Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

S0rg

[Zestaw] 5000zł Gry/B-OC/cisza

Rekomendowane odpowiedzi

Zastosowanie komputera : gry

Maksymalna kwota : do 5000 zł

Których części potrzebuję : buda

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie

Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920x1080 , Samsung 22", nie znam dokładnego modelu ale podobny do T240

Specjalne wymagania : Cisza w miarę możliwości, niskie temperatury też, Windows 8.1 64 PL, dobry SSD

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak

Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/brh151/

Inne : zestaw pod Wiedźmina 3, inne gry to przeważnie rpgi i strategie więc fajnie by było gdyby karta graficzna nie włączała wiatraków na maksa przy co słabszych tytułach

 

 

Witam serdecznie

 

Moja propozycja jest wynikiem przeglądania wielu forów i może mieć ( i nawet prawdopodobnie ma ) jakieś błędy dlatego proszę o wyrozumiałość.

 

Kartę graficzną wybrałem ze względu na ciszę przy niskim użyciu i niższe temperatury.

Płyta główna i pamięci to dla mnie całkowita tajemnica - ostatnio gdzieś przeczytałem, że przy braku podkręcania lepsza będzie MSI B85-G43 GAMING, B85, DualDDR3-1600

 

Zastanawiam się też czy nie wziąć jakichś dodatkowych wiatraków.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk twardy koniecznie aż 3TB? Bo ten Green to dość kiepski dysk, z kolei alternatywny model będzie sporo droższy. Chociaż w sumie jako magazyn na dane Green się nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho tutaj nie będzie, na pewno nie w tej obudowie, z boxowym chłodzeniem i takim zasilaczem. Dysk 3TB zbytek łaski, zwykły Seagate 2TB za ~300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciszona buda + cichy cooler + karta półpasywna LINK.

Nie bierz 3 TB. Statystycznie najmocniej padają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, ale po co pamięć 1866MHZ i tak płyta zbije ją do 1600MHZ.

Ja bym tutaj widział Antec True Power Gold, system w wersji box i mimo wszystko przekonał autora do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana mojej propozycji

http://www.morele.net/inventory/info/BUMCgp/

 

Z rzeczy newralgicznych doszło chłodzenie procesora i zmiana dysku twardego.

Nad obudową cały czas się zastanawiam.

Dysk twardy chciałem mieć 3TB bo już teraz ledwo się mieszczę na 3TB a nie przełożę ich do nowego kompa bo to dyski sześcioletnie, systemowy na wykończeniu a i pozostałe miewają problemy.

 

@kadyq

Zmiana zasilacza i procesora podnosi już i tak koszt. Nawet gdybym zdecydował się na OC, to nie pogodzę zmieszczenia się w podanej kwocie a jednocześnie miał względne ciszę i niską temperaturę. Tak sądzę przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy zestaw

http://www.morele.ne...ry/info/Oi2Fol/

 

Zmieniłem zasilacz na inny, chyba lepszy.

 

Warto zainwestować w dodatkowy wiatraczek wyciągający powietrze górą ?

Czy dołożyć coś jeszcze ? Zostało mi jakieś 115 złotych na dopieszczenie zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wziąć pamięć z niższym opóźnieniem - http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-ddr3-1600-cl8-8gb-blt2cp4g3d1608dt1tx0ceu-491985/ - ew. taniej jest pojedyncza kość 8GB.

 

Dołożyłbym też do tego zasilacza - http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-m1-gold-550w-80plus-gold-modular-spc116-712962/ - wyższa sprawność (potwierdzona certyfikatem Gold), częściowo japońskie kondensatory, gwarancja door-to-door.

 

Wentyla nie ma sensu dokupywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady wezmę to poważnie pod uwagę.

Wiatraczek naprawdę mógłby się przydać, komputer będzie stał w takim miejscu, że tylni wiatrak może nie dać rady. Pozostaje tylko kwestia, który wiatrak będzie najlepszy, najcichszy i kompatybilny ze sterowaniem wiatrakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko nie ma się do czego przyczepić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłkę bym podmienił przy 400+ watt robi się głośno.

Miałem funkiel nufkę z Rzeszy Cool Mastera V750S ale poszła w weekend za 350zł (z przesyłką).

 

No i proc możesz wziąć i5-4460, w grach różnicy nie poczujesz (0-2 kl. w FHD) a 80zł w kieszeni.

 

Jak cisza to może Nanoxia Deep Silence 3 cena ok. 350zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ten zestaw nigdy nie pobierze 400W, w grach to do 300W będzie pewnie dobijał ledwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nigdy ponad 400W tego nie wiem, ale ponad 350W łyknie bez problemu. A to granica dla ciszy w tym modelu.

 

Może błędnie założyłem, że PSU zostanie po wymianie komponentów (choć wg mnie PSU to jedna z niewielu części którą można kupić niejako 'na zapas').

U mnie jest CM V750S (40% mocy wykorzystuję), ale za rok najdalej wymiana karty, plus 4 dyski dojdą i inne pierdoły i 100-200W dodatkowe zeżre. W tej chwili to jest aż za cicho :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem, nie pożre więcej, niż ~ 300W:

 

power_load.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...