Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Daniel1012

Karta Graficzna pod Xeona E5450

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem się poradzić czy wogóle jest w tym jakiś sens wymienić Radeona HD6850 na HD7850 przy obecnej konfiguracji czy wogóle coś odczuję czy procesor nie pozwoli na więcej FPS. Jaką wy byście poradzili najlepszą grafikę pod ten sprzęt, żeby jej procesor nie ograniczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem się poradzić czy wogóle jest w tym jakiś sens wymienić Radeona HD6850 na HD7850 przy obecnej konfiguracji czy wogóle coś odczuję czy procesor nie pozwoli na więcej FPS. Jaką wy byście poradzili najlepszą grafikę pod ten sprzęt, żeby jej procesor nie ograniczał.

 

Wymień na gtx750Ti/gtx660. Na tym uzyskasz największą wydajność na E5450 ale i tak trzeba go wykręcić do 3,6GHz+. AMD nie nadaje się na takie procesory bo ma za duży narzut sterownika. Do HD6850 to pewnie jest OK ale HD7850 już by procesor ograniczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor chodzi cały czas powyżej 3.6 Ghz. Chce wymienić grafike pod Assassin's Creeda Unity jak dotąd wszystkie nowe gry chodziły dobrze ale ta pokonała mój sprzęt Na minimalnych ustawieniach w 1600x900 działa w 18-25 FPS i czasami gra lubi się przycinać, Xeon powinien jeszcze dać rade po testach widać że nawet Radeon HD7870 ma z nią problemy chyba faktycznie lepiej radzi sobie Geforce.

 

Geforce 750Ti chyba bierze mniej prądu od HD7850 ?

 

A co myślicie o R9 270 Można go kupić taniej od Geforce 750 Ti a jest chyba bardziej wydajny.

Używany R9 270 można kupić od 480 zł używany 750 Ti wychodzi drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 270 jest dużo wydajnieja od 750ti ale będzie się marnowała przy twoim cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko oto chodzi że tego Radeona moge kupić za 480-500 zł używanego a 750Ti bardzo nie ma na sprzedaż używek jak są to od 530 zł a nowa to wydatek conajmniej 600 zł

Tylko tak sie zastanawiam czy mój zasilacz pentagram 460 Wat podoła temu radeonowi.

A w niedalekiej przyszłości planuje też wymiane platformy na LGA1150 to może kupić już troche lepszą karte. Jak kupie lepszą karte niż pozwala na to procesor to chyba niczemu to nie grozi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeśli będziesz zmieniał platformę ale zasilacz to ciche bum bum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego Radeona jak sprawny, będzie najwyżej działał na niższych obrotach (ciszej). I wymień zasilacz na dobre 500w np. http://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/ . Jak kiedyś zmienisz płytę+proc+RAM to GPU w miarę nadąży i nie będziesz musiał odsprzedawać po kilku miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak Używaną 750 Ti od MSI Gaming OC za 530 zł Troche sie bałem że zasilacz może nie wyrobić a narazie nie planowałem większych wydatków. Dzięki za pomoc w wyborze teraz tego sprzętu tak dużo że głowa boli nie wiadomo co wybrać ;)

Napewno lepiej sie spisze niż obecna a do tego może zaoszczędze na prądzie to jednak z 80 wat mniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak Używaną 750 Ti od MSI Gaming OC za 530 zł Troche sie bałem że zasilacz może nie wyrobić a narazie nie planowałem większych wydatków. Dzięki za pomoc w wyborze teraz tego sprzętu tak dużo że głowa boli nie wiadomo co wybrać ;)

Napewno lepiej sie spisze niż obecna a do tego może zaoszczędze na prądzie to jednak z 80 wat mniej :P

 

JA mam włąśnie taką do XeonaE5450 na 3,6 i dobrze dobrana para.

 

Edit: Tylo pamiętaj karte podkręcić bo ta karta spokojnie da rade zrobić +10% wydajności w grach (czyli zegar w boost w okolice 1320-1400MHz)

 

@down: Kibis radeon 270 jest dużo wydajniejszy ale nie z tym Xeonem, nudziłby się i działał w sumie sporo gorzej jak ten gtx. W sumie dobrze zrobił. Przy wymianie sprzętu opchnie tego gtx-a z mała stratą i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prądzie zaoszczędzisz kilka złotych na rok. Ale już pozamiatane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibis- To był taki "Dżołk" xD nie chciałem wydawać kasy na zasilacz nie potrzebnie.

Karte oczywiście że podkręce dobrze wykręcone egzemplarze dorównują nawet HD7870 i R270 z niewielką stratą więc nie będzie źle i bd spał spokojnie że mi zasilacz nie zagore ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta juz domnie dotarla zainstalowałem i jestem zadowolony Assasson's Creed UNITY na hd6850 na minimalnych detalach i w rozdzielczosci 1680x900 mialem od 15 do gora 25 klatek a teraz w 1980x1080 na wysokich ma minimum 25-40 fps na bardzo wysokich jest tyle klatek co na tamtej na minimum a jeszcze tej karty nie podkręcałem czyli ten Xeon jeszcze dosyc jary jest a pisze ze minimum Core i5 2500 trzeba do tej gry.

Nie moge w MSI Afreburner podnieść zegara pamięci tylko rdzenia można :/ pomoże mi ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże mi ktoś jak odblokować mnożnik memory clock przestawić go można ale po zapisaniu przestawia się w poprzednie miejsce.

Dziwi mnie fakt że Rdzeń pracuje standardowo na 1411 MHz a Pamięci 1500 MHz tak pokazuje w GPU-Z

A Standardowo chyba powinna mieć 1163 MHZ na rdzeniu a 1350 MHz na pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU-z w głównej zakładce nie bierze pod uwagę maksymalnych zegarów, a jedynie "bazę" i "Turbo".

Faktyczne zegary masz pod "Sensors" (i ustawieniu "Max" dla wartości [Core Clock] oraz [Memory Clock]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU-z w głównej zakładce nie bierze pod uwagę maksymalnych zegarów, a jedynie "bazę" i "Turbo".

Faktyczne zegary masz pod "Sensors" (i ustawieniu "Max" dla wartości [Core Clock] oraz [Memory Clock]).

 

No właśnie, jak to pierwsza karta z boostem to troche schodzi zanim człowiek ogarnie co i jak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam 270X i niestety trochę ta karta się marnuje przy tym procku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 270X i niestety trochę ta karta się marnuje przy tym procku

 

Oj tak, nawet może czasami gorzej chodzić z tym Xeonem jak gtx750Ti który jest z 50% słabszy. Dlatego polecałem coś od nVidi do tego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 270X i niestety trochę ta karta się marnuje przy tym procku

To jest zależne od gry (lub gier) w jakie gra oraz ustawionego poziomu detali.

Odpowiedni filmik na potwierdzenie powyższej teorii :

(nagrywany na słabszym procku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zależne od gry (lub gier) w jakie gra oraz ustawionego poziomu detali.

Odpowiedni filmik na potwierdzenie powyższej teorii :

(nagrywany na słabszym procku).

 

Ja to przecież wiem dlatego napisałem że czasami będzie gorzej, zalezy od gry. Ty natomiast pokazujesz filmik zrobiony na q6600 i gtx780 ;) Zamieszanie robisz bo pisałem o R9 270x, że do tej karty Xeon 5450 jest za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś problem po zmianie Karty z GF 8500 GT na hd3850 miałem wtedy Pentium 4 HT 3.06 GHz i po zmianie karty na tego radeona ten komputer chodził dużo gorzej procesor chodził całyczas powyżej 50 % i wszystko chodziło wolniej i to mnie zmusiło później na zmiane całej reszty, nie chciałem żeby znów mi się to powtórzyło.

Ale z tego co zauważyłem to ten HD 6850 jeszcze proche blokował tego Xeona ta mi się wydaje że jest dobrana idealnie. AC Unity na 1980x1080 na High średnio przy skakaniu po dachach wyszło 35 FPS min 25 max 45 FPS a na tamtej grafie się nie dało grać na minimalnych detalach w minimalnej możliwej rozdzielczości.

AC Rouge już też zdążyłem sprawdzić i Wszystko na maksymalnych ustawieniach i nigdy nie spada poniżej 60 FPS a według producenta trzeba Core i5 2400 żeby w to zagrać na pełnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś problem po zmianie Karty z GF 8500 GT na hd3850 miałem wtedy Pentium 4 HT 3.06 GHz i po zmianie karty na tego radeona ten komputer chodził dużo gorzej procesor chodził całyczas powyżej 50 % i wszystko chodziło wolniej i to mnie zmusiło później na zmiane całej reszty, nie chciałem żeby znów mi się to powtórzyło.

Ale z tego co zauważyłem to ten HD 6850 jeszcze proche blokował tego Xeona ta mi się wydaje że jest dobrana idealnie. AC Unity na 1980x1080 na High średnio przy skakaniu po dachach wyszło 35 FPS min 25 max 45 FPS a na tamtej grafie się nie dało grać na minimalnych detalach w minimalnej możliwej rozdzielczości.

 

Po prostu 6850 nie jest kartą do DX11 i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was mi pomoże jak podnieść lub zmniejszyć taktowanie pamięci w tej karcie. W MSI Afreburner moge tylko ustawić Rdzeń a pamięć odrazu wraca do stanu wyjściowego który mnie wygląda tak Rdzeń 1411 MHz Pamięć 1500 MHz i ciągle tak jest. Chciałem sprawdzić czy pamięć można jeszcze bardziej podkręcić ale w żaden sposób nie umie tego zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was mi pomoże jak podnieść lub zmniejszyć taktowanie pamięci w tej karcie. W MSI Afreburner moge tylko ustawić Rdzeń a pamięć odrazu wraca do stanu wyjściowego który mnie wygląda tak Rdzeń 1411 MHz Pamięć 1500 MHz i ciągle tak jest. Chciałem sprawdzić czy pamięć można jeszcze bardziej podkręcić ale w żaden sposób nie umie tego zrobić

 

Kopiłeś nową? Ta karta wygląda jakby miała zmodowany bios. Tak btw jak naprawdę idzie 1411/6000 to juz jest bardzo dobrze wykręcona. Pamięć standardowo ma sporo mniej i jej podkręcanie bardzo mało daje. Odpuść. Możesz też przestawić zworkę na karcie (jest na krawędzi taki mały switch) przełączasz nim biosy bo karta ma dwa.

Generalnie modowany bios wgrywa się tylko do jednego moduły to w drugim masz oryginalny.

 

Edit: po zmodowaniu biosu AF tak właśnie dziwnie się zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium 4 "HT", a Core 2 Quad to dość spora różnica :E

No jest ale teraz core 2 Quad też może się wydawać słaby przy jakimś GTX770 czy R9 270X :P i może być to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...