Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grinderxxx

Dobór odpowiedniej anteny wifi Neostrada między domami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym przesłać sygnał wifi na odległość około 200m pomiędzy dwoma budynkami. Neostrada 10 Mb. W jednym budynku mam router TPlink TD-W8951ND do którego podłączyłem Antenę Tp link TL-ANT2409B 2,4 GHz 9dbi. W drugim budynku posiadam Acces Point Airlive G.Duo na którym chciałbym odebrać sygnał wifi i rozprowadzić po budynku.

Czy jeśli kupię TAKĄ ANTENĘ i podłączę ją przewodem około 15-20m (z dachu do G.Duo)to nie bedzie strat sygnału.

Anteny będą się "widzieć" bez przeszkód.

 

Z góry dziękuję i proszę o ewentualne propozycje jeśli źle dobrałem sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x Nanostation M2 Loco albo 2x Nanobeam M5 16dBi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek
2x Nanostation M2 Loco albo 2x Nanobeam M5 16dBi

Też bym tak to zrobił a w mieszkaniu jakiś router bezprzewodowy. Zdajesz sobie sprawę że rozdzielanie neostrady poza budynek instalacji jest nie zgodna z umową jaką podpisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak to zrobił a w mieszkaniu jakiś router bezprzewodowy. Zdajesz sobie sprawę że rozdzielanie neostrady poza budynek instalacji jest nie zgodna z umową jaką podpisałeś.

Nie rozdzielasz Neastrady, tylko rozdzielasz sieć wewnętrzna i umożliwiasz drugiej osobie korzystanie z zasobów sieci wewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Jeżeli masz dostęp do internetu w drugim budynku (lokalizacji) z bramą routera "neostrad-owego" to rozdzielasz internet z tego właśnie łącza. Pisze to w ramach informacji i potencjalnej odpowiedzialności a nie żeby komuś uprzykrzyć czy utrudnić życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

To nie panika tylko informacja. A co jeśli na przykład twój kolega popełni jakieś przestępstwo w internecie lub nie świadomie jego komputer może posłużyć do jakiegoś ataku w sieci? Ty będziesz za wszystko odpowiedzialny i ciągany do prokuratury czy sądu. To oczywiście skrajne sytuacje ale możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x Nanostation M2 Loco albo 2x Nanobeam M5 16dBi

 

Jak dla mnie ceny niestety zbyt wysokie. To ma być rozwiązanie tymczasowe. Te dwie anteny, które podałem będą ze sobą dobrze współpracować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Nikt ci nie udzieli na to pytanie 100% odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie udzieli na to pytanie 100% odpowiedzi.

 

Rozumiem. Chciałem raczej uzyskać potwierdzenie tego, że sprzętowo te anteny się wzajemnie nie wykluczają (nie współpracują ze sobą bo np. każda pracuje na innej częstotliwości lub polaryzacji). Zamówię i zobaczę jak się to sprawdzi.

Dziękuję za poświęcony mi czas.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla sprawdzenia to zrobiłbym antenę biquad z kawałka drutu i folii aluminiowej jako reflektor wymiarami przystosowaną dla częstotliwości 2400 MHz - prawie nic nie kosztuje a efekty mogą okazać się więcej niż zadowalające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ceny niestety zbyt wysokie. To ma być rozwiązanie tymczasowe. Te dwie anteny, które podałem będą ze sobą dobrze współpracować?

Wychodzi taniej niz to co chcesz zrobic. Bo teraz wylozysz jakies 200zl na "wynalazki" a pozniej kolejne 400zl na normalny sprzet. Wiec moje rozwiazanie jest o te 200zl tansze :)

 

W skrocie caly uzysk z anteny jaka dasz zostanie zjedzony przez kabel koncentryczny i zlaczki. Mozesz to zrobic na kablu H1000 ale zobacz sobie ile kosztuje 1m. Mozna taniej na H155 co jest absolutnym minimum ale tez sprawdz sobie cene 1m.

 

Tlumienie H155 dla 15m - 7,44dB

Tlumienie H155 dla 20m - 9,92dB

 

Musisz doliczyc dodatkowo tlumienie 1dB na złączki optymistycznie i wychodzi Ci 8,44dB i 10,92dB optymistycznie.

Teraz prosta matematyka i wychodzi na to musisz miec antene o uzysku minimym 15-16dB zeby uzyskac sygnal taki jak na wbudowanej antence 5dBi :E

Zobacz teraz ceny anten z takim realnym uzyskiem i wychodzi ze wszystko po jednej stronie to 200zl a zysk zerowy praktycznie no ale ja sie przeciez nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem zakupu takich podzespołów jak podałem w pierwszym poście, podłączyłem wszystko i działa idealnie. Sygnał 100%, wszystko stabilne. Mogę potwierdzić że taka konfiguracja anten się sprawdza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje ze podziala Ci to dluzej niz do pierwszych opadow :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...