Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rolnik12

PS4 ma jednak dobrą grafikę?

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłem sobie na tą stronę: http://uk.ign.com/wikis/xbox-one/PS4_vs._Xbox_One_Native_Resolutions_and_Framerates i tam na 70 gier raptem 5 chodzi na PS4 w 900p a reszta w 1080p. Te co nie chodzą w 1080p to: Assansin's Creed Unity, Battlefield 4, EA Sports UFC, The Witcher 3: Wild Hunt i Watch Dogs. Tych co nie chodzą w 1080p jest naprawdę bardzo mało w porównaniu z XONE gdzie większość gier chodzi w 720p. Pytanie tylko jak bardzo musieli obniżyć detale w wersji na PS4 względem wersji PC żeby np. taki Battlefield: Hardline chodził na PS4 w 1080p i 60 fps czy Call of Duty: Advanced Warfare w 1080p i 60 fps albo Far Cry 4 w 1080p i 30 fps oraz Assansin's Creed IV: Black Flag w 1080p i 30fps? Inny przykład. Halo 5: Guardians jako beta chodzi teraz w 720p i 60fps. Twórcy obiecują rozdzielczość 1080p i 60fps. Owszem może i osiągną ten pułap tylko że poziom detali to będzie śmiech na sali. Jak to z tym w końcu jest? Gry na PS4 mogą być w 1080p ale poziom detali odpowiada minimalnym, a w najlepszym wypadku średnim z PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YT porównaj sobie grafiki z gier bądź na innych stronach same screeny. Wtedy najlepiej porównywać grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżać detali dużo nie trzeba, wystarczy poziom High i wyłączenie AA. Bo to właśnie wyczesane tryby AA i detale "Ultra" zżerają najwięcej mocy.

Battlefield: Hardline z tego co wiem ma być w 900p na PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika na ps4 jest mega, chociaz nie ukrywam ze czasami spadki fpsow sa uciazliwe , a u mnie wystepuja w gta V czasami , ale grajac w battlefielda zwyklego 4 , czesto sa spadki fpsow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YT porównaj sobie grafiki z gier bądź na innych stronach same screeny. Wtedy najlepiej porównywać grafikę.

 

Na filmikach YT widać czasem różnice, pytanie na ile to odpowiada rzeczywistości skoro te filmiki kompresowane są ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ rolnik12. Zawsze konsole będą miały gorszą grafikę niż pecety... założenie konsoli jest inne. Wkładam płytę/ ściągam grę siadam na kanapie i gram. Bezpośrednio można porównywać jeśli już do peceta w cenie konsoli, a jak wszyscy wiedzą pecet w cenie konsoli praktycznie żadnej gry 3D nie pociągnie, czego dowodzą testy na PC Labie.

Błędem jest porównywanie grafiki Konsola - PC. To samo jakbyś zapytał co jest lepsze maluch, czy ferrari i każdy powie, że ferrari, ale przecież jeden i drugi jedzie i spełniają założenia samochodu, czyli mają nas wozić.

 

Ciebie nie powinny interesować konsole skoro zwracasz uwagę na grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mi tam grafika na konsoli wystarcza :) Jest cudowna np w The Order lub przyjemna i nie przeszkadzająca - jak w wielu innych gierkach. Może brakuje jej dupereli jak AAQ i innych ustawień graficznych ale mimo to nie mam problemów ze spadkiem framerate tak jak jest na PC. Cholernie mnie wkurza na PC gdy gierka śmiga w 60FPS a czasami spada framerate do 40 i to jest mocno odczuwalne ;/

 

Grafika w The Order jest najładniejsza w jaką przyszło mi grać :) Na PC chyba nigdy takiej grafiki nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YT porównaj sobie grafiki z gier bądź na innych stronach same screeny. Wtedy najlepiej porównywać grafikę.

 

Największy błąd jaki można popełnić, to właśnie porównywanie grafiki między PC a konsolą na yt, czy innych portalach po kompresji wideo. Nijak ma się to do rzeczywistości.

Gram w AC Unity na ps4 i PC na ultra, mówiąc krótko - jest przepaść :) I tak w każdym multiplatformowym tytule, uwierzcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy błąd jaki można popełnić, to właśnie porównywanie grafiki między PC a konsolą na yt, czy innych portalach po kompresji wideo. Nijak ma się to do rzeczywistości.

Gram w AC Unity na ps4 i PC na ultra, mówiąc krótko - jest przepaść :) I tak w każdym multiplatformowym tytule, uwierzcie.

 

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie czas zmienić dillera albo brać połówki bo grafika w The Order to syf i badziewie zamglone ;)

Zamglone fakt, ale syf? Wolne żarty.

 

Tak się właśnie kończą tego typu tematy, przepychanką o długość fujarki już od pierwszych postów. Nie wiem w ogóle co ten wątek jeszcze tutaj robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamglone fakt, ale syf? Wolne żarty.

 

Tak się właśnie kończą tego typu tematy, przepychanką o długość fujarki już od pierwszych postów. Nie wiem w ogóle co ten wątek jeszcze tutaj robi.

 

Dla ciebie żarty, dla mnie kijowa grafika.

 

Nic nie zrobisz, po tematach tego autora z tego co patrzę wychodzi że jest trollem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nie można zasłaniać się zdaniem "dla mnie kijowa", jeśli od strony czysto technicznej kijowa nie jest. Proponuję przeczytać analizę na polskim Eurogamerze. Możesz co najwyżej powiedzieć "nie przypadła mi do gustu". O tym też jest mowa we wspomnianym artykule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie zawarte w nazwie tematu - ma.

I na tym powinien zakończyć się ten temat. :E

 

Orderowi można bardzo wiele zarzucić ale określanie ogółu grafiki w tej grze jako "syf" to kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nie można zasłaniać się zdaniem "dla mnie kijowa", jeśli od strony czysto technicznej kijowa nie jest. Proponuję przeczytać analizę na polskim Eurogamerze. Możesz co najwyżej powiedzieć "nie przypadła mi do gustu". O tym też jest mowa we wspomnianym artykule.

 

Nie ucz mnie co mogę, a nie mogę, jeżeli nie jesteś wstanie zrozumieć że dla mnie ta grafika jest słaba to już twój problem. Nie podoba mi się, a twierdzenie że The Order jest takie piękne że nigdy nie było nic piękniejszego to jest dopiero kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto tutaj napisał, że nie było nic piękniejszego? "Najpiękniejsza gra jaką widziałem" nie oznacza, że nie ma ładniejszej.

Poza tym nie wiesz w jakim kontekście zostało to wypowiedziane. Samych technikaliów czy także dizajnu.

 

Widziałeś tą grę? Zarówno technicznie jak i stylistycznie nie wiele gier może się równać.

Co Twoim zdaniem niby tak bije pod tym kątem Order, że nazywasz go syfem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie nie narzekam na PS4, ale to co CI Games odwalilo przy Lords of the Fallen na PS4 to jest patologia, oni chyba tej gry nie testowali pod kątem klatek na sekunde. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak możecie prowadzić rozmowę z @DC, to z reguły PClover.

Czasem coś tam sensownego potrafi powiedzieć ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmikach YT widać czasem różnice, pytanie na ile to odpowiada rzeczywistości skoro te filmiki kompresowane są ...

 

 

Największy błąd jaki można popełnić, to właśnie porównywanie grafiki między PC a konsolą na yt, czy innych portalach po kompresji wideo. Nijak ma się to do rzeczywistości.

Gram w AC Unity na ps4 i PC na ultra, mówiąc krótko - jest przepaść :) I tak w każdym multiplatformowym tytule, uwierzcie.

I tutaj właśnie jest problem. YT w jakimś stopniu pokazuje różnice. Ale napisałem tez o screenach. Skupiliśmy się na yt a o tym nie napisaliście. A tam widać różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to na YT czy na żywo różnice na korzyść PC widać w mniejszym lub większym stopniu prawie zawsze.

Tylko, że to nie jest na chwilę obecną różnica wypalająca oczy i sprawiająca, że człowiek robi wow.

 

Specyfika bazowych ustawień chyba się trochę na przestrzeni lat zmieniła bo tak wyglądało low vs max w AC1, a tak wygląda low vs. ultra (oba screeny z włączonym FXAA) w Unity...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ucz mnie co mogę, a nie mogę, jeżeli nie jesteś wstanie zrozumieć że dla mnie ta grafika jest słaba to już twój problem. Nie podoba mi się, a twierdzenie że The Order jest takie piękne że nigdy nie było nic piękniejszego to jest dopiero kpina.

Tak, nie jestem w stanie zrozumieć stwierdzenia "dla mnie grafika jest słaba", bo to zwykłe bzdury. Wynikające z tego, że kompletnie nie widzisz różnicy między czysto technicznym, wysokim poziomem oprawy The Order, który jest faktem, a mocno subiektywnymi odczuciami, mającymi źródło głównie w designie. Śmiało jednak, zapoznaj się ze wspomnianym artykułem na Eurogamerze, a następnie uzasadnij, że to syf. W końcu widocznie jesteś ekspertem w tej dziedzinie, o wiedzy większej niż ekipa Digital Foundry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamespot zrobił fajne porównanie grafiki (okazuje się, że nasze uprzedzenia co do marki mają duży wpływ na to co widzimy na ekranie):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny teścik :thumbup:

Ale w sumie nie ma się co dziwić. Różnice są niewielkie, jednak trzeba uwzględnić że to są gry z pierwszego roku życia obecnej generacji konsol.

 

Oblivion też wyglądał na każdej platformie tak samo, ale 4 lata później Crysisa 2 już by nikt nie pomylił.

Ciekaw jestem czy na obecnej generacji też potrzeba będzie kolejnych trzech lat żeby różnica była równie ewidentna jak w przypadku wspomnianego C2, czy może tym razem nastąpi to szybciej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A C2 roznica byla na korzysc ktorej konsoli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice prawie zawsze będą na korzyść PC, co zrozumiałe. Jednak ma to niewielkie znaczenie w tym wypadku, bo z reguły nie można porównać obu wersji w powyższy sposób. Dodatkowo w jednej grze różnice będą większe, w innej mniejsze. Nie wspominając choćby o modach. Ostatecznie wyniki sprzedaży i popularność już dawno temu udowodniły, że grafika z całą pewnością nie jest sprawą kluczową. W zasadzie całość sprowadza się do prostego pytania: "gra wygląda dobrze"? Jeśli tak, to większości graczy to wystarczy, przy czym przeciętny nabywca jest w stanie przymknąć oko na wiele niedociągnięć. Ewentualnie nawet ich nie zauważy. Wizualnym entuzjastom pozostaje PC za grubą kasę i całkowicie ich rozumiem - co kto lubi. Mi obecny poziom PS4 w zupełności odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie choćby PC faktycznie miał grafikę dużo lepszą (a sorry, ale nie ma) to i tak wolę grać na konsoli bo to zupełnie inny klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...