Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ssk13

Czy opłaca się dopłacać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Doradzam przy składaniu nowego zestawu ( głównie nastawionego pod gry ). Chciałbym uzyskać możliwie najwyższą wydajność redukując przy tym racjonalnie koszt.

 

Na chwilę obecną zestaw prezentowałby się następująco:

proc: Intel Core I5 4460

pamięć: Crucial Ballistix Tactical 1600 CL8 8GB

płyta główna: ??

grafika: GTX 970

zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W

obudowa: Zalman Z1

 

Sprawa wygląda następująco. Założony wstępnie budżet to okolice 3000zł za wyżej wymienione podzespoły. Dysk i napędy zostają stare. Mogłaby też w teorii zostać obecna obudowa, jednak jest to mini tower tylko na mATX, więc wymiana nie jest chyba złym pomysłem.

 

Dylematy, które mnie męczą to:

1. Czy opłacalne jest dopłacenie do GTXa od ASUSa w wersji Strix? Bezgłośne chłodzenie w idle korci, ale czy to + lekkie OC jest warte dopłaty w stosunku do najtańszego dostępnego GTXa od Gigabyte'a?

2. Jaka płyta główna? Zestaw nie będzie poddawany OC, jak również prawdopodobnie nie będzie zbytnio modyfikowany, aż do kolejnego gruntownego upgrade'u. W związku z tym, czy według Was warto pakować do niego jakąś lepiej wyposażoną płytę główną na H97/Z97, czy wystarczy taki B85? Do tego interesuje mnie kwestia audio - w komputerze nie będzie osobnej karty dźwiękowej i zdaję sobie sprawę, że od integry cudów wymagać nie można, ale niektóre modele mają na pokładzie ALC1150 + wzmacniacz słuchawkowy ( a lepsze słuchawki podłączane będą ). Mając to na uwadze, warto dopłacać do np. Asrocka B85 Fatality albo jakiejś płytki MSI Gaming, czy zadowolić się czymś tańszym?

3. Zasilacz - wsadziłem Thermaltake'a, bo jest modularny, ale może w tej cenie znajdzie się coś lepszego? Ewentualnie może warto dopłacić do czegoś z 80+Gold?

 

Z góry dzięki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przy nacisku na budżet nie brałbym Strixa.

 

2. Obecnie MSI B85 G43 chyba jest najlepszą opcją, jak ktoś nie chce podkręcać.

 

3. Oszczędność na zasilaczu z Gold będzie tak mała, że dopłata nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zainwestował w i7 bo zaraz może ci i5 nie wystarczyć

 

A ja przy takim budżecie wcale bym się nie pchał w i7... Strata kasy przy takim limicie cenowym... i5 z porządną grafą uciągnie te 2 lata bez pierdnięcia... Ew. redukując koszty może poszukać i5-2500k z płytą i kręcić powyżej 4GHz...

A co do obudowy - moim zdaniem koniecznie zmieniać - GTX970 w zależności od wersji może potrzebować sporo miejsca - od dawna preferuję przestrzeń w kompie.

 

PS. Zalman Z1 to moim zdaniem wizualny gadżet, konstrukcyjny przeciętniak. Można w podobnej cenie znaleźć lepszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nacisk na budżet owszem jest, ale przede wszystkim najważniejszy jest wyznacznik ceny do jakości. Jeżeli do czegoś warto dopłacić w perspektywie bardziej komfortowego użytkowania przez jakiś tam okres czasu, to taką dopłatę warto przemyśleć.

 

Dlatego się zastanawiam nad tym Strixem ( może jest to też związane z moimi doświadczeniami z GeForce'ami od Gigabyte'a, bo tylko ich konstrukcje miewały u mnie awarie ).

 

Co do płyty głównej, to ta G43 od MSI kosztuje koło 300zł. Za 360zł mamy np. Asrocka H97 PRO4, a za 380 B85 Fatal1ity Killer. Tutaj też zastanawiam się czy warto dopłacić te 50-80zł do lepiej wyposażonej płyty.

 

A jakie jeszcze obudowy, ciekawsze od Z1, a w podobnej cenie, prócz Silentium'a można polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • nie po to mam 3080 zeby textury na srednie dawac... Przeciez roznica wizualna jest... ehh... moze poprawia lub shadery od nowa zrobie, zreszta juz dodatek ogarnalem.. ewentualnie poboczne zostaly... 
    • Cześć, chcę zakupić komputer który będzie przeznaczony głównie do gier i podstawowego użytku, samemu złożyłem taki zestaw: RX 7800 XT                                                                               2299 zł Cooler Master MWE Bronze V2 80 PlusBronze 750W       339 zł AMD Ryzen 7 5700X                                                                799 zł Gigabyte B550M DS3H                                                            379 zł Kingston FURY 2x16GB 3200MHz CL16 Beast in Black    349 zł Lexar NM620 1TB M.2 NVMe                                                 281 zł ENDORFY Fera 5 120mm                                                        139 zł Genesis Irid 505 Black V2                                                       279 zł Monitor też muszę do tego dokupić planowałem: AOC Q27G2S Gaming - 999 zł Całość wychodzi mi 4864 zł (5863 zł razem z monitorem). Z góry dzięki za pomoc co można tutaj podmienić na lepsze.
    • Czyli zrobiłeś tak jak człowiek z klasą. Są 3 róże możliwości aby włączyć Pixel Cleaning   1) Ręcznie odpalić 2) Wyłączyć monitor (2 sekundy przytrzymując przełącznik) 3) Monitor przełącza się w tryb standby jak tylko wyłączysz kompa/uśpisz kompa (ta metoda nie działa i potrzebny quick fix)
    • E tam u nas w Polsce każdego roku płonie dobre kilkadziesiąt wysypisk A w najlepszych latach potrafiliśmy rocznie przebijać 2 setki I wszyscy mają na to wywalongo, tylko hajsy liczą z utylizacji
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...