Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adam0881

Jak się pozbyć atrybutu "tylko do odczytu" katalogu w W7

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jest możliwość usunięcia atrybutu "tylko do odczytu" jednego z katalogów w Program Files w Windows 7 ?. Pomimo usunięcia indeksowania i wyłączenia usługi Windows Search nic to nie zmienilo. Jest na to jakiś sprawdzony sposób ?

 

pozdrawiam i z góry dziekuje Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny prawoklik na folderze -> właściwości -> odznaczenie "tylko do odczytu" nie załatwia sprawy?

 

Indeksowanie i search nie mają z tym atrybutem nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny prawoklik na folderze -> właściwości -> odznaczenie "tylko do odczytu" niestety nie zalatwia sprawy. Po ponownym sprawdzeniu właściwości dalej widnieje jak "tylko do odczytu",

 

sugerowałem się takimi rozwiązaniami z innego forum,

 

" Wyłącz indeksowanie plików na dyskach. Zatrzymać i Wyłączyć usługę Windows Search w Usługach (services.msc)

 

We właściwościach dysków, "odhaczyć" tylko do odczytu i poczekać na konwersję wszystkich plików "

 

niestety takie coś też nie pomogło,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj z cmd - uruchom wiersz polecenia z menu start - wszystkie prog... - akcesoria z prawego kliku w trybie administratora, i wpisz polecenie

 

attrib -r ścieżka do folderu

 

ścieżkę weź w cudzysłów

 

problem chyba? polega na tym, że ten katalog nie tworzył użytkownik (tzn program files), tylko system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz zrobić, że tego potrzebujesz ? Może lepiej przejąć prawa do folderu i nadać sobie pełną kontrolę w zakładce zabezpieczenia, wtedy możesz nawet usunąć taki folder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny prawoklik na folderze -> właściwości -> odznaczenie "tylko do odczytu" niestety nie zalatwia sprawy. Po ponownym sprawdzeniu właściwości dalej widnieje jak "tylko do odczytu",

 

sugerowałem się takimi rozwiązaniami z innego forum,

 

" Wyłącz indeksowanie plików na dyskach. Zatrzymać i Wyłączyć usługę Windows Search w Usługach (services.msc)

 

We właściwościach dysków, "odhaczyć" tylko do odczytu i poczekać na konwersję wszystkich plików "

 

niestety takie coś też nie pomogło,

Było już nie raz, jeśli to kwadracik to jest to normalne i od zawsze było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbycie sie atrybutu służy do tego aby zadziałala witaminka ;) Wiadomo o co chodzi. A katalog sam założyłem w programie który chce potraktować witaminą. Jestem jedynym uzytkownikiem tego komputeraz więc mam pełną kontrolę nad zakladaniem i usuwaniem katalogów. Czy walke z wiatrakami lepiej sobie odpuścic i może zainstalować program na innym dysku ? niestety mam tylko C więc wiązałoby sie to z dyskiem zewnętrzym np na pendrive ? Wtedy nie mialbym problemów z usunięciem atrybutu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecenie attrib w administracyjnym cmd też nic nie daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma dać? Kwadracik jest NORMALNY w przypadku folderów, bo folderom nie można nadawać atrybutu "Tylko do odczytu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod CMD w trybie administratora tez nie da sie usunąc atrybutu. Jedyny pomysl to instalacja programu na innym dysku. Wypróbuje to w najbliższym czasie.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Troche czasu uplynelo już ale wracając do tematu stwierdzam że nie da sie usunąć atrybutu z katalogu, z plików owszem ale z katalogu niestety ani pod XP ani pod W7 takiego sposobu nie znalazlem,

 

pozdrawiam i uważam temat za zamkniety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...