlepszą opcją? Nie jestem pewny czy nie lepsza byłaby rozdzielczość HD+, która zapewne byłaby tańsza? Niestety nie widziałem jakichś ciekawszych modeli w tej wersji. Byłbym wdzięczny za jakieś rady, alternatywy.

Ps. Czy można się w niedługim czasie (do 2-3 tygodni) spodziewać jakichś sensownych obniżek cen lapków w tych konfiguracjach? Jakieś wyjście nowego modelu karty, procka, bądź standardowe świąteczne promocje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lapka z matrycą HD+ i równie wydajną kartą graficzną. Jedynie Acer Vn7-591G z i5 + GTX860 oraz matrycą o rozdzielczości 1366x768px. Mniej ostry obraz względem matrycy FHD ale też i prawie 2x wyższa wydajność w natywnej rozdzielczości. Reszta specyfikacji taka sama. Acer nitro nie ma problemów z temperaturami i throttlingiem jak inne modele z tą konfiguracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet i się zastanawiałem nad tą opcją, do tego za dodatkowe 150 zł jest konfiguracja z ssd. Niestety brak matowego ekranu może być dość uciążliwy z tym wypadku. Przy tym zwykłe HD nie utrudnia pracy w cadzie, rozgrywki w grach typu LOL? Ciężko mi ocenić jak to wszystko wygląda na tak małym ekranie :/, możliwe że i tak dokupię jakiś monitor 20-23'

Ps. Czy chociażby taki model nie jest również ciekawą opcją?

http://www.x-kom.pl/p/215844-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i7-4710hq-4gb-1000gb-gtx860m-fhd.html?partnerid=100327593&sm12=NjA=&ts=1426258211&token=b70cd46d8f03356bd8af4bf6f2b799b3

Zapewne łapie mocno temperatury, a obudowa pozostawia wiele do życzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto rzucić okiem na MSI ge70 z i5h + gtx860

 

LAptop ma niezłej jakości matrycę i złącze msata pod dyski SSD.

Klawiatura steelseries z segmentowym podświetleniem ( regulowanym)

Plasuje się wyposarzeniowo i cenowo między acerem nitro a LEnovo y70

Obudowa nieźle wykonana. NAstapiła znaczna poprawa względem starej serii ge60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem wyzej Lenovo y70-70...

 

Z mniejszych calowych masz Lenovo y50-70 x i7 i GTX860m. Matryca FULL HD. POdswietlana klawiatura, dobre wykonanie (slim), głośniki JBL + system dolby dobrze graja. Temperatury sa troche wysokie lecz mozesz zakupic podkładkę chłodząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego bierze się niższa cena lenovo? Czy opinie o gorszej obudowie, trwałości, serwisie są prawdziwe?

Wiesz może, czy taka podkładka średniej jakości załatwi sprawę, nie będzie przy niej mowy o throttlingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo zazwyczaj ma taka politykę cenową. Zdecydowanie najwydajnieszy sprzet w dobrej cenie.

 

Dobra podkładka chłodząca powinna tutaj załatwić sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem oba i muszę przyznać, że wykonanie obudowy jak i jakość matrycy w Acerze robi wrażenie. Do tego dochodzi zapewne lepszy serwis, dłuższe życie lapka, brak potrzeby podkładki chłodzącej, 300g mniej wagi. Wydaje się bardziej kuszący, choć trochę szkoda tego i7 i 4gb pamięci karty (ceny dla Acera i5-4210h z gtx 860m porównywalne do tego Lenovo z podkładką). Jak waszym zdaniem? Czy 4 rdzenie będą specjalnie przydatne przy częstym przeglądaniu neta, graniu w lola, programowaniu, a rzadszym używaniu Cada, graniu w Wiedźmina 3, fifę 15, Risena 3, a w przyszłości w nowsze tytuły? I jak ma się do tego powiększona pamięć karty? Dzięki wielkie za odpowiedzi, myślę, że jestem bardzo bliski zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 rdzenie do Wieska 3 do medium może i styknie aczkolwiek może karta się dusić. Jak już tak przyszłościowo patrzysz to i7 lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta? GTX860m o wydajności desktopowego GTX750? Widziałeś kogoś aby do tak słabej karty koniecznie pakował i7?

 

W obecnych grach istotniejsze jest GPU jak procesor, gdzie swoją drogą i5 z wysokim zegarem jest bardzo dobrym prockiem do gier.

http://pclab.pl/art60549-5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...