Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

6pounder

Klawiatura do długiego i częstego pisania

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Jestem w potrzebie - koniecznie muszę kupić klawiaturę dobrej jakości do pisania długich tekstów w miarę często. Zależy mi na wygodzie i wykonaniu, a jeśli będzie cieszyć oko to bardzo dobrze. Proponowano mi razera jako pancerną klawiaturę nie do zabicia. Pytanie tylko, czy na takich wynalazkach da się pisać dłuższe teksty bez ogromnego zmęczenia dłoni i palców? Gram czasami, ale głównie zależy mi na pisaniu i edycji różnego rodzaju tekstu (programowanie również wchodzi w grę). Palce mam dostatecznie silne do mechanicznych i to ich bym oczekiwał, jeśli to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Do pisania najlepsze będą prszełączniki Cherry MX Blue/Green.

 

Dobre i wygodne klawki jakie mogę Ci zaproponować to:

1) Gamdias Hermes Ultimate

2) QPAD MK-80

3) Corsair K70

 

Nr. 3 Jest moim osobistym faworytem.

Możesz też poszukać Corsair K70 RGB Cherry MX Blue ewentualnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak Code :D

Jakim budżetem dysponujemy w tym wypadku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CODE jest świetny na MX Green :D

Jakby mu dodali podpórkę na nadgarstki i ogumowali nóżki podwyższające to byłby idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że cena 150 dolarów to standard dla mechanicznych. Szkoda, spodziewałem się czegoś taniej :) Code i Gamdias Hermes mają świetny design, tylko cena mnie troszkę powaliła. Dzieki za porady, będę się zan nimi rozglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak, Mówimy tutaj o naprawdę wysokiej półce klawiatur mechanicznych. Fakt jest taki że w przypadku Code nie jest on dostępny w Polsce póki co.

Natomiast możesz jeszcze przyjrzeć się klawiaturą Ducky, lecz ich dostępność jest również na Nie. Generalnie są ale z niemieckim układem klawiszy, a to w na tym pułapie finansowym mija się z celem. Jeżeli zależy Tobie na bardzo dobrej klawiaturze do pisania, jak i do grania to tutaj zdecydowanie liczy się marka DASKEYBOARD. W zasadzie nie wiem czy jest coś lepszego od nich.

Zobacz sobie model DasKeynoard Profesional 4. Perfekcyjna. Lecz niestety nie tania.W tym wypadku już jest dostępna w Polsce.

Wyżej wymienione klawiatury maja przeznaczenie bardziej gamingowe natomiast Das kładzie nacisk na wygodnej pracy, oraz granie w wszelakie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ponawiam pytanie, ponieważ zwrot ze skarbówki przyszedł niespodziewanie duży :D A więc tak:

 

1. Najładniejsza opcja:

http://allegro.pl/klawiatura-mechaniczna-roccat-ryos-mk-gamingowa-i5187899437.html

Czy warto?

 

2. Druga najładniejsza opcja:

http://allegro.pl/klawiatura-mechaniczna-razer-blackwidow-2014-nowa-i5194328171.html

 

Czym się różni Roccat Ryos MK od Roccat Isku? Te marketingowe opisy są tak żałosne, że każdy obiecuje nieśmiertelny sprzęt pozwalający wygrać każdą bitwę w każdej grze każdemu graczowi i zapewne do pisania obietnice byłyby takie same :) Którą wziąć? Może jeszcze jakieś inne? Zaznaczam, że nie chciałbym wydać powyżej 450zł, a najlepiej w ogóle ok. 300. Jedynie coś tak pięknego jak Roccat podbija tą kwotę.

 

PS: Proszę nie podawać opcji z ogromnymi podkładkami pod dłonie, jak np. Gamdias Hermes, ponieważ mam często klawiaturę na kolanach i podkładka mnie denerwuje :) Dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roccat ma lepsze przełączniki (niestety black i przy długim pisaniu odpadną Ci palce) i brak podświetlenia. Razer ma gorsze przełączniki.

Generalnie Razer jest taki sobie a Ryos z Blackami nie będzie się raczej nadawał do opisanych przez Ciebie zastosowań.

 

Różnica między Ryos a Isku jest taka że jedna to mechanik a druga nie.

 

W twoim budżecie wybrałbym coś z tych: klik klik klik

(Demontowalne podkładki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to w Twoim przypadku wydaje mi się że CM albo QPAD załatwi temat. Skoro Twój budżet jest ograniczony i chciałbyś zamknąć się w 300zł to tutaj te dwie propozycję są jak najbardziej na miejscu. Potrzebujesz MX Blue albo MX Brown. Black czy Red nie wchodzą w grę. CM to bardzo dobra propozycja świetnie wykonana jak na ten poziom więc wydaje mi się odpowiednia.

Co do Hermesa to w tym wypadku podkładka jest raz: magnetyczna a dwa jest opcjonalna. Bo sama klawiatura już posiada wystarczająco dużo miejsca na oparcie dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Roccat Ryos MK i nie wiem skąd wzięła się opinia że na Cherry MX Black pisze się źle, czy że ręce bolą, klawiaturę mam już dobre dwa tygodnie i pisze się na niej dość wygodnie. Wcześniej miałem Qpada MK-50 na Cherry MX Red, gdyby nie fakt że klawiatura się zalała i uległa uszkodzeniu to pewnie dalej bym używał, ale muszę stwierdzić że pisanie na niej było takie sobie, najbardziej denerwował mnie fakt iż nawet najdrobniejsze muśnięcie klawisza powodowało jego zarejestrowanie. Jak dla mnie Blacki sprawują się nieźle, cięższe do naciśnięcia ale przez co mniej błędów i pomyłek się robi, ostatni tydzień spędziłem na przepisywaniu i korekcie statutu firmy w której pracuję, jakieś 230~250 stron, i nie odczuwam najmniejszego dyskomfortu ze względu na switche. Generalnie mogę powiedzieć że Ryos to dość solidnie zrobiona klawiatura, do tego jeśli ktoś lubi pograć w gry mmo to Easy-Shift[+] jest naprawdę fajną funkcją (posiadam myszkę roccata więc dla mnie jest jeszcze więcej możliwości).

 

 

Generalnie jeśli chodzi o wybór switchy to jeśli jest możliwość to radził bym przetestować, chodzi nawet o zwykłe głupie kliknięcie paru klawiszy w sklepie, już wtedy mniej więcej można wyczuć czy nam to odpowiada czy nie, jeden do pisania uznaje tylko MX Blue, inna osoba uważa iż MX Brown, a jeszcze inna że MX Black. każdy ma własne preferencje więc jeśli zamierzasz naprawdę dużo pisać i masz możliwość to lepiej przetestować niż potem odsyłać, wymieniać etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zastanawiam sie nad tym Roccatem, bo zadna inna tak bardzo mi sie nie podoba a nie wiem czy podswietlenie jest mi potrzebne... najgorsze jest to, ze nie mam gdzie jej sprawdzic. Z kolei z wyzej podanych wszystkie sa w porzadku, ale w najladniejszej odstrasza gimbazjalny napis "we love gaming" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wtrącę do tematu i powiem, że według mnie na mechanikach pisze się beznadziejnie. Wielkie wysokie klawisze i skok. No i ta głośność, jeśli z kimś mieszkasz to nie licz na to że w nocy cokolwiek popiszesz. Kolega ma to wiem jak to wygląda :D

 

Krótko i zwięźle: proponuje Logitech'a K740

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam hałas klawiszy mechanicznych można skorygować specjalnymi oringami które dostaniesz bez problemów na allegro, jeżeli to będzie konieczne. Co do samej klawiatury wydaje mi się że CM spełni Twoje wymagania. A jeżeli chcesz trochę więcej wydać możesz przyjrzeć się CM Triggez Z albo Logitech G710+ którego z resztą sam używam i mogę śmiało polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slowo sie rzeklo, roccat ryos glow kupiony :) powystawowy z gwarancja z allegro za 430zl, a wiec ok. 200zl taniej. Sprawdze go, najwyzej oddam. Co do glosnosci to nie ma problemu, tak samo jak wielkie klawisze - po to ja kuouje (poza genialnym wygladem). Palce sie rzyzwyczaja, a oko bedzie cieszyc i nie popsuje sie jak marketowe membranowce. Dzieki wielkie za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...