Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość SunTzu

HTC One M9 vs Samsung Galaxy S6

M9 VS S6  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. M9 VS S6

    • HTC One M9
      29
    • Galaxy S6
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Gość SunTzu

Mam wrażenie, że samsung na siłę chce się upodobnić do iPhone, zamiast się wyróżniać pod wieloma względami powiela błędy. Kwintesencją tego jest S6, który znalazł się tam gdzie jest już HTC.

Mało się mówi o HTC One M9, a mimo, że jest on tak podobny do M8 to i tak jest pod wieloma względami lepszy od S6 (przynajmniej na papierze). O microSD nie wspominając, ale bateria, wygląd...

 

Co wg was obiektywnie jest lepsze? Bo nawet jeśli nie korzystasz z karty microSD to brak gniazda obiektywnie jest wadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że samsung na siłę chce się upodobnić do iPhone, zamiast się wyróżniać pod wieloma względami powiela błędy. Kwintesencją tego jest S6, który znalazł się tam gdzie jest już HTC.

Mało się mówi o HTC M9, a mimo, że jest on tak podobny do M8 to i tak jest pod wieloma względami lepszy od S6 (przynajmniej na papierze). O microSD nie wspominając, ale bateria, wygląd...

 

Co wg was obiektywnie jest lepsze?

 

Ciężko powiedzieć w praktyce bo M9 ma trochę niewiadomych. Czy S810 będzie się w nim przegrzewał jak we Flexie 2, jaka będzie jakość zdjęć.

Ile S6 i M9 będą wytrzymywały na baterii (może przy 14nm Exynosie ta bateria da radę). Czy HTC zaimplementuje multiwindow czy coś podobnego do rozwiązania Samsunga (na Lollipopie to naprawdę działa całkiem nieźle z obsługą gestów i w ogóle). S6 co by nie mówić ma też lepszy ekran i według mnie, choć mnie nie zachwyca to nadal ma plus za stosowanie normalnych przycisków a nie ekranowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zdecydowanie s6 (nie wierze, że to piszę :E) M9 to po prostu M8 z lepszym aparatem, a znając życie i tak gorszym od tego w S6. Piszesz, że wygląd jest na korzyść HTC, to kwestia gustu. Dla mnie M9 jest brzydki - ranty, grubaśny pasek z napisem htc, szczotkowane wykończenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Ciężko powiedzieć w praktyce bo M9 ma trochę niewiadomych. Czy S810 będzie się w nim przegrzewał jak we Flexie 2, jaka będzie jakość zdjęć.

Ile S6 i M9 będą wytrzymywały na baterii (może przy 14nm Exynosie ta bateria da radę). Czy HTC zaimplementuje multiwindow czy coś podobnego do rozwiązania Samsunga (na Lollipopie to naprawdę działa całkiem nieźle z obsługą gestów i w ogóle). S6 co by nie mówić ma też lepszy ekran i według mnie, choć mnie nie zachwyca to nadal ma plus za stosowanie normalnych przycisków a nie ekranowych.

Jakby nie patrzeć na starcie M9 ma wielgachną baterię vs S6, więc ciężko powiedzieć. Zmniejszenie procesu do 14nm może nie przynieść korzyści jeśli za tym rozbudują "zegary" czy rdzeń GPU... Baa Qualcomm ma zintegrowany rewelacyjny modem, GPS itp... to co się zyska w 14nm w stresie możesz stracić w IDLE.

Czy lepszy ekran też zobaczymy. Lepszy znaczy lepsze odwzorowanie kolorów, gamut przy większej jasności, a nie sztuczne podbijanie kolorów, by ładniej wyglądało w markecie.

Co do przycisków ekranowych to fajne rozwiązanie, bo pozwala zmniejszyć rozmiar telefonu, ale HTC kompletnie nie trafiło i wcale to nie pomaga. Najlepsze rozwiązanie miało SE w Xperii Arc, X10....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m8 trzymał mi 15h

g3 trzymał mi 13 h

flex 2 12h info z youtube

s5 LTE 8 poczt 24-30h

s6 ma 2600 to pewnie więcej jak 12h nie da rady a to szybkie ładowanie to tylko spierd*&^ baterie szybciej

post-210388-142555224226_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy lepszy ekran też zobaczymy. Lepszy znaczy lepsze odwzorowanie kolorów, gamut przy większej jasności, a nie sztuczne podbijanie kolorów, by ładniej wyglądało w markecie.

Już ten w Note 4 ma lepszy od M8.

To, że domyślnie/możliwe do ustawienia jest podbicie kolorów nie znaczy, że ekran telefonu po zmianie ustawień nie może tego wyświetlić. Samsungi mają zakładkę ustawień gdzie można zmienić tryb pracy wystarczy przełączyć na Cinema czy tam Photo i już odwzorowanie kolorów jest poprawne.

Poza tym, AMOLEDy mają właściwie nie do pobicia czerń. Minusem jest Pentile, ale przy QHD raczej nie trzeba się martwić o pikselozę oraz możliwe do powstawania wypalenia*

SLCD3 w HTC to też są bardzo fajne ekrany, ale po prostu nie aż tak dobre jak nowoczesne AMOLEDy

 

*W moim Note 3 przez czytanie wielu książek w trybie nocnym (biały tekst na czarnym tle) udało mi się (nie celowo) doprowadzić do pewnych przeszarzeń, więc problem ciągle istnieje, na szczęście teraz czytam w trybie normalnym i to powoli zanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki telefony nie trafią do pierwszych testerów za bardzo nie ma co porównywać..

Ale generalnie mogę się założyć, że ekran, aparat oraz kamera będą lepsze w S6.

Co do wydajności to widziałem wyniki z Antutu LG G Flex 2, który to ma ten sam procek co HTC M9 i wynik był dużo niższy niż w przypadku S6, któy to ma 2x wyższą rozdzielczość..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

S6 zdecydowanie - przypadł mi do gustu :)

Własnie dlatego napisałem w pierwszym poście o obiektywne traktowanie tematu. Gusta zostawiamy na boku :)

 

m8 trzymał mi 15h

g3 trzymał mi 13 h

flex 2 12h info z youtube

s5 LTE 8 poczt 24-30h

s6 ma 2600 to pewnie więcej jak 12h nie da rady a to szybkie ładowanie to tylko spierd*&^ baterie szybciej

Mało tego szybkość ładowania może wynikać raczej z mniejszej pojemności. Jak będzie wyglądać uwalanie baterii nie wiadomo. Z tego co pamiętam to szybkie ładowanie nie wpływalo pozytywnie na żywotność.

 

Już ten w Note 4 ma lepszy od M8.

To, że domyślnie/możliwe do ustawienia jest podbicie kolorów nie znaczy, że ekran telefonu po zmianie ustawień nie może tego wyświetlić. Samsungi mają zakładkę ustawień gdzie można zmienić tryb pracy wystarczy przełączyć na Cinema czy tam Photo i już odwzorowanie kolorów jest poprawne.

Poza tym, AMOLEDy mają właściwie nie do pobicia czerń. Minusem jest Pentile, ale przy QHD raczej nie trzeba się martwić o pikselozę oraz możliwe do powstawania wypalenia*

SLCD3 w HTC to też są bardzo fajne ekrany, ale po prostu nie aż tak dobre jak nowoczesne AMOLEDy

 

*W moim Note 3 przez czytanie wielu książek w trybie nocnym (biały tekst na czarnym tle) udało mi się (nie celowo) doprowadzić do pewnych przeszarzeń, więc problem ciągle istnieje, na szczęście teraz czytam w trybie normalnym i to powoli zanika.

Zgadza się, ale nawet w trybie photo/cinema nie jest "poprawnie". Pewnie nie oczekujmy jakości "EIZO" tutaj, ale kwestia co lepsze. Lepszości nie określałbym na podstawie wizyty w markecie, a testu kolorymetrem.

Fakt SAMOLED-y są dobre pytanie czy wystarczająco dobre. AMOLED-y pobierają dużo energii w WWW/max jasność. Więc to co jest zaletą w nocy jest wadą w dzień.

 

QHD+pentile to żart. Może zróbmy uberpentile, gdzie masz 1/3 piksela i rozdzielczość 8k? Myślę, że taki absurd ładnie obrazuje ułomność tej techniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, ale nawet w trybie photo/cinema nie jest "poprawnie". Pewnie nie oczekujmy jakości "EIZO" tutaj, ale kwestia co lepsze.

 

Przecież można porównać:

http://pclab.pl/art57127-5.html

http://pclab.pl/art60170-4.html

 

Albo na Phone Arena można sobie zerknąć i porównać z M8 (trzeba dodać w parametrach)

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-Note-4-Review_id3812

 

Na Display Mate niestety nie ma M8

http://www.displaymate.com/Galaxy_Note4_ShootOut_1.htm

 

Ja wiem, że Samsung jest zły i evil, ale mówienie, że ich nowa generacja Super Amoledów nie wyświetla poprawnie (jak na telefony komórkowe) kolorów i jeszcze ma być gorsze niż ekran w M8 który jest po prostu dobry to już trochę naciąganie rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dlatego napisałem w pierwszym poście o obiektywne traktowanie tematu. Gusta zostawiamy na boku :)

NIe da się obiektywnie podejść do tematu - zawsze będą w tej kwestii personalne odczucia i preferencje. Sama specyfikacja nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

@up

Ale co innego podjąć decyzję wyłącznie na podstawie gustu, a co innego na podstawie obiektywnych informacji, które będą interpretowane trochę subiektywnie. Z tym pierwszym nawet nie ma co dyskutować. Mając telefon pod każdym względem lepszy i tak będziesz na straconej pozycji, bo bardziej przypada do gustu gorszy.

 

Przecież można porównać:

http://pclab.pl/art57127-5.html

http://pclab.pl/art60170-4.html

 

Albo na Phone Arena można sobie zerknąć i porównać z M8 (trzeba dodać w parametrach)

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-Note-4-Review_id3812

 

Na Display Mate niestety nie ma M8

http://www.displaymate.com/Galaxy_Note4_ShootOut_1.htm

 

Ja wiem, że Samsung jest zły i evil, ale mówienie, że ich nowa generacja Super Amoledów nie wyświetla poprawnie (jak na telefony komórkowe) kolorów i jeszcze ma być gorsze niż ekran w M8 który jest po prostu dobry to już trochę naciąganie rzeczywistości.

 

Aaa note4 pisałeś, ja w głowie jakoś miałem S5 gdzie jest gorzej. Faktycznie jeśli S6 będzie przynajmniej tak dobry jak note 4 to będzie nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka gadka w ciemno po testach bd wiedzieli jak jest z wydajnoscia bateri stabilnością softu jakością aparatu i wiele innych ważnych rzeczy

Obecnie wolał bym S6 bo ten htc za bardzo podobny do poprzednika nie widze aby coś więcej tam poprawili oprócz może tego aparatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że ma ileś tam punktów w antutu? Co wy chcecie na nim robić?

 

 

Teraz czekam na opinie że android śmiga szybciej na 810/exynosie. Jeśli wzielibysię za coś bardziej wymagającego niż dodawanie rdzeni i mhz (jak np optymalizacja) to wyszłoby nam na dobre. CHce zobaczyć czy te "super szybkie" demony będą śmigać lepiej od nexusa ze snapem 800. Takie porównanie małe.. Jeśli jednak nie system to co? Gry? Może i tak... tylko poczekamy na takie gry z 1-2 lata kiedy to większość ludzi będzie się jarać galaxy s8 z 16 rdzeniami* któe w antutu wykręcą 200tys punktów.

I żaby nie było że jestem przeciw postępowi, czekam bardzo na czasu gdy będe miał wydajność nowmalnego pc w telefonie. Ale jeszcze bardziej czekam na to żeby wzięli się za optymalizacje i baterie.

 

*- zapomniałem, tyko benchamrki to wykorzystają ;)

 

Co do tematu, galaxy s6 jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Taka gadka w ciemno po testach bd wiedzieli jak jest z wydajnoscia bateri stabilnością softu jakością aparatu i wiele innych ważnych rzeczy

Obecnie wolał bym S6 bo ten htc za bardzo podobny do poprzednika nie widze aby coś więcej tam poprawili oprócz może tego aparatu

lada dzień pewnie będą testy, jestem ciekaw jak się zmienią wyniki. ALe na dzień dzisiejszy sprawa wygląda jak wygląda.

 

Dlaczego wolałbyś S6? Co w tym złego, że podobny do poprzednika? Ogólnie HTC leży znakomicie w ręce, gdyby był krótszy o te 0,5-1cm to byłoby jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie wybrał bym htc M9 za mały ekran aby 5cali do tego przyciski ekranowe zabierają trochę więc to za mało do tego takie duże rozmiary telefonu gdzie spokojnie by z 5.5cala wsadzili i to by lepsze było niz glosniczki bo podlocze byłe jakie słuchawki i bd lepiej grać niż takie gloaniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto woli. Od kiedy obcuję z głośnikami stereo w Z2 wiem, że przy wyborze nowego smartfona to będzie dla mnie warunek konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

@UŚciem@

 

Ten wątek został założony w celu obiektywnej oceny obu słuchawek na podstawie ciągłego zasypu informacji jaki jest/będzie...

Ktoś i tak może woleć Nokię 3310... Proszę o pilnowanie się i uzasadniać obiektywnie swoje argumenty, a nie "wole".

 

Jeśli coś zdecydowanie to trzeba napisać dlaczego.

np. "Na pewno nie wybrał bym htc M9 za mały ekran" różnica 0,1 cala... come on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung S6 będzie najbardziej wydajnym smartfonem w 2015 roku. Ogólnie wygląd Edge miażdży, zobacze jaka będzie oferta u operatora i może zakupie. Jak nie to poczekam na iPhone 7 lub S7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to. iPhoney wychodzą na jesień a na tą jesień planowany jest iPhone 6S. Dobra koniec dyskusji temat jest o S6 i M9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to. iPhoney wychodzą na jesień a na tą jesień planowany jest iPhone 6S. Dobra koniec dyskusji temat jest o S6 i M9.

psss no właśnie iPhony wychodzą na jesien a odświeżonej wersji nie opłaca sie kupować. A Samsung S7 wyjdzie pewnie ana wiosne w przyszłym roku.

 

 

post do kasacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale bez problemu sobie podróżujesz po UE. No i jakoś te miliony nielegalnych imigrantów też sobie są i podróżują po całej UE. Nikt ich specjalnie nie sprawdza i nie zatrzymuje. Na pewno są lub będą fundacje które w tym pomogą.
    • Witam. Komputer z obudową BQ 500DX w której siedzi na stock ustawieniach Ryzen 5700X na którym zamontowane jest chłodzenie Noctua UH-14S z 2 wentylatorami w push-pull Arctic P12 PWM PST. Temperatury są bardzo spoko jednak przy każdym grzebaniu w budzie, czyszczeniu czy też wymianie pasty raz na 6-12msc to już mnie krew zalewa od tych zapinek i demontażu tejże wieży. Buda dość mała więc AIO na górę to można zapomnieć o ALF'ie, a z przodu by nie pasowało estetycznie... Zresztą to komp żony więc "trochę" to utrudnia (wizualnie musi się podobać, a AIO jej się nie podoba...). 1. W oko wpadł mi ostatnio Arctic 36 ARGB - montaż wentylatorów wydaje się znacznie bardziej komfortowy niż te zapinki, wieża niższa, wydajność na papierze wydaje się OK. Jedyne czego się obawiam to 4 heatpipow i czy ram Corsair Vengeance  LPX wejdzie/zmieści się pod spód (obecnie 2 używane kanały pamięci są pod Noctua/jej wentylatorem). Co sądzicie o tym? 2. Coś innego sensownego jeszcze znajdę gdy stawiamy na komfort montażu/demontażu/czyszczenia, cisza, chłód i wincyj światełek jak na choince...?
    • Ale jak wyjedziesz dalej  jak nie masz  aktualnych dokumentów  ? W jaki sposób znajdziesz prace ,mieszkanie  , jak się zarejestrujesz  jako uchodźca   wojenny  ,  jak  zawnioskujesz  o bonusy   socjalne .... Zwykłe zatrzymanie /konrola przez policję   i nie masz aktualnych papierów i już jesteś zatrzymany . A   na pewno   w najbliższym  czasie będzie   jeszcze wiekszy focus służb na  UA  i kontroli będzie więcej  na ulicach  .      
    • Dzięki za odp. Najnowszy Office w wersji Home & Student. Opcja z RTX 4080 Super na pokładzie bardziej mi odpowiada. Pozwoliłem sobie wczytać koszyk z morele z zeszłego roku: https://www.morele.net/inventory/info/e12f63f5/ Rzuć proszę okiem na powyższy config. Jako CPU wybrałem wówczas Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513600K), teraz zaproponowałeś Procesor AMD Ryzen 7 7700 AM5 OEM. Na co postawić? Co do mnie, chyba mam większą słabość do Intela, ale odłóżmy sentymenty na bok ; -). Przy wyborze nie kierujmy się też ceną (+/- 300-400zł różnicy mogę przełknąć), ale wydajnością oraz który z tych CPU lepiej będzie współpracować z Nvidią. Inne propozycje także mile widziane. Oczywiście zmiana CPU domagać się będzie zmiany MOBO. Rok temu pod Intela wybrałem: Płyta główna Gigabyte Z790 UD AX Przypomnę, że monitor, który GPU musi obsłużyć to niniejsza bestia: https://mi-home.pl/products/mi-curved-gaming-monitor-34 Dalej, potrzebuję SSD minimum 2T, zasilacz (czy 750W wystarczy, by udźwignąć kompa z peryferiami?), Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (KF560C32RSK2-32) vs Pamięć Lexar ARES RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 LD5BU016G-R6000GDLA, Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 140mm (SPC306) vs Chłodzenie procesora Arctic Freezer 36 Black, pozostaje kwestia dobrej obudowy i chłodzenia.
    • jakaś nowa technologia. Niszczyciel oledów. https://ithardware.pl/aktualnosci/technologia_qdel_jest_coraz_blizej_moze_zwiastowac_zmierzch_oledow-32722.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...