Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamil2239

LG 24GM77-B czy EIZO FORIS FG2421 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem się spytać czy opłaca się kupować monitor EIZO FORIS FG2421 czy może lepiej zostać przy LG 24GM77-B oczywiście chodzi mi o monitory w tej cenie do EIZO może byłbym w stanie dołożyć,ale droższe raczej odpadają czyli na start rezygnuje z G-SYNC. EIZO z tego względu ze to monitor na matrycy VA 120hz co się równa z dobra jakością obraz i dość wysokim kontrastem,ale słyszałem ze ma sporo wad i sama ta matryca nie nadaje się tak bardzo do grania. Co do LG wybrałem z kilku monitorów w tej cenie ponieważ ze wszystkich oferuje najlepsze kolory na matrycy TN LED 144hz na podstawie opinii użytkowników i recenzji, jak wiemy jest to TN wiec kolory i tak nie są za dobre,ale tez nie są tak niskiej jakości jak to zaoferował BenQ XL2411Z, sam miałem okazje go protestować i w porównaniu do mojego monitora Samsung SyncMaster 2233 z kolorami wyszedł tragiczne,ale 144hz zrobiło mega wrażenie a ludzie piszą ze ten LG ma dużo lepsze kolory od tego BenQ. W większości gram w CSGO,ale tez w inne gry mp czy sp mój monitorek spisywał się dobrze nawet jeżeli to TN z kolorami nie było tak tragicznie,ale ostatnimi czasy coś się chyba spieprzyło z matryca i lekko pogorszył się obraz oraz zaczął smużyć. Monitora używam tez do oglądania anime,filmow,seriali,yt,streamow itd itp, wiec nie chce tak za bardzo rezygnować z kolorów bo po BenQ trochę się przeraziłem,ale tez chce mieć te 120/144hz dobrej jakości bo po zobaczeniu jaka jest różnica pomiędzy 60 a 120/144hz to 60hz dla mnie to dno. Jeżeli ten EIZO jest taki zły jak mówią to zostanę przy LG i zrezygnuje z lepszych kolorów i kontrastu chociaż i tak jak ludzie nie narzekają i mówią ze ma nawet dobre kolory jak na TN LED to nie powinno być złe,ale chciałbym żeby ktoś się sensownie wypowiedział i mi pomógł. Z góry dzięki i pozdrawiam ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kumpel poradził kupić 2 monitory... Zresztą na jednym się bardzo słabo pracuje, chyba, że tylko grasz :hmm: Z drugiej strony nie wygląda najlepiej mieć obok siebie dwa monitory jeden np. IPS, drugi TN, bo wali po oczach różnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh niestety na 2 monitory nie mam gdyby kasa nie grała roli wziąłbym pewnie tego nowego Acera IPS z 144hz i g-sync, ale nie mam :) Dzisiaj zamówię tego LG sam protestuje i zobaczę ludzie nie narzekają na kolory na matrycy TN LED a recenzenci nawet chwala a na pewno jest lepszy od innych monitorów gamingowych w tej cenie pod względem jakości.

 

EDIT. Widzę że mało osób posiada chyba tego LG paru się spytałem z tego forum i go polecają a kolory nie są złe jak na TN LED dzisiaj go zamówię i sam zobaczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...