Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

T_G

nowy windows i brak sterowników

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest najlepsza wyszukiwarka sterowników dla starych urządzeń, żeby łaskawie się pojawiły i zaczęły działać pod win7+ ?

Wiekszosc jak widze insaluje tony smieci albo jak przychodzi do pobrania to zyczy sobie platnosci smsami.

Może ktoś ma jakiś pomysl albo przetestowana wyszukiwarke/baze sterownikow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jak bardzo starym sprzęcie mówisz ;)

 

Sporo sterowników win7 ma zintegrowane, a jeszcze więcej się samo znajdzie jak włączysz ściąganie ich z windows update. Możesz też je pobrać ręcznie: Klik (można w searchu normalnie wpisać frazę VEN_XXXX&DEV_YYYY)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź program DriverPack Solution.

Do tego jak miewasz wybitne problemy z niektórym sprzętem, możesz zostawić XP na drugiej partycji, i niech szuka sterowników na nim, ale wiadomo, nie każdy sprzęt będzie tak działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest Aspire 1800 i w windows update nic nie znajduje, praktycznie wszystko udało mi się odgrzebać w sieci poza wynalazkiem pt:

inprocomm ipn2220 wireless lan, teoretycznie sa na sieci pod viste 32bit stery ale nic na 7 nie chce ruszyc, w najlepszym przypadku dostaje komunikat ze brak pliku inf

 

 

driver pack solution mam i wlasnie znajduje sterownik po czym nie może go uruchomić, dzięki niemu jednak wiem czego szukam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może nie jest 100% dokładna nazwa, warto sprawdzić po Vendorze, ale pewnie jest blisko.

Jeśli mówisz o błędzie z .inf, upewnij się że ustawiłeś dobry folder do wyszukiwania sterownika.

Czasami musisz zaznaczyć główny katalog który system musi cały przeszukać, a nie tylko ten folder gdzie jest dana wersja systemu np. Vista 32 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj identyfikatory sprzętowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za zainteresowanie, problem się rozwiązał przez przypadek sam, szukałem losowo ( z nudów robiąc inną robotę równolegle na drugim kompie) po identyfikatorze sterowników i w końcu jakiś się zainstalował i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...