Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maxsimus

Tworzenie wirtualnej maszyny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam uruchomiony serwer pod Debianem, który chciałbym przenieść do maszyny wirtualnej (np. VHD). Jakim oprogramowaniem mogę sprawnie przenieść zawartość wszystkich partycji systemu (/home, /var itd.) do jednego pliku vhd (obraz całego dysku)? Korzystałem już z systemowego polecenia dd, jednak ono tworząc plik img uwzględnia jednak puste sektory i wielkość pliku jest bardzo duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu VHD? Ja bym to zrobił np. w oparciu o KVM i libvirt. Obraz dysku oparł bym o volumin LVM. A jak bym to zrobił? Tworzenie voluminut LVM, format do np ext4, podmountowanie pustego dysku, wyłączenie serwera źródłowego i przegranie np. z pod bootcd jego danych na ten podmountowany volumin, lub bez wyłączenia serwera - wyłączenie wszelkich zbędnych usług, a conajmniej baz danych, które przy przegrywaniu mogą utracić spójność, a następnie rsync katalogu / do voluminu z opcją --numeric-ids --exclude=sys/* --exclude=proc/*. Po odpowiednim skonfigurowaniu virtualki w KVM taki system wstanie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...